Metallica

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Seek @ Destroy, Fade To Black. Dwie pierwsze płyty i kawałki całymi garściami czerpiące z bluesa. No i bedę się upierał że akcent od początku południowy z charakterystyczną niedbałą wymową.

P.S. Proszę się nie czepiać zgubienia literki "o". ;)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
takim rozumowaniem mozna dobrze powiedzec ze Metallica na Kill'em all grala klasyke ...
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
No ale stary to ze głowny riff seeka mozna zaaranzowac na blusowo to nie znaczy ze metallica gra blsa, czy naewt z niego czerpie . Tym tropem to mozna by dojsc do stwierdzenia ze hammerfall gra muzyke klasyczną . A co do akcentu to jest kowbojski , ale to raczej nie jest zadna cecha unikatowa a przypadlosc kazdego wokalisty z tamtych terenow (co slychac po thrashu z lat 80)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Tu nie chodzi o to że da się zaaranżować. Linia melodyczna Seek @ Destroy ma frazowanie charakterystyczne dla bluesa. Nigdzie nie pisałem że Metallica gra bluesa, tylko że wywodzi się z południowej tradycji muzycznej i wpływów nie da się uniknąć. Przeciez ten zespół nie powstał w próżni.
 

Doomcloud

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków/Łódź
Blues czy nie blues, ważne że czad :p
Chociaż i tak wolę Megadeth... dobrze się stało że Mustaine wyleciał z Metalliki :) założył kapelę która urywa łeb :D
 

Slavomier

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Góry góry, heeej :)
Ha Ha racja :) przynajmniej jest czego słuchać, zawsze to jedna dobra kapela więcej :) A st.Anger jest nawet ok, ale większość utworów wydaje się wepchnięta na siłę, takie "zapychacze", a szkoda.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Wszytko sie z czegos wywodzi.. muzyka powstala jak czlowiek pierwotny uderzyl w beben i dalej to szlo wiec takie rozwazania nie maja sensu

nie ma watpliwosci ze Metallica to byl zespol rewoucynjy bo w tych czasach woklaisci z pedalisimk glosem biegali z piuropuszami po scenie a tutaj mlodzi chlopcy z czaszkami na koszulkach zaczeli od****** muze z wyraznym preslaniem kill'em all :)
 

krzysiek R+

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Malbork
Metallica-Legenda trash metalu :) to chyba moj ulubiony zespol z tego gatunku muzyki chociaz i tak wole Rammstein :)
 

Impresja=)

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Od tego zespołu zaczeła się moja przygoda z ostrą muzyką. Chciałam czegoś innego niż jest w radiu, chciałam jakiejś innej muzyki i wujaszek podsunął mi Black Album. Genialna płyta, tak samo jak Master Of Puppets. Choć teraz słucham coraz to innych zespołów, wynajduje jakieś nowe to nie wyobrażam sobie dnia bez głosu Hetfielda. Metallica zawsze będzie jednym z moich ulubionych zespołów.
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Nom..
Extra kolesie i muza ;)
Lol.. Widzę, że jestem chyba jedyną dziewczyną w tym temacie :/
To już my metalu i rocka nie możemy słuchac czy jak ? :eek:
Chore :/
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Great zespół. Fade to black raczej nie ma sobie równych.

krzysiek R+ napisał:
Metallica-Legenda trash metalu :) to chyba moj ulubiony zespol z tego gatunku muzyki chociaz i tak wole Rammstein :)

A feee.
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
No mam nadzieje ;)

My też mamy prawo do słuchania metalu :p

Br.. Brzmi to jak głos feministki :lol:
 

Martunia005

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Dla mnie najlepszym ich albumem jest: "black album"
P.S. OStatnio gadałam z kumplem na temat tego zespłu to tak mnie zaskoczył że to było małe nie porozumienie. Wymiatał jak sie tylko da. On wie o tym zespole dużo rzeczy których nawet ja nie wiem....
 

JN_bass

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Od razu przepraszam za takie odkopywania tematów ale nie wybaczyłbym sobie gdybym tu nie napisał :)


Metallica poznałem jakieś 5 lat temu kiedy to zobaczyłem teledysk do "The Memory Remains" pamiętam że już wtedy Metallica zrobiła na mnie duże wrażenie chociaż ogólnie to raczej młody byłem i się kompletnie nie znałem :p Niby podobało się ale jakoś tak przycichło to wszystko. Jakiś rok później przypomniałem sobie o nich za sprawą teledysku do St.anger. Z tym że wtedy to już na dobre. Kilka dni później kupiłem właśnie tę płyte i pamiętam dobrze jak się rozpływałem niemal nad tym albumem ;] Ale na płytce się nie skończyło zacząłem się na dobre interesować, szperać wszędzie dowiadywać się róznych ciekawostek informacji dot. zespołu. W 2004 byłem na koncercie w Chorzowie (mój pierwszy koncert w ogóle i od razu taki !) I jakoś tak to idzie już od tamtego czasu. Znam praktycznie wszystkie utwory i teksty na pamięć mam całą oryginalną dyskografię + kilka singli. troche bootlegów audio i wideo i w ogóle jestem fanatykiem. NIe ma dnia żebym sobie chociaż raz nie zapuścił mojego najukochańszego zespołu (bo ulubiony to za małe słowo :p) W lipcu byłem na koncercie w Wiedniu i wiem jedno, nie był to mój ostatni gig Metallici na którym byłem :) W sumie to dzięki nim słucham teraz metalu (ale nie tylko oczywiście ;]) i to dzięki nim gram teraz na gitarze basowej, czuje z tą kapelą coś w rodzaju więzi i nie czuje tego z żadnym innym zespołem. Jeszcze może dopowiem że z niecierpliwością czekam na nowy album ;] a tymczasem mój TOP dotychczas wydanych

1. Master of Puppets, ...And Justice For all
2. The Black Album
3. Kill'em all, Ride The Lightning
4. Load
5. ReLoad
6. St.anger ( ale wcale nie uważam go za słaby album, może tylko patrząc pod kątem resty płyt)

Pozdrawiam
 

lewiatan84

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Varsovie
A ja się tak jakoś nakręciłem i z niecierpliwością czekam na nową płytkę. Jeszcze tylko kilka miesięcy...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
The Unforgiven II, kiedys w kolko sluchalem master of puppets, no i uwielbiam jeszcze nothing else matters i no leaf clover :) a ogolnie to duzo szumu o zespol ale nie jest dla mnie zbyt genialny
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Metallica ma za:cenzura:.istą muzę, ale do pewnego okresu. Najlepsze są prawdziwe klasyki np. Killem All, Ride The Lighting,
Master Of Puppets, And Justice For All i jeszcze Black Album jest spoko.
Ale Load, Reload, S&M i St. Anger to już dziadostwo (moim zdaniem), spierniczyli się. I nic dziwnego, że po Load i Reload odszedł basista Jason, bo miał dosyć odwalania komerchy.
 
Do góry