Metal na Eurowizji

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Dzisiaj przeglądając listę finalistów eurowizji zauważyłem, że z Finlandii dostał się zespół Teräsbetoni- spodziewałem się że będzie to pewnie jakiś metalowy- a może i nie (czyt. dalej)- zespół, wyszukałem ich teledysków (1 teledysk, http://pl.youtube.com/watch?v=thcVdvDl3GI&...feature=related, więcej na youtube :) )
rzeczywiście metal grają jako tako. Wikipedia podaje, że grają takie gat. : heavy metal power metal.
Swoją twórczością wzorują się na Manowar.
Tylko tak się zastanawiam czy to nie jest kolejne lordi (jeśli chodzi o wikipedie to podaje że lordi gra heavy metal i hard rock chociaż dla mnie ma to ch*ja wspólnego z tymi gatunkami)...
Co wy myślicie o tym zespole? Ja przyznam się, że słyszę o nich pierwszy raz. I raptem przesłuchałem i oglądnąłem 2 teledyski...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie ważne co gra, ważne, że jest z Finlandii. Każdy zespół z Finlandii i Norwegii gra tru black metal :D
 

Abnormal

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2007
Posty
134
Punkty reakcji
0
Ale stolec ;x Najgorszy jest wokal P: Zaraz potem teledysk...A później ludzie myślą (jak im się uda) że to metal jest. Brr. :bag:
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Eurowizja to tragicznie sztuczny i komercyjny festiwal, i nawet metal na takim festiwalu jest na bardzo niskim poziomie, co uslyszelismy wczoraj.
Jedynie w zeszlym roku Czesi mi zainponowali, bo wystapil zespol slawa przerastajacy XIII Stoleti i to byl metal. Ale Finowie, nie kupili mnie, wiec nie mam zamiaru ich sluchac.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ech, wokalista nie jest zły. wykonanie jest złe. bardzo złe. i złe jest wystąpienie na eurowizji, tym popowym zbiorowisku ścierwa. Wg mnie dla metalowego zespołu wystąpienie na scenie eurowizji jest ponieżeniem, i przysięgam, jeśli któryś z zespołów który obecnie słucham kiedyś wystąpi na eurowizji lub czymś podobnym strace szacunek dla nich, i więcej nie będe ich słuchał.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
hmm jak jak widziałem lordi pierwszy raz tam to myślałem, że kilku gości nałożyło maski i chciało porobić jaja z eurowizji :p A tak to ja dziękuję :p
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Eurowizja jaka jest każdy widzi. Promują chłam, o którym i tak nikt nie pamięta w przyszłym roku. Teräsbetoni w pierwszym wrażeniu robi średnie wrażenie. Takich zespołów jest mnóstwo, ale na pewno lepsze to niż nieszczęsne lordi.
ech, wokalista nie jest zły. wykonanie jest złe. bardzo złe. i złe jest wystąpienie na eurowizji, tym popowym zbiorowisku ścierwa.
Właśnie mi nie pasuje ten wokal, a wykonanie jako takie. Jednym uchem wleci, drugim wyleci.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Celeb no właśnie, grają raczej muzykę łatwo wpadającą do ucha...
Przesłuchałem kilka kolejnych ich teledysków i rzeczywiście nic specjalnego... nie ma tego co inne dobre metalowe zespoły... z resztą co tutaj dużo mówić- zespół istnieje chyba od 2003 r.
wiec i nie ma za wiele co prezentować a pewnie jest wylansowany przez media...
Vard: owszem jest to poniżenie ale może co nie które grupy metalowe czasem chcą pokazać światu że istnieje inny gatunek muzyki niż łatwo sprzedający się pop...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Rzecz w tym, że masa się nie pozna na takiej muzyce. Osoby lubiące się w eurowizji nie mają wygórowanych oczekiwań.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Ale z Was malkontenci... Z jednej strony chcecie metalu w TV i powrotu popularności rockowych klimatów, a z drugiej wszelkie pojawienie się zespołów rockowych w mediach i na masowych imprezach wywołuje oburzenie (inny przykład to nominacja Behemota do Fryderyków). Ja się ucieszyłam występem Lordi 2 lata temu i nawet głosowałam po raz pierwszy na Eurowizji - właśnie na nich. Ta muzyka to absolutny kicz, ale ważne, że była rockową alternatywą do wszechobecnego popu na tym festiwalu.
A to co twierdzi Vardamir to już szczyt snobizmu - dlaczego wystąpienie na scenie Eurowizji byłoby poniżeniem dla metalowej kapeli?? Nikt nie twierdzi, że to festiwal stricte pop, każdy kraj wysyła tam swojego reprezentanta wybranego przez widzów. Finowie pokazują poraz kolejny, że uwielbiają rock masowo i dają tym przykład innym. Może kapele przez nich wystawiane to żadna rewelacja, ale dzięki nim, że tak to ujmę, ziarno zostaje zasiane w umysłach młodych ludzi ;)
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
A to co twierdzi Vardamir to już szczyt snobizmu - dlaczego wystąpienie na scenie Eurowizji byłoby poniżeniem dla metalowej kapeli?? Nikt nie twierdzi, że to festiwal stricte pop, każdy kraj wysyła tam swojego reprezentanta wybranego przez widzów.
a widziałeś kiedyś jakiś liczący się zespół na Eurowizji? Nikt kto traktuje muzyki poważnie nie bawi się w to.

a co do zespołu - może się spodobać głosującym
mi sie nie podoba :]
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ale z Was malkontenci... Z jednej strony chcecie metalu w TV i powrotu popularności rockowych klimatów, a z drugiej wszelkie pojawienie się zespołów rockowych w mediach i na masowych imprezach wywołuje oburzenie (inny przykład to nominacja Behemota do Fryderyków). Ja się ucieszyłam występem Lordi 2 lata temu i nawet głosowałam po raz pierwszy na Eurowizji - właśnie na nich. Ta muzyka to absolutny kicz, ale ważne, że była rockową alternatywą do wszechobecnego popu na tym festiwalu.
A to co twierdzi Vardamir to już szczyt snobizmu - dlaczego wystąpienie na scenie Eurowizji byłoby poniżeniem dla metalowej kapeli?? Nikt nie twierdzi, że to festiwal stricte pop, każdy kraj wysyła tam swojego reprezentanta wybranego przez widzów. Finowie pokazują poraz kolejny, że uwielbiają rock masowo i dają tym przykład innym. Może kapele przez nich wystawiane to żadna rewelacja, ale dzięki nim, że tak to ujmę, ziarno zostaje zasiane w umysłach młodych ludzi ;)
to czego nie ma tam Finntrolla? Czemu nigdy nie wybrano Korpiklaani? Bo te Wasze... rockowe zespoły które jadą na Eurowizję, żeby zostały wybrane muszą najpierw lizać dupę ludziom, zniżyć poziom muzyczny... W sumie mamy kogoś godnego z tych klimatów eurowizji, wyślijmy frontside, śpiewa o kwiatkach i ich miłości, w sam raz na taką wspaniałą imrezę...
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
no niestety rzeczywiscie z eurowizją jest tak że jadą zespoły które zamiast tworzyć samodzielnie to tworzą to co podyktuje wytwórnia aby łatwo sprzedało się...
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
to czego nie ma tam Finntrolla? Czemu nigdy nie wybrano Korpiklaani? Bo te Wasze... rockowe zespoły które jadą na Eurowizję, żeby zostały wybrane muszą najpierw lizać dupę ludziom, zniżyć poziom muzyczny... W sumie mamy kogoś godnego z tych klimatów eurowizji, wyślijmy frontside, śpiewa o kwiatkach i ich miłości, w sam raz na taką wspaniałą imrezę...

Jakie "nasze" rockowe zespoły, które jadą na Erowizję??? Czy Ty przeczytałeś uważnie mojego posta?
Nie chodzi o to, żeby wysyłac tam ambitne zespoły, ta impreza nie zasługuje na to. Ale wg mnie to dobrze, że cięższe brzmienia są obecne na takich koncertach. Tak w ramach przeciwwagi.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Jakie "nasze" rockowe zespoły, które jadą na Erowizję??? Czy Ty przeczytałeś uważnie mojego posta?
Nie chodzi o to, żeby wysyłac tam ambitne zespoły, ta impreza nie zasługuje na to. Ale wg mnie to dobrze, że cięższe brzmienia są obecne na takich koncertach. Tak w ramach przeciwwagi.
cięzsze brzmienia? przeciwwaga? dla mnie niczym się tam na tej eurowizji takie Lordi nie wyróżniało poza paskudnym wyglądem. przeczytałem uważnie, Wasze rockowe zespoły było o Lordi, napisałem Wasze, bo jak dla mnie rockiem to nie jest.
 
A

Aqualorn

Guest
cięzsze brzmienia? przeciwwaga? dla mnie niczym się tam na tej eurowizji takie Lordi nie wyróżniało poza paskudnym wyglądem. przeczytałem uważnie, Wasze rockowe zespoły było o Lordi, napisałem Wasze, bo jak dla mnie rockiem to nie jest.

Cóż zrobić jak się nie zgodzic. Lordi moze i można by było nazwać rockiem ale i tam wg mnie Lordi wygrało Eurowizje dzięki wyglądowi a nie muzyce. Ale w końcu Eurowizja nie należy do konkursów z najambitniejsza muzą i co do tego chyba watpliwości nie ma. Tegoroczna fińska propozycja zbytnio mi się nie podoba. Moze dlatego że fanem skandynawskiego metalu nie jestem. Jedyne dobre zespoły z północy to Opeth i trochę mniej Hammerfall i Ensiferum.
Zgadzam się więc z przedmówcą żadna przeciwwaga to to nie jest. Przeciwwaga byłaby gdyby pojechał tam Blind Guardian albo Opeth ale te zespoły sie zbyt cenia (i słusznie) aby jechać na eurowizję.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Opeth pewnie by podszedł publice... Mają najczęściej delikatne zwrotki a tylko bardzo ciężkie refreny...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ale z Was malkontenci... Z jednej strony chcecie metalu w TV i powrotu popularności rockowych klimatów, a z drugiej wszelkie pojawienie się zespołów rockowych w mediach i na masowych imprezach wywołuje oburzenie (inny przykład to nominacja Behemota do Fryderyków).
Jestem za spopularyzowaniem takich klimatów, ale akurat nie tutaj, bo to pośmiewisko nie impreza. Co innego Fryderyki. To jedyna w Polsce nagroda przyznawana przez artystów dla artystów, więc bardziej górnolotna.

Ja się ucieszyłam występem Lordi 2 lata temu i nawet głosowałam po raz pierwszy na Eurowizji - właśnie na nich. Ta muzyka to absolutny kicz, ale ważne, że była rockową alternatywą do wszechobecnego popu na tym festiwalu.
Alternatywą jest, ale kala gatunek rockowy i to jest problem.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
cięzsze brzmienia? przeciwwaga? dla mnie niczym się tam na tej eurowizji takie Lordi nie wyróżniało poza paskudnym wyglądem. przeczytałem uważnie, Wasze rockowe zespoły było o Lordi, napisałem Wasze, bo jak dla mnie rockiem to nie jest.

Vardamir, proszę odczep się od rocka. Ekspertem to Ty jesteś w metalu, więc pozostań przy tym "Waszym królu heavy metalu", którego flagę tu rzekomo zatknąłeś :p

Jestem za spopularyzowaniem takich klimatów, ale akurat nie tutaj, bo to pośmiewisko nie impreza. Co innego Fryderyki. To jedyna w Polsce nagroda przyznawana przez artystów dla artystów, więc bardziej górnolotna.


(Lordi) Alternatywą jest, ale kala gatunek rockowy i to jest problem.

Zgadza się, że Eurowizja to pośmiewisko, dlatego nie spodziewajmy się, że jej rockowe akcenty będą na wysokim poziomie. Ta impreza to komercja na maksa.

Czy Lordi kala gatunek? Myślę, że to przede wszystkim obciach na najwyższym poziomie i żaden fan rocka nie podszedł do nich poważnie. Ale trzeba miec jaja i poczucie humoru, żeby pokozac się na takiej imprezie, w takim przebraniu i z taką muzą. I myślę, że dlatego wygrali, bo ludzie docenili ich.. hmmm odmiennosc :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Vardamir, proszę odczep się od rocka. Ekspertem to Ty jesteś w metalu, więc pozostań przy tym "Waszym królu heavy metalu", którego flagę tu rzekomo zatknąłeś :p



Zgadza się, że Eurowizja to pośmiewisko, dlatego nie spodziewajmy się, że jej rockowe akcenty będą na wysokim poziomie. Ta impreza to komercja na maksa.

Czy Lordi kala gatunek? Myślę, że to przede wszystkim obciach na najwyższym poziomie i żaden fan rocka nie podszedł do nich poważnie. Ale trzeba miec jaja i poczucie humoru, żeby pokozac się na takiej imprezie, w takim przebraniu i z taką muzą. I myślę, że dlatego wygrali, bo ludzie docenili ich.. hmmm odmiennosc :)
nie rzekomo nie rzekomo. dziś pora na kolejną porcję porządku. trzeba mieć jaja? każdy głupi może odwalać idiotyzmy jak ma maske na gębie.
 
Do góry