Medycyna czy informatyka?

Gyguslaw

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Potrzebowałem dużo czasu do namysłu, ale myślę, że podjąłem decyzję.
Wiem, że to czeka mnie dopiero za 3 lata, ale chciałbym za jednym zamachem zamknąć też tą sprawę, a mianowicie: studia na AGH (EAIiIB), czy PP (WI). Do Poznania mam ok. 90 km, ale nie sądzę, żebym kierował się odległością (Kraków- 370). Ewentualnie biorę pod uwagę PWr (WE), ale nie ukrywam, że dużo bliżej jestem dwóch wcześniejszych uczelni. Proszę Was o opinie nt. tych uczelni.
Z góry dziękuję.
 
M

MacaN

Guest
Yellow Jester napisał:
Bioinformatyka - w tym jest przyszłość.
Owszem, jednak nie dziś, nie za 3 lata, ani nie za 8 lat :) Bioinformatyka to jakieś 15-20 lat do przodu i możemy zacząć pisać o popycie na ludzi po tym kierunku. Póki co, jest to dobry kierunek dla ludzi, którzy mają już wykształcenie i zapewnioną pracę.



Gyguslaw napisał:
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Potrzebowałem dużo czasu do namysłu, ale myślę, że podjąłem decyzję.
Wiem, że to czeka mnie dopiero za 3 lata, ale chciałbym za jednym zamachem zamknąć też tą sprawę, a mianowicie: studia na AGH (EAIiIB), czy PP (WI). Do Poznania mam ok. 90 km, ale nie sądzę, żebym kierował się odległością (Kraków- 370). Ewentualnie biorę pod uwagę PWr (WE), ale nie ukrywam, że dużo bliżej jestem dwóch wcześniejszych uczelni. Proszę Was o opinie nt. tych uczelni.
Z góry dziękuję.
Poczekaj, bo zgłupiałem. wybierasz się w końcu na medycynę, czy na politechnikę ?
 

Gyguslaw

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
9macan5 napisał:
Poczekaj, bo zgłupiałem. wybierasz się w końcu na medycynę, czy na politechnikę ?
Nie dziwię Ci się. :D Praktycznie codziennie "mi się odmienia"; rano byłem za informatyką ("na pewno"), a wieczorem jestem już za medycyną. Także nie miej do mnie pretensji.

Ale i tak proszę o opinie o tych uczelniach i o medycynie na UMP i CM UJ.
 
M

MacaN

Guest
Gyguslaw napisał:
Ale i tak proszę o opinie o tych uczelniach i o medycynie na UMP i CM UJ.
Kolego, ty się najpierw szkołą średnią zajmij i wybierz mądrze, bo inaczej o uczelniach, które sobie przed chwilą wspomniałeś możesz zapomnieć. Zajmij się tym, co masz zrobić, by wypaść dobrze za miesiąc, za dwa miesiące, na egzaminie gimnazjalnym. Nie traktuj przesadnie mojej sygnaturki :D

Jak w szkole średniej ( LO, czy tam Technikum - jak chcesz ) będziesz już wiedział, że matura to dla Ciebie pryszcz - wtedy zacznij myśleć o uczelniach. Poza tym - dzisiaj może być tak, a za 3-4 lata inaczej, nie mówiąc już o tym, że jak Ci się w ciągu kilku godzin zmianił pogląd o 180 stopni, to w ciągu 3 lat możesz stwierdzić, że właściwie to masz to gdzieś, uczysz się języka i jedziesz na studia do Kanady.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Idź na informatykę ! Obecnie specjaliści z tej dziedziny zarabiają naprawdę dużo. Poza tym ten kierunek daje bardzo wiele fajnych ścieżek rozwoju. Niektóre uczelnie oferują ciekawe specjalizacje, tak jak na przykład Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu gdzie można nauczyć się podstaw Game Design - moim zdaniem ciekawa opcja ;)
Jeszcze interesujące są systemy i aplikacje mobilne.
 
Do góry