Mazda 2 - diesel czy benzyniak?

demi83

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
157
Punkty reakcji
0
hej, postanowilam sprawic sobie nowego fureksa, po miesiacach oszczedzania na ten cel... moj wybor padl na mazde 2, nie jestem tylko przekonana czy zostawac przy benzyniaku, czy moze dolozyc troche ale kupic diesela. jak myslicie?? robie okolo 30 tys. kilometrow rocznie wiec nie jezdze zbyt duzo, ale cena paliwa ma dla mnie znaczenie. czekam na przenikliwie madre rady;)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Kwestia różnicy w cenie zakupu, czy zwróci ci się w miarę realny czas koszt zakupu. Pamiętaj że różnica to nie tylko paliwo, ale również droższe części eksploatacyjne dla diesla także przemyśl wszystko i przelicz.
 

wifi

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
biorac pod uwage sytuacje na rynku i twoj roczny przebieg to jednak benzyniak. z tego co wiem mazda 2 ma dobre parametry ukladu jezdnego w obu przyadkach, wiec nic nie stracisz na dynamice czy szybkosci... a wersja benzynowa jest na pewno tansza, pewnie za kolo 40 tysia to juz spokojnie kupisz...
 

kamaz

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Obie wersje są dobre, ale musisz się rzeczywiście zastanowić i przekalkulować wszystkie za i przeciw. Jeździłem do tej pory benzyniakami, więc do nich mogę się odnosić i z reguły dobrze mi służyły. Przy tej liczbie przejeżdżanych km, chyba diesel nie bardzo się będzie opłacał, więc wg mnie lepszą opcjajest benzyniak. Gdybym decydował się na to auto, to wybrałbym silnik 86KM, no i pewnie opcję 5 drzwiową. ;)
 
Do góry