matura

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
za miesiąc matura jak idą wam przygotowania macie już napisana prace z polskiego? a co z innymi przedmiotami jak sie do nich przygotowywujecie?
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
z polskiego to w sumie prawie gotowe :D
konspekt do wczoraj trzebabyło oddać...to i sprężyć się musiałam.
z polaka ustną mam 21 maja, a z angielskiego dopiero 26.

najbardziej się fizyki boję...rozszerzona...

matma podstawa to bajka

polski pisemny to też prosty

angielski pisemny - zwłaszcza własna radosna twórczość :D - to banał

gorzej z ustną, bo trema mnie weźmie :/
no ale będzie mnie wegzaminować moja anglistka z gimnazjum :D to spox moze będzie.
wie, ze mogę się stremować i mnie wesprze
 

Asiak89asiak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Żyrardów
z polskiego to w sumie prawie gotowe :D
konspekt do wczoraj trzebabyło oddać...to i sprężyć się musiałam.
z polaka ustną mam 21 maja, a z angielskiego dopiero 26.

najbardziej się fizyki boję...rozszerzona...

matma podstawa to bajka

polski pisemny to też prosty

angielski pisemny - zwłaszcza własna radosna twórczość :D - to banał

gorzej z ustną, bo trema mnie weźmie :/
no ale będzie mnie wegzaminować moja anglistka z gimnazjum :D to spox moze będzie.
wie, ze mogę się stremować i mnie wesprze


Ja mam strasznie porozwalane terminy:) ale moze to i dobrze. Ja w poniedziałek oddaje bibliografie i plan na czysto :) A uczyc sie nie ucze. I nie bede. Jedyne co mam zamiar to przeczytac sciagi bo sie boje polskiego pisemnego :):)
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
o widzę że Princess of Darkness zdaje matmę podstawowa to tak jak ja tylko ze ja sie jej trochę obawiam :niepewny:
polskiego jeszcze nie napislalam jestem w trakcie :( a zdaje w dzień matki (26 maja) angielski 8 maja i mimo ze umiem mówic po angielsku to jakos ta ustna mnie troche przeraża musze jeszcze sie dużo pouczyc :niepewny:
 

Tangerine

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
Ja sie ogolnie ustnej nie boje, bo i tak nigdzie nie bierze sie jej pod uwage. Zajmuje sie raczej pisemnymi...a co czuje? strach :]
 

Tassadar

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2007
Posty
105
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja właśnie planuję zacząć i skończyć robić prezentację z polskiego w tym tygodniu, nie zamierzam na to poświęcić więcej niż 2 dni. A mam już 9 ustną.
Dodatkowo z matmy muszę robić (i robię) zadanka, bo trzeba dobrze ten rozszerzony zdać (z próbnej 90%, przydało by się 100% :D ).
Z angielskiego też zaczynam powtarzać, bo też rozszerzony a z próbnej tylko 68% było :(
Ogólnie mam nadzieję że się wyrobię i że dobrze siadną pytania na maturze.
 

ituciemam

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
Pan Tadeusz & Nad Niemnem, tak twierdzą osoby 'wiedzące' co będą.

Ja stawiam jednak na Ferdydurke, Nie boska komedie, Zbrodnia i kara.
 

megh

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Mysłowice
ja gdzieś czytałam że "Dżuma" może być...

a jeżeli o Dżumę chodzi to : egzystencjonalizm, paraboliczność...
 

valar

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
na poziomie rozszerzonym może byc interpretacja wiersza Herbarta [rok 2008 rokiem Herberta]
na podstawie Hanna Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem" [65. rocznica powstania w Getcie Warszawskim]
 

roland32

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wcale nie głupio kombinujesz. :mruga: Ale najprędzej takie teksty mogą się trafić na rozszerzonej niż na podstawowej. <_< Ja powtarzam epoki i motywy literackie oraz czytam streszczenia, ponieważ niema czasu na cale lektury tylko na przypominanie, o co, w której chodziło, jaki problem i jak się zakończyły losy bohatera, czym się odznaczał i takie pierdoły. Na tym najwięcej można punktów nałapać. :D
 

maturzystaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam,

to prawda, że ile osób zdających i ilu nauczycieli to tyle wersji tego co może byc na maturze. Ile to można katować te "wielkie księgi madrości narodowej", w przyszłym roku będziemy mieli 70 lat od wybuchu II wojny światowej, więc może nasza matura będzie w jakiś sposób formą prologu przed następną...
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
co czuje... duzy bół głowy czuje, zrobiłam w 2 tygodnie wiecej niz przez ostatni rok mi sie udało :p moze troche przesadzam
hm typuje motyw żydów, antysemityzmu ale na wos... o i jeszcze konflikt palestyńsko izraelski.
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
Mnie się wydaje, że na rozsz polskim może być 'Mistrz i Małgorzata' :) Taki luźny strzał :D

A przed maturą czuję radosne podniecenie. I chcę mieć to jak najszybciej za sobą :)
 

malfiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
77
Punkty reakcji
0
Miasto
hm...
U mnie w szkole mowili cos o weselu.. ja jednak czuje,ze bedzie cos ze wspolczesnosci, dzuma, inny swiat, opowiadania borowskiego..
 

Andrew575

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
346
Punkty reakcji
1
No niechby tylko była tematyka wojenna jakaś... To by w miarę łatwo mi poszło...
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
fakt literatura współczesna była by ok w końcu niedawno to przerabialiśmy wiec jeszcze sie coś z lekcji pamięta :p

lenulka mnie też ostatnio często głowa boli heheh po raz pierwszy mama mi mówiła ze mam sie tyle nie uczyć :D czuje motywacje do większej pracy :p
 
Do góry