Matura POLSKI-podobne prace! UNIEWAŻNIENIE

asiajusq

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam , jestem załamana, i proszę was jednocześnie o pomoc.

Ja z moim chłopakiem postanowiliśmy uczyć się już do matury od dawna. Ale ta nauka wyglądała na wykuciu czegoś na pamięć. Korzystaliśmy z książki MATURA NA 100%. Nie kuliśmy wszystkiego na pamięć,ale np po 1 najważniejszym bohaterze.


na maturze okazało się że jest temat GRANICA, jak sie potem okazało on również to wybrał. Ja miałam prace na 3 strony on na dwie. Ale najgorsze jest to, że wykuliśmy postać Zenona na pamięć, i jak później ze sobą rozmawialiśmy to zarówno on jak i ja opisaliśmy tego Zenona, mi wyszło na1a4 i jemu też o samym Zenonie. I praktycznie tyle pracy mamy napisanej tak samo, ja napisałam wiecej bo uczyłam się więcej. Ale czy komisja może uznać ze ściągaliśmy od siebie?????????

co gorsza on siedział obok mnie, nie było szans spisania czegoś, bo nas dobrze pilnowali. Wiem że to nie wygląda za dobrze, ale czy mogą nam unieważnić tą pracę?

wiecie w ogóle kto to sprawdza, i czy kilka osób sprawdza jedną prace? czy jak to jest ?


proszę pomóżcie, bo jak sie dowiedziałam ze on ma opisanego Zenona praktycznie słowo słowo tak jak ja, to mi się nogi ugięły Sad
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Wasze prace mogą sprawdzać dwie różne osoby, a wtedy zero podejrzeń. Poza tym, gdyby sprawdzał to ten sam człowiek, to tych prac ma dziesiątki. Musiałby chyba sprawdzać pod rząd, żeby pamiętać. No i na waszym arkuszu nie jest napisane, że jesteście parą i że siedzieliście obok siebie na egzaminie ;) Wiele osób ma tę samą książkę i mogło się z niej przygotowywać.
Nie bałabym się ;)
 

asiajusq

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
jeej, naprawdę dziękuje Ci :* jakoś mnie podniosłaś na duchu, bo nie zdanie zamknęło by mi drogę na studia :( , będe się modliła,żeby to sprawdzały dwie różne osoby :)
 

daniel1234

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam taki problem:
Na maturze z angielskiego siedziałem za kolegą. Po egzaminie, jak to często bywa, rozmawialiśmy ze sobą jakie zaznaczyliśmy odpowiedzi. No i ja szczęśliwy, że mam dwa zadania zamknięte prawie tak samo jak on, poszedłem do domu. Po jakimś czasie pojawiły się odpowiedzi w internecie. No i okazało się, że były grupy (tj. inne odpowiedzi u niego były pod innymi literami niż u mnie). On ma dobrze ja mam źle. I tu moje pytanie: czy mogą unieważnić za to egzamin?

a poza tym czy zadania zamknięte sprawdzane są prze egzaminatorów ??
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Niee, no coś ty, nic wam za to nie zrobią, nie ma podstaw. :) Na pewno parę osób zrobiło jakieś błędy, gdyby tak na to patrzyli, to połowa maturzystów miałaby unieważnienie ;)
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Zadania zamknięte i tak sprawdza jak najbardziej obiektywny... komputer ;)
 

markov

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
no ja mam ten sam problem przez głupotę ściągnąłem 2 zadania zamknięte od kolegi co miał inną grupę.. czyli nie mam się czym martwić rozumiem ? egzaminator nie sprawdza zadań zamkniętych?
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Tak, nie ma o co się martwić. Poza tym po prostu mogłeś źle zrobić zadanie. Nie wiedzą, na jakiej podstawie zdecydowałeś, że zaznaczysz akurat tę odpowiedź.
 

markov

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
w takim razie mam jeszcze jedno pytanie czy mogłem sie pomylić w zamkniętych 2 razy i zaznaczyc prawidłowo trzecią odpowiedź ???
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Tak, tylko wszystkie błędne odpowiedzi trzeba zaznaczyć kółkiem.
 

markov

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
tak też zrobiłem i potem zamalowałem trzecią już tylko kwadracik . Chodzi mi oczywiście o przykład kiedy pomyliłem sie dwa razy w jednym zadaniu :)
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Pod warunkiem, że chodzi o sytuację, że najpierw zaznaczyłeś np A, potem zmieniłeś na B, a potem jeszcze na C. Gorzej jak to była sytuacja: zaznaczyłeś A, zmieniłeś na B i chciałeś powrócić do A.
 

markov

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
nie nie zaznaczyłem ostatecznie odpowiedź , której wcześniej nie ruszałem :)
 

markov

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
czyli za podobne prace można uznać te które mają podobne rozwiązania zadań otwartych tak?
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
No tak, są podobne. Ale zauważ, że jak ktoś zrobił dobrze zadanie i drugi ktoś też zrobił dobrze, to chyba właśnie o to chodzi w rozwiązywaniu zadań, żeby były dobrze. Naprawdę trudno udowodnić, że zadania były zżynane.
 

markov

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
no niby tak tylko ja ściągnąłem od innej grupy i moje błędy to poprawne odpowiedzi u innej grupy. Prszę o odpowiedź co w związku z czymś takim.
 
Do góry