Matura 2009 przecieki Język polski :)

Status
Zamknięty.

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Kurde, a już się podjarałam :D

kifer4 : jak ty na to wpadłeś? :D

Ja teraz siedzie i dziobie pozytywizm :)
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Ja też myślałam o obijaniu sie teraz, bo od akiegoś tygodnia siedze od 10.00-02.00 w nocy i sie ucze :D Teraz czytałam streszcenie chłopów i chcę zaprezentować, co mnie zwaliło z nóg:

Dziewczyna „... patrzy ino, kogo by puścić pod pierzynę, któren aby mocny!”. Mówiły, że jest bardzo ładna: „wypasiona kiej jałowica, biała na gębie, a ślepie to ma rychtyk jak te lnowe kwiatki... a mocna, że i niejeden chłop jej nie uradzi...” i cieszy się dużym powodzeniem: „a to jak za suką, tak chłopaki za nią ganiają” – krytykowały oburzone.

a także:

Spostrzegł na drodze pod lasem dziewczynę ciągnącą na postronku krowę. Za nią podążał Żyd Moszka – szmaciarz, który pchał taczki, a na pytanie księdza „Co słychać?” odrzekł, że kartofle, kapusta i żyto obrodziły, po czym pocałował kapłana w rękę i poszedł dalej.


I jak tu się uczyć? :D xD
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
A więc to tak wygląda natchnienie :D Ciekawe co ten Reymont brał, że potem pisał takie teksty XD
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Dostojewski też nie zły :D w ,,Zbrodnia i kara'' było: ,,I walił tego konia, walił, walił, aż opadł'' xD Przynajmniej taki baba od polskiego cytat nam z książki podała :) a w ,,Weselu'': ,,Bo chłopy się boją dziwek'' :D

Odbiegane od tematu :D Obczaiłam jedną stronę z przeciekami, co tu ktoś linka podawałam i są po prostu boskie zadania! Haha! np:

"Mydło lubi zabawę..." Twoje przemyślenia na temat homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.

albo:

Opisz jaki wpływ mają deszcze monsunowe w Azji Mniejszej na dorożkarstwo w południowej Francji.


Skąd oni takie teksty biorą :D Ja leże i kwicze :] ale co? Mam pytanie i się do matury uczyć już nie musze :) :D
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
Teraz czytałam streszcenie chłopów i chcę zaprezentować, co mnie zwaliło z nóg:

Dziewczyna „... patrzy ino, kogo by puścić pod pierzynę, któren aby mocny!”. Mówiły, że jest bardzo ładna: „wypasiona kiej jałowica, biała na gębie, a ślepie to ma rychtyk jak te lnowe kwiatki... a mocna, że i niejeden chłop jej nie uradzi...” i cieszy się dużym powodzeniem: „a to jak za suką, tak chłopaki za nią ganiają” – krytykowały oburzone.

a także:

Spostrzegł na drodze pod lasem dziewczynę ciągnącą na postronku krowę. Za nią podążał Żyd Moszka – szmaciarz, który pchał taczki, a na pytanie księdza „Co słychać?” odrzekł, że kartofle, kapusta i żyto obrodziły, po czym pocałował kapłana w rękę i poszedł dalej.


I jak tu się uczyć? :D xD

Co do "Chłopów" to moja polonistka opowiadała mi,że podczas poprawiania wypracowań maturalnych spotykała różne perełki, np. "Jagna była jak ziemia - miała wielu dzierżawców,ale żadnego właściciela" :D
Bardzo dobrze ujęte.
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
hahahahaha! no nie moge! jak będą Chłopi to tak napisze xD Dzięki za motyw :* :)
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
No jak tam chcesz... :p
Też macie takiego lenia? Zmarnowałam dzis praktycznie cały dzień. A potem będę sobie pluć w brodę, że mi się taki totalny tumiwisizm utrzymywał przez całe liceum :p
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Dzisiaj nie :D Teraz czytam Chłopów :D Wczoraj cały dzień gegra, jutro uczę się od pozytywizmu w górę motywów, filozofii itp, nie sądzę aby był np średniowiecze, czy inne..
Zrobilam notatki co najważniejsze z tych epok, może coś zapamiętam i jakiś walor :D
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
Ja się jutro zajmę całym polskim,obiecuję! :D
W końcu jeden dzień to masa czasu, spokojnie zdążę :p
I co,same tu jesteśmy? Czyżby reszta poczuła,że apokalipsa już blisko i się uczą? :]
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Ja się jutro zajmę całym polskim,obiecuję! :D
W końcu jeden dzień to masa czasu, spokojnie zdążę :p
I co,same tu jesteśmy? Czyżby reszta poczuła,że apokalipsa już blisko i się uczą? :]
Haha :D A właśnie, że nie :p Właśnie czytałem nad Niemnem, ale doszedłem do wniosku, że tej nocy już i tak niczego nowego się nie nauczę :)

No nie wiem, czy tak zdążysz powtórzyc cały polski w jeden dzień :p Materiału jest dosyc sporo, a czasu tak niewiele :( W każdym bądź razie trzymam kciuki :D
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
Haha :D A właśnie, że nie :p Właśnie czytałem nad Niemnem, ale doszedłem do wniosku, że tej nocy już i tak niczego nowego się nie nauczę :)

No nie wiem, czy tak zdążysz powtórzyc cały polski w jeden dzień :p Materiału jest dosyc sporo, a czasu tak niewiele :( W każdym bądź razie trzymam kciuki :D

Pewnie,że zdążę! :D Właśnie wstałam, więc mam jakieś 12 godzin. Spooookojnie :D
Powtarzacie te jakieś tam funkcje? Czasem się pojawiają w czytaniu ze zrozumieniem,a ja ich po prostu NIE POTRAFIĘ zapamiętać :| :D
 

adamos927

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich maturzystów;
Chcąc nie chcąc rzuciły mi sie wasze tegoroczne arkusze maturalne z jezyka polskiego :] widziałam je tylko przez chwile wiec z tego co pamiętam było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, ale dokładnego tematu nie pamiętam.
w najblizszym czasie bede miała pełen arkusz podstawy i moze jak sie uda to przechwyce rowniez rozszerzenie , wiec jak ktos by był zainteresowany to prosze na moim gg:9470645 jakby mnie nie było o prosze zostawic maila; wysle w pdf`ie jak tylko je otrzymam prawdopodobnie dzis wieczorem badz dopiero w niedziele.
Pozdrawiam Aleksandra;]


Olu prawda czy nie prawda ale jak coś bedziesz miała to ślij na e-mail: adamos927@gmail.com
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Pewnie,że zdążę! :D Właśnie wstałam, więc mam jakieś 12 godzin. Spooookojnie :D
Powtarzacie te jakieś tam funkcje? Czasem się pojawiają w czytaniu ze zrozumieniem,a ja ich po prostu NIE POTRAFIĘ zapamiętać :| :D
Funkcje? Funkcje kojarzą mi się tylko z matmą :p Jakie funkcje masz na myśli? I tak wypełnianie swojego arkusza zacznę zaraz od wypracowania ;) Nie wiem, czy wystarczy mi czasu na rozwiązanie testu, ale co tam... Najważniejsze jest wypracowanie. W końcu 50 pkt. drogą nie chodzi :D
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
funkcje te co były na początku 1 kl. LO :D
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
No i tak zero przecieków trzeba liczyć na jakieś szczęście, że będzie coś prostego chodź w to nie wierzę x/
 
Status
Zamknięty.
Do góry