Matur próbna 4,5,6 marca ;)

Marek01

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tylko nie wiem jaka to czy pods czy rozGeografia:Klasycznie mapka i pytania do niej o wysokość szczytu, walory turystyczne itp. Sztucznie utworzonego jeziora; było wymienic 2 procesy endogeniczne; określić typ jeziora (Śniardwy, Wigry i Łebsko), trzeba było obliczyć odległość Petersburga od zwrotnika i był rysunek ale potrzebne obliczenia, wiesz zadanie na skale, z tego co pamiętam to jeszcze zadania dotyczące struktury wieku chińczyków, powody wzrostu popularności podróży samolotem w Polsce po roku 2000, zadanie o ropie naftowej z wykresami, napisac nazwe organizacji jakiejś tam naftowej- chyba chodziło o NAFTĘ, organizacja zrzeszająca kraje Ameryki północnej oraz zadanko w którym trzeba było wpisac narodowości (kolejno ps.?Palestyńczycy, Czeczeni i Baskowie) to chyba tyle jeszcze tekst o aglomeracji łódzkiej-przyporządkuj krainie zoogeograficznej żyjące na jej obszarze gatunki zwierząt.. (paleoarktyczna, australijska i jeszcze jakiś dwie były)-jakiś pytanie związane z siecią wodną Polski(trzeba było powykreślać niepsujące słowa)-na mapie były zaznaczone jakieś obszary i trzeba było dopisać do niech typ gleby skałę macierzystą i uprawiane rośliny-było coś odnośnie czynników warunkujących klimat Polski-coś o typach opadów ze względu na genezęTo znalazlem do matmy podst... ktos moze cos jeszcze dodacMATMA PODSTAWOWA!!nie wiem czy prawdziwe wklejam to co znalazlem byl wykres funkcji. i trzeba bylo wyznaczyc dziedzine, zwf, miejsca zerowe, argumenty dla funkcji rosnacej o dlugosci 3 i przedzialy w ktorych funkcja przyjmuje ujemne wartosci byl wycinek kola o kacie 120 stopni z podanym r rownym 3 i ten wycinek caly byl rozlozona sciana boczna stozka. noi trzeba bylo policzyc objetosc stozka w jednym zadaniu trzeba bylo wyznaczyc odleglosc punktu od prostej i uzasadnic ze punkt C (-1;m) m rozne od 0 tworzy trojkat z punktami A i B nalezacymi do prostejwielomian byl prosty za@@@iscie Q(x)= 2x3 - 3x2 - 3x + d i pierwiastkiem tego wielomianu byla liczba1 i trzebha bylo wyznaczyc d ktore jak dobrze pamietam wyszlo 4. a potem dla d=2 zapisac wielomian jako iloczyn wielomianow pierwszego stopnia..banal z kombinatoryki bylo....dwa zbiory {1,2,3,4,5} i {1,2,3,4,5,6,7} noi nie pamietam co z tym trzeba bylo zrobic bo to ostatnie zadanie bylo i mi czasu zabraklo;/ bo robilismy bez kalkulatorow no byl rownoleglobok o wysokosciach h1 i h2. Ob=144 i stosunek tych wysokosci 3:5 i obliczyc trzeba bylo boki noi bylo proste zad z geometrii analitycznej gdzie byla podana przeciwprostokatna hmmm juz nie pamietam wartosci ale 24 chyba. i tg(beta)=4/5 chyba noi cos(alfa) rowny jakis tez ulamek ale nie pamietam noi trzeba bylo z tego udowodnic ze trojkat nie jest prostokatny no banal jak cholera;d za@@@iscie proste zadanie z funkcji kwadratowej. byla podana funkcja y=(x-2)do kwadratu to wszystko i trzeba bylo wyznaczyc w przedziale najwieksza i najmniejsza wartosc funkcji.i @@@ chyba cos w tym jeszcze ale niue przypomne sobie
 

Evela

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2007
Posty
336
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nie ważne
jak by ktoś miał coś z histy podstawy i biologii podstawy to niech tu napisze z góry dzięki
 

Marek01

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
TO CO ZNALAZLEM NA NECIE

podsumowanie:
BIOLOGIA ROZSZERZONY: -wyjasnic podwzorzowa regulacje somatotropiny przez przysadke; -rozpoznac na rysunkach neutrofile, eozynofile, bazorile, leukocyty i monocyty i wypisac w tabeli ich funkcje; -z rysunkow opisac na czym polega operon tryptofanowy i jakie to jest sprzezenie; -dopasowac makroelementy do ich funkcji; -podac dwie roznice w budowie pluc kregowcow; -opisac rysunki plesniaka bialego; -porownac w tabeli rowoj zarodkowy pierwo i wtoroustych; -uporzdkowac od \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'najwiekszej do najmniejszej\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\' [pojecia z ekologii: populacja biom, ekosystem itp;- -krzyzowka z genetyki (z hemifilia) -mapowanie genow na chromosomie; -na podtswie tekstu wyniasnic co to sa gynandromorfy; -zaznaczyc ktora populacja jest ustabilizowana z wykresow; -dopasowac choroby do objawow: huntingtona, mukowiscydoza, anemia sierpowata, cri du chat -opisac zaznaczone kosci na szkielecie

ANGIELSKI ROZSZERZONY angielski rozszerzony: wady i zalety tego za supermarkety otwarte są w niedziele i święta recenzja przedstawienia ktore Cie rozczarowało i jeszcze jakies opowiadanie;p nie czytałam nawet tego;p

CHEMIA: Z ILOCZYNU ROZPUSZCZALNOśCI TRZEBA BYLO POLICZYć ROZPUSZCZALNOść PLAN DOSWIADCZENIA JAK WYKRYć JOD W ROZTWORZE REAKCJE RODNIKOWE BYłY Z ADDYCJII ROZRóNIENIE ENANCJOMERóW C6H12O6 WIąZAń BYłO BARDZO DUżO ROZPISAć FORMY JONOWE ALANINY W ROZTWORACH więcej nie pamiętam

GEOGRAFIA PODST: mam tylko geografie podstawowa ale moze komus sie przyda Klasycznie mapka i pytania do niej o wysokość szczytu, walory turystyczne itp. Sztucznie utworzonego jeziora; było wymienic 2 procesy endogeniczne; określić typ jeziora (Śniardwy, Wigry i Łebsko), trzeba było obliczyć odległość Petersburga od zwrotnika i był rysunek ale potrzebne obliczenia, wiesz zadanie na skale, z tego co pamiętam to jeszcze zadania dotyczące struktury wieku chińczyków, powody wzrostu popularności podróży samolotem w Polsce po roku 2000, zadanie o ropie naftowej z wykresami, napisac nazwe organizacji jakiejś tam naftowej- chyba chodziło o NAFTĘ, organizacja zrzeszająca kraje Ameryki północnej oraz zadanko w którym trzeba było wpisac narodowości (kolejno ps.?Palestyńczycy, Czeczeni i Baskowie) to chyba tyle jeszcze tekst o aglomeracji łódzkiej -przyporządkuj krainie zoogeograficznej żyjące na jej obszarze gatunki zwierząt.. (paleoarktyczna, australijska i jeszcze jakiś dwie były) -jakiś pytanie związane z siecią wodną Polski(trzeba było powykreślać niepsujące słowa) -na mapie były zaznaczone jakieś obszary i trzeba było dopisać do niech typ gleby skałę macierzystą i uprawiane rośliny -było coś odnośnie czynników warunkujących klimat Polski -coś o typach opadów ze względu na genezę -przyporządkuj krainie zoogeograficznej żyjące na jej obszarze gatunki zwierząt.. (paleoarktyczna, australijska i jeszcze jakiś dwie były) -jakiś pytanie związane z siecią wodną Polski(trzeba było powykreślać niepsujące słowa) -na mapie były zaznaczone jakieś obszary i trzeba było dopisać do niech typ gleby skałę macierzystą i uprawiane rośliny -było coś odnośnie czynników warunkujących klimat Polski -coś o typach opadów ze względu na genezę WOS: CYTAT Nato! był tez rysunek ksieznej Diany z Matka teresa i rozpoznac osoby! byly tak mniej wiecej ok 3 mapki jedna ze swiata i zaznaczone panstwa i napsiac czy naleza do UE czy do Nato ! byla konstytucja i do konstytucji pytania ! 26 pytan bylo ! bylo zaznaczyc grupy etniczne w Polsce i byly podane 4! # pytania z Prawdy Fałsz ! jakis rysunek styryczny ze na pierwsym palnie jest facet ktory ma wladze a pod nim tacy mali faceci i nazwac ten proces! wyjasnic pojęcie ruchliwosc pionowa i skutki przyczyny powstania jej. PODSTAWA CYTAT podpisać flagi (UE NATO ONZ) wypracowanie: w Twojej miejscowości chcą zbudować baze NATO... województwo łódzkie-podpisać wszystkie woj. na około i napisać ich stolice mapa Europy - będzie trzeba podpisać państwa i które z nich należą do UE a które do NATO to tylko podst?

JESZCZE ROZSZEZONY MATMA ROZSZ PODOBNO TAKIE SA DWA ZADANIA Z MATMY ROZSZERZONEJ !! Zad. 1 Z cyfr 1, 2, 3, 4, 5 losujemy kolejno dwie bez zwracania i układamy z nich liczbę dwucyfrową (pierwsza wylosowana cyfra, to cyfra dziesiątek). Sprawdź czy zdarzenia: A - otrzymana liczba jest parzysta i B - otrzymana liczba jest podzielna przez 3 są niezależne. Zad. 2 Trapez równoramienny opisany na okręgu o promieniu 2 cm, ma obwód 20 cm .Oblicz pole tego trapezu.

WOS PODSTAWA:napsiac list do gazety lokalnej i ztreba bylo sie wypowiedzieć na temat tego czy jestes za czy pzreciwko powstania w Polsce BAzy wojsk Nato! był tez rysunek ksieznej Diany z Matka teresa i rozpoznac osoby! byly tak mniej wiecej ok 3 mapki jedna ze swiata i zaznaczone panstwa i napsiac czy naleza do UE czy do Nato ! byla konstytucja i do konstytucji pytania ! 26 pytan bylo ! bylo zaznaczyc grupy etniczne w Polsce i byly podane 4! # pytania z Prawdy Fałsz ! jakis rysunek styryczny ze na pierwsym palnie jest facet ktory ma wladze a pod nim tacy mali faceci i nazwac ten proces! wyjasnic pojęcie ruchliwosc pionowa i skutki przyczyny powstania j

WOS ROZSZERZONY wos rozszerzony: temat wypracowania pisze to co podali na innym forum: przyczyny integracji europy po 2 wojnie swiatowej

MATMA PODSTAWOWA!! nie wiem czy prawdziwe wklejam to co znalazlem byl wykres funkcji. i trzeba bylo wyznaczyc dziedzine, zwf, miejsca zerowe, argumenty dla funkcji rosnacej o dlugosci 3 i przedzialy w ktorych funkcja przyjmuje ujemne wartosci byl wycinek kola o kacie 120 stopni z podanym r rownym 3 i ten wycinek caly byl rozlozona sciana boczna stozka. noi trzeba bylo policzyc objetosc stozka w jednym zadaniu trzeba bylo wyznaczyc odleglosc punktu od prostej i uzasadnic ze punkt C (-1;m) m rozne od 0 tworzy trojkat z punktami A i B nalezacymi do prostej wielomian byl prosty za@@@iscie Q(x)= 2x3 - 3x2 - 3x + d i pierwiastkiem tego wielomianu byla liczba1 i trzebha bylo wyznaczyc d ktore jak dobrze pamietam wyszlo 4. a potem dla d=2 zapisac wielomian jako iloczyn wielomianow pierwszego stopnia..banal z kombinatoryki bylo....dwa zbiory {1,2,3,4,5} i {1,2,3,4,5,6,7} noi nie pamietam co z tym trzeba bylo zrobic bo to ostatnie zadanie bylo i mi czasu zabraklo;/ bo robilismy bez kalkulatorow no byl rownoleglobok o wysokosciach h1 i h2. Ob=144 i stosunek tych wysokosci 3:5 i obliczyc trzeba bylo boki noi bylo proste zad z geometrii analitycznej gdzie byla podana przeciwprostokatna hmmm juz nie pamietam wartosci ale 24 chyba. i tg(beta)=4/5 chyba noi cos(alfa) rowny jakis tez ulamek ale nie pamietam noi trzeba bylo z tego udowodnic ze trojkat nie jest prostokatny no banal jak cholera;d za@@@iscie proste zadanie z funkcji kwadratowej. byla podana funkcja y=(x-2)do kwadratu to wszystko i trzeba bylo wyznaczyc w przedziale najwieksza i najmniejsza wartosc funkcji.i @@@ chyba cos w tym jeszcze ale niue przypomne sobie
 

Misia69

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nikt nie powiedział jeszcze nic na temat podstawy z biologii... Macie coś może?
Z góry serdeczne dzięki :)
(tematy z polaka i angola się sprawdziły) :D
 

agnezzzz

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
A u mnie w szkole na nic wasze i inne informacje o maturze :D
Dyrektor się skapował ( pewnie sam przejrzał neta) i z polaka i z angielskiego dał nam inne zadania ;D :D :D :D

Ale z polskiego wyszło mi to chyba na dobre:)
 

isia89

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
ma ktoś jeszcze jakieś inne pytania z geografii podstawowej? :pI jak z tymi pytaniami -ma koś jeszcze jakieś??
 

Tangerine

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
A u mnie w szkole na nic wasze i inne informacje o maturze :D
Dyrektor się skapował ( pewnie sam przejrzał neta) i z polaka i z angielskiego dał nam inne zadania ;D :D :D :D

Ale z polskiego wyszło mi to chyba na dobre:)
No i dobrze ja też mimo, że mnie cholernie kusiło postanowiłam n ie sprawszać i nie ściągać tylko się sprawdzić. I chyba wyszło mi to na dobre bo wiem, że jeszcze musze poćwiczyc. Pisał ktoś wos rozszerzony? Jak Wam poszło i jak go oceniacie, bo jak na mój gust trudny był...
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
No i dobrze ja też mimo, że mnie cholernie kusiło postanowiłam n ie sprawszać i nie ściągać tylko się sprawdzić. I chyba wyszło mi to na dobre bo wiem, że jeszcze musze poćwiczyc. Pisał ktoś wos rozszerzony? Jak Wam poszło i jak go oceniacie, bo jak na mój gust trudny był...

Mnie nie kusiło sprawdzać. I tak nie chciałoby mi się wcześniej na te tematy czasu marnować :p Wos rozszerzony pisałam, ciężki dość, ale do napisania, jak się ktoś uczy albo przynajmniej ma jakieś pojęcie o sprawie. Zobaczymy jak wyjdzie :)
 

Tangerine

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
Ciekawe czy faktycznie będzie tak jak wszyscy mówią, że jak próbna trudna to właściwa łatwiejsza...
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
Ja to się jednak obawiam, że CKE to może się zemścić za te przecieki do sieci. Juz kiedyś wycięli taki numer, że wykosili ludzi zdających biologię, bo dowalili trudny test. Nie liczyłabym jednak na to, że w maju będzie łatwiej. Dotąd tak było, ale nigdy wcześniej też nie było aż takich jaj z maturą próbną...
Szkoda tylko, że jak zawsze najbardziej ucierpią na tym osoby, które nie miały z całą sprawą nic wspólnego <_<
 
Do góry