matematyka

dziubek2

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
1. Punkty A=(1,-3) B=(3,3) C=(-3,5) są wierzchołkami trójkąta ABC. Napisz równanie prostej zawierająca wysokość trójkąta opuszczona na wierzchołek C.
2. Napisz wzór funkcji liniowej, ktora przechodzi prze punkty: A(1,-1) B(-2,8).
3. Oblicz długość wektora AB, gdy A=(5,3) B=(1,1)
4. Znajdz obraz punktu A= (4,-3) symetrju wegledem prostej z=1
5. znajdz srodek symetrii, w ktorej punky A'(3,-5) jest obrazem punktu A= (5,7)
6. Podaj współżedne wektora AB, gdy A=(5,3) B= (1,1)

prosze o wskazówki na GG

5418137
 

papa8787

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
253
Punkty reakcji
0
1. Punkty A=(1,-3) B=(3,3) C=(-3,5) są wierzchołkami trójkąta ABC. Napisz równanie prostej zawierająca wysokość trójkąta opuszczona na wierzchołek C.
2. Napisz wzór funkcji liniowej, ktora przechodzi prze punkty: A(1,-1) B(-2,8).
3. Oblicz długość wektora AB, gdy A=(5,3) B=(1,1)
4. Znajdz obraz punktu A= (4,-3) symetrju wegledem prostej z=1
5. znajdz srodek symetrii, w ktorej punky A'(3,-5) jest obrazem punktu A= (5,7)
6. Podaj współżedne wektora AB, gdy A=(5,3) B= (1,1)
prosze o wskazówki na GG
5418137

To sie nazywa "pasozyt", a na forum potrzeba symbiozy.
masz za malo postow, zeby dostac tak latwo odpowiedz. Numer gg moze cie uratuje, ale watpie. :phi:

Wg. mnie powinno wprowadzic sie nowy przepis, aby dostep do tego dzialu byl po 50 postach.
 

Longeros

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
41
1. Punkty A=(1,-3) B=(3,3) C=(-3,5) są wierzchołkami trójkąta ABC. Napisz równanie prostej zawierająca wysokość trójkąta opuszczona na wierzchołek C.
2. Napisz wzór funkcji liniowej, ktora przechodzi prze punkty: A(1,-1) B(-2,8).
3. Oblicz długość wektora AB, gdy A=(5,3) B=(1,1)
4. Znajdz obraz punktu A= (4,-3) symetrju wegledem prostej z=1
5. znajdz srodek symetrii, w ktorej punky A'(3,-5) jest obrazem punktu A= (5,7)
6. Podaj współżedne wektora AB, gdy A=(5,3) B= (1,1)

prosze o wskazówki na GG

5418137

Wskazówki = tablice matematyczne + logiczne myślenie

To nie boli a pomóc może.
 

dziubek2

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Sam masz tylko 20 postow...a oceniasz innych...
ja juz byłam tu wczesniej zarejstrowana..tylko ze zapomniałam hasła bo zmieniłam poczte i nie mogełam sie dostac...wiec sie na nowo zrejestrowałam...
Pozdrawiam.. :D :D :D
 

Lady_159

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś na Śląsku
ja juz byłam tu wczesniej zarejstrowana..tylko ze zapomniałam hasła bo zmieniłam poczte i nie mogełam sie dostac...wiec sie na nowo zrejestrowałam...
O matko! Nie ośmieszaj się. Mogłaś już przemilczeć owy fakt, byłoby to lepsze dla Ciebie - żałość z Twych słów leje się strumieniami.
Mam nadzieję iż zrozumiałaś przesłanie.
 

dziubek2

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiesz co szkoda mi slow...rozbisz z siebie nie wiadomo kogo.....ppffff

Co do rozumowania i pojmowania pwenych rzeczy masz problem.... :hahaha: :hahaha: :D :D
 

papa8787

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
253
Punkty reakcji
0
Aż dziwię się, że sama na to nie wpadłam. Papa załóż o tym temat, albo ja założę (ale to Twój pomysł) :D
Ja jestem tutaj za krotko, aby tak szalec z tymi propozycjami :)
Ty masz wiecej postow i wieksze poparcie, wiec mysle ze taki temat zalozony przez Ciebie wywola wieksze zainteresowanie. pozdrawiam :D

Sam masz tylko 20 postow...a oceniasz innych...
ja juz byłam tu wczesniej zarejstrowana..tylko ze zapomniałam hasła bo zmieniłam poczte i nie mogełam sie dostac...wiec sie na nowo zrejestrowałam...
Pozdrawiam.. :D :D :D
Ok - masz usprawiedliwienie. Ja mam tylko 20 postow, ale to nie znaczy, ze nie moge oceniac innych. :p :p
A twoje konto robilo pozory, ze zarejestrowalas sie tylko po to, aby ktos za Ciebie zrobil zadanie. :p
 

dziubek2

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
papa8787 Ja jak juz sie rejestruje na jakims forum staram sie je odwiedzać codziennie i gdy mi czas na to pozwala...
Pozdrawiam...
 

Lady_159

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Wiesz co szkoda mi slow...rozbisz z siebie nie wiadomo kogo.....ppffff
Ah ta skromność, urzekająca nieprawdaż?
Co do rozumowania i pojmowania pwenych rzeczy masz problem.... :hahaha: :hahaha: :D :D
Jeśli ktoś pisze bezsensu...

Ja jestem tutaj za krotko, aby tak szalec z tymi propozycjami :)
Ty masz wiecej postow i wieksze poparcie
Hahaha, przyznaję - uśmiałam się - widocznie zbyt krótko jesteś na forum, aby znać moją sytuację tutaj.
Ok - masz usprawiedliwienie.
Chyba żartujesz. Zło zionie ze mnie bo takiego altruistycznego zachowania zrozumieć nie jestem w stanie.
A twoje konto robilo pozory, ze zarejestrowalas sie tylko po to, aby ktos za Ciebie zrobil zadanie. :p
Ależ po to, właśnie po to się zarejestrowała. Jeśli autorka tematu się ze mną nie zgadza poproszę o poprzedni nick - sprawdzimy czy naprawdę tak bardzo się udzielała, bo osobiście nie sądzę. W dodatku użyszkodnik (jak to pewien mod zwykł mawiać) zatracił się w kłamstwie, a jego zeznania są niespójne. Jeśli logowałaś się codziennie i tak bardzo się tu na forum udzielałaś, to jakim cudem dnia pewnego skleroza dała znać o sobie i z pamięci hasło wyplewiła?
 

dziubek2

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
h4x0r no wlasnie matematyka...
nie przypomina to matmy...ani troszku...
Pozdrawiam..​
 

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
dziubek2, nie wiem, czy jeszcze to potrzebujesz, ale ja z chęcią pomogę, o ile nikt mnie obsmaruje mnie za to :/

1. Równanie prostej AB (przechodzącej przez pkt. A i B):
układ równań (podstawiasz współrzędne pkt A a potem B do ogólnego równania y=ax+b i rozwiązujesz układ):
-3=a+b
3=3a+b
wynik: a=3, b=-6, równanie prostej AB: y=3x-6
następnie trzeba wyznaczyć równanie prostej zawierającej wysokość przech. przez pkt C (jest ona prostopadła do prostej AB). Ogólne równanie: y=a'x+b'
a'=-1/a
a'=-1/3
y=-1/3x+b'
Podstawiasz współrzędne pkt C pod to równanie i znasz już b': 5=-1/3*(-3)+b'
b'=4
Równanie tej prostej to: y=-1/3x+4
P.S. Mogłam się w wynikach pomylić, ale sposób raczej dobry...

Mogę zrobić też resztę, ale nie wiem, czy jeszcze potrzebujesz, a nie chcę robić daremnie. Więc daj znać.

Do pozostałych: o ile mi się wydaje, to prawdziwa pomoc powinna być bezinteresowna, a jeżeli pomagacie tylko tym, którzy mają więcej niż 50 postów, to współczuję. Jak przyjaciel będzie zarabiał mniej niż 1000zł albo nosił ubrania z ciucholandu, to też nie zasłuży na pomoc?
 

papa8787

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
253
Punkty reakcji
0
Do pozostałych: o ile mi się wydaje, to prawdziwa pomoc powinna być bezinteresowna, a jeżeli pomagacie tylko tym, którzy mają więcej niż 50 postów, to współczuję. Jak przyjaciel będzie zarabiał mniej niż 1000zł albo nosił ubrania z ciucholandu, to też nie zasłuży na pomoc?
Okay , ale nie mozna przesadzac. Ja mialem na mysli uzytkownikow, ktorzy zakladaja konto tylko po to, aby ktos za nich rozwiazal zadanie. A to jest troche niestosowne zachowanie, ktore moim zdaniem trzeba zwalczac. :) I wlasnie takim lekarstwem bylaby zapora 50 postow. Amen.
 

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
A sam masz 41 ;) Nigdy nie potrzebowałeś pomocy i nigdy nikt Ci jej tutaj nie udzielił? Niektórzy przychodzą tu właśnie w tym celu, a potem zostają na dłużej. Jakby wszyscy określali jakieś bariery swojej pomocy, to nikt nikomu nie wyświadczałby przysługi. Każdy miał kiedyś te kilka/kilkanaście postów. Nie zaczyna się od kilkuset od razu, a mimo to ci z większą ilością postów na koncie (jakby to najbardziej się liczyło) zapominają o tym, że oni też kiedyś byli nowicjuszami i chyba za bardzo się wywyższają. Takie lekarstwo nie byłoby sprawiedliwe dla wszystkich. Poza tym, czasem ktoś tylko na tym forum może znaleźć szybką pomoc, i co wtedy? Nawet jeśli ta osoba odejdzie, gdy uzyska odpowiedź na swoje pytanie, to co z tego? Jej sprawa, że jest niewychowana :) To tyle. Paaaa :)
 
Do góry