matematyka

ma2dzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
715
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dziecko lasu:P
Zad 1
Oblicz pole trójkątaABC jeśli A(-1,2) B(0,4) C(5,-1).

Zad2
Znając równania dwóch boków równologłoboku x-3y=0 oraz 2x+5y+6=0 znajdx równania dwóch pozostałych boków.Oblicz długość jednej z wysokości równoległoboku.


z góry thx za pomoc
 

Chiyo

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Warszawa aktualnie:)
To bardzo łatwe, myślę że uda mi się to rozwiązać:) Przynajmniej zadanie pierwsze:) Niedługo dam odpowiedź:)
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
co do zad 1

nie lepiej narysowac na kartce sobie uklad wspolzednych i zmierzyc linijka dlugosci pomiedzy punktami? jesli co kazda jednostka bedzie 3 cm albo np 1 to kazdemu wyjdzie inny wynik no nie? nie wiem czy slusznie piszac ale to tak na logike powinno byc...
 

Mati832

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łódź
Jutoloblu, nie robi sie tego w centymetrach tylko w jednostkach po prostu bez zadnego okreslenia
.. tak mi sie wydaje
 

Kolos

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2006
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
TROJMIASTO:D:D
http://portalwiedzy.onet.pl/130252,,,,geom...orow,haslo.html
Korzystając tylko i wyłącznie z tych wzorów Oblicz najpierw długość odcinka AC a potem wzór prostej przechodzącej przez punkty AC a potem ze wzoru na odległość punktu od prostej wyjdzie ci wysokość czyli P=1/2ah a to długośc odcinka AC a h to odległość punktu c od prostej przechodzącej przez punkty A i C
Jakieś pytania ??

ALE JEST NA KOŃCU NA TEJ STRONCE CO CI PODAŁEM WYŻEJ TAKI FAJNY WZOREK DO KTÓREGO TYLKO PODSTAWIASZ I WSZYSTKO MASZ JUŻ OBLICZONE :D

Drugie podam zaraz!!
 

ma2dzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
715
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dziecko lasu:P
Zad2
Znając równania dwóch boków równoległoboku x-3y=0 oraz 2x+5y+6=0 i współrzędne jednego z wierzchołków C(4,-1) znajdź równania dwóch pozostałych boków.Oblicz długość jednej z wysokości.

yyy te zad wcześniej było źle napisane ;)
 

Kolos

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2006
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
TROJMIASTO:D:D
Drugie

Jeśli nie ma podanych żadnych więcej danych to najlepiej zrobić to obierając sobie jakiś punkt A w układzie. Następnie ze wzorów na równoległość prostych wyliczasz dwie proste równoległe do twoich[Każda nowa prosta jest równoległa do jednej twojej prostej] i przechodzące przez punkt A. Dzięki czemu stworzysz równoległobok. Wysokośc liczysz na podstawie wzoru na odległość prostej od punktu(Najlepiej obrać jako punkt A a prostą to którąś z tych co już miałaś)

Pytania??

możliwe że jest jakiś prostrzy sposób!!

To ten mój punkt A dowolnie obrany to twój C podany w zadaniu !! Liczysz tak jak podałem.

PYTANIA??
 
Do góry