Masa problemów z Fire Foxem. Zjada cały RAM!

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Żona zabiera laptopa do pracy bo ma tam jakieś swoje książki i przepisy i pozostaję w domu z komputerem stacjonarnym. Niby do internetu nie powinien być zły lecz... Internet chodzi na nim dosłownie tragicznie! Komputer to firmowy NEX VL350 z procesorem AMD Athlon64 2.0GHz na szynie 800MHz z obsługą SSE,SSE1,SSE2,SSE3,MMX itp. Ramu mam 512 MB DDR w dual channel Kingston. Dysk jakiś WDC Black SATA2 7200/16MB cache o pojemności 500GB. Graika zintegrowana lecz nie jest byle jaka. Ustawiona jest w Biosie na pobór max. 32MB z Ramu i działa ok. Jest to jakiś ATI. System Windows XP Pro SP3. Przeglądarka Firefox 15.0 (niby najnowsza). Przyzwyczaiłem się do niej i ... nie bardzo mi zmieniac na jakieś Google czy opery. Niestety! Firefox zjada RAM!!! Menedżer pokazuje że FF często pobiera od 240 do 300MB!!!
Moje pytanie brzmi:

- co ten lis w sobie ma że to aż 200-300MB??????????
- strona forum (forumowisko) ma max. 3-4MB!!!!
- nic w tle się nie ściąga...
- aktualizacje po wyłączane
- Firefox podręczną ma ustawiona na 128MB max. ponieważ gdy zrobię AUTO lub mniej jak 128MB to FF wiesza się i restartuje... Nie idzie nawet forum przeglądać!

Plik wymiany na dysku C ma wielkość 768MB czyli x1.5 RAMU...
Brak mi słów... Nawet teraz, gdy piszę ten text - to się zatrzymuje a dysk mieli, mieli...

Po wyłączeniu FF komp działa normalnie. Szybko i stabilnie...
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Skoro chcesz zostać przy tej przeglądarce to zainstaluj starszą wersję np. 2 albo 3.0
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Już to sprawdzałem. Na 2 lub 3 nie da się nic zrobić. Niezgodność Flashów, Javy... Teraz mam 10.0 i jakoś idzie tyle że bierze 150-200MB
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
To chyba musisz się z tym pogodzić, albo zmienić przeglądarkę. U mnie firefox zjada ok 150mb w przy kilku otwartych zakładkach i filmie
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Wypindoliłem Windows-a XP. Kupiłem Siódemkę. Po aktualizacji - smiga aż miło, a FF zjada max. 100-120MB tyle że mam teraz 4GB Ramu.
 

karlben

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
24
Kolego jeżeli ma byc tylko i wyłącznie Firefox to wypróbuj Firefox Ultimate Optimizer..Zmniejsza użycie pamięci do kiluset KB!

Sam mam netbooka i ostatnio zainstalowełm Google Chrome, tak aby zobaczyć że niby szybsza... i ku mojemu zdziwniu na netbooku zostawia Liska delko za sobą.
Polecam usunąc Firefoxa i zainstalować Chrome.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Też zaraz na coś innego zmienię tego syfa bo mnie nerwica wykończy. Wgrałem ponownie FF, wersja 17.1 najnowsza, kilka dni ok i znowu rośnie... Wczoraj śmigałem po Internecie od 19 do 2 w nocy i FF rozrosło się do 1231MB... Śmiechu warte! 1,2GB!!!! Po restarcie odpala na 61MB, po kilku minutach ma już 180-220MB... a wpadłem na chwilę TU, do interii i wp. i tak sobie rośnie, rośnie i nic... Myślałem że to jakiś wirus czy co... ale tak jest we wszystkich kompach np. w biurze, w pracy... Firefox zlazł na psy - tyle powiem. Mówisz safari???? Zaraz zassam i zobaczymy co to za cudo...
 
Do góry