Marek Grechuta Nie Zyje

Status
Zamknięty.

Xanda

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
z Tąd
Wiecie co, ja mam lat 12. Od roku słucham NAłOGOWO Marka Grechuty. Byłam tak przyzwyczajona do słuchania takich piosenek jak "Motorek" (kocham tą piosenkę, "Ocalić od zapomnienia" (tą też uwielbiam), "Hop, szklankę piwa", "Korowód", "Miłość drogę zna"... Na każdym konkusie śpiewałam "Dni których nie znamy"...
Wracam z chóru o godzinie 16. Włączam telewizor, rozanielona. Partrzę i widzę kobietę. Smutna. Mówi grobowym głosem "Marek Grechuta zmarł w Krakowie w wieku 61 lat." Z mojej krtani wydobywa się głośne "NIEEEE!" Płacze do teraz.
Kochałam, kocham i kochać będę jego twórczość. Jego piosenki, jego dykcję... To, że śpiewał teksty Witkacego. To, że jest ponad czasowy...
Dzisiejszy dzień jest straszny. Nie tylko dlatego, że dziś zmarł M. Grechuta. Dokładnie 4 lata temu 9 października zmarł mój dziadek... w wieku lat 64, Był z Krakowa..
9. 10 umierają Krakusy i osoby ważne dla mnie...
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
nie znałam go, nie słuchałam jego piosnek itd..
każdy kiedyś sobie pójdzie..
{*}
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
..poeta dopiero wtedy umiera
gdy jego ksiazek nikt nie otwiera..
:( a ja bede czytal jego wiersze jeszcze cale lata i zimy..a potem moje dzieci (jesli bede je mial) i moje wnuki.. :eek:k:
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
"spieszmy sie kochac ludzi... tak szybko odchodza..."

wiadomosc o smierci osoby mi znanej napawa mnie smutkiem.
jedyne co pozostaje to pamiec i mysli ktore nam zostawil Marek Grechuta w swojej poezji i tekstach piosenek.
 

Agusia21

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
38
szkoda:(
Fajne mial piosenki a w szczególności "Dni których jeszcze nie znamy"
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Mi tesh przykro :( lubilam jego piosenki szczegolnie :wazne sa tylko te dni , ktorych jeszcze nie znamy...itd. mimo ze nie zyje bedzie na zawsze w naszej pamieci :) mam nadzieje... [*]
 

Villemo90

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2006
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
Też go nie zapomnę. Kocham piosenkę "Dni, których nie znamy", ta piosenka dodaje mi otuchy zawsze jak mam zły humor i jest mi smutno.
 

madzia1109

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Opole
"Ważne są dni których jeszcze nie znamy...na na na na na..."
[*] niesamowity piosenkarz ;( przykro mi
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Szkoda...to kolejna śmierc, po której jestem w szoku..Ojciec Świety, Arek Gołaś, Janusz Kulig, Andrzej Grubba, Hanka Bielicka, Marek Perepeczko, Ewa Sałacka, Czesław Niemen wcześćniej..teraz Pan Marek...szok..takich ludzi znamy z radia, telewizji..nucimy pod nosem ich muzyke, trzymamy za nich kciuki na zawodach..mamy ich obraz przed oczami..a tymczasem w najmniej spodziewanym momencie..oni odchodzą...szkoda..bo gdy odchodzi ktoś z elity tego narodu zawsze jest troche smutno..i al, ze to juz koniec..



[*]
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Berials, myślałem że masz odrobine szacunku dla ludzi...przynajmniej tych którzy bynajmniej nie byli kolejnymi kopiami tłoczonymi matrycą systemu.

[*]
 

m3nds

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Ja nie bardzo zaluje :) Nie lubie tych piosenek i az mnie mulilo gdy moj brat tego sluchal... zenada.
ps.
Nie ma żeczy nie możliwych. Są tylko takie, w które się wątpi
Trzasnij obrotowymi drzwami, lub zlap przewody wysokiego napiecia i pojedz jak pociag.
ps2.
chcialo by sie rzec : "Swiat z jego przyjsciem nic nie zyskal, a z odejsciem nic nie stracil".
 
Status
Zamknięty.
Do góry