Manga i Anime Naruto

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
szczerze mówiąc to po prostu przeczytałem o tym kiedyś na wikipedii, więc możliwe że totalna ściema, ale jest to wyjaśnione w dalszych odcinkach lub mandze
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
A więc to było tak:
Byli sobie pierwszy i drugi hokage- założyciel wioski i jego uczeń, następnie wybrano trzeciego hokage czyli staruszka-Sarutobi'ego (tego co miał wnuczka, i co walczył później z orochimaru), Następnie wioskę zaatakował kyubi (czy jak to się pisze) i koleś który go zapieczętował w naruto, poświęcając przy tym życie został uznany za hokage. Nie piastował tego urzędu- tylko został mu nadany po śmierci.

Żeby wyjaśnić sytuację podam kto czyim był uczniem:

3 hokage Sarutobi (staruszek)-> jego uczniem był Jiraiya (ero senin) -> a jego uczniem był czwarty (4) hokage Minato Namikaze (ojciec Naruto) -> jego uczniem natomiast był kakashi,

przecież Kakashi jest cieniasem a uczył tak potężnego wojownika jak 4 hokage :niepewny: <_< :niepewny: <_< NIE WIEŻE ! wydaje mi się że coś ci się pomyliło mi się wydaje że 4 hokage uczył Kakashiego :p a tak w ogóle jak Ero Senin mógł uczyć 3 hokage jak jest młodszy od 3 hokage <_< :niepewny:
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Sorry nie czytałem uważnie :p dzisiaj mam jakiś taki dzień że wszystko na szybko ...
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
*********
Gdzieś czytałem że Kakashi był cieniasem. Jednak przygnieciony kamieniem Obito Uchicha oddał mu jednego sharingana. To zwiększyło jego szybkość no i ogólnie stał się lepszy. :)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Przestań Yoggi te jego Sharingan to góffno wolał bym Byakugan ;S
lol. byakugan tylko pozwala na lepszą obronę (pole widzenia 360' z małym wyjątkiem) i ataki na punkty ujścia czakry- czyli walkę w kontakcie.
Natomiast sharingan, ma o wiele lepsze możliwości ataku z dystansu: drugi wymiar (czy może raczej jego iluzja) Ichiego czy atak którego kakashi użył na Deidarze, pozwalają na pozbycie się przeciwnika bez potrzeby zbliżania się do niego.
I co da ci te widzenie rentgenem i szerokie pole widzenia, czy możliwość ataku na pkt czakry, jeśli nawet nie zbliżysz się do przeciwnika, który zdejmie cię z daleka?


BTW. widziałeś w ogóle ostatnie odcinki shippuden, albo przynajmniej całą pierwszą serię do końca?
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Jak jesteś dobry to cię nikt nie zdejmie z daleka ^.- a jak podejdziesz i uderzysz we wszystkie punkty chakry to przeciwnik nie będzie już mógł walczyć i koniec zresztą mając Byakugan wystarczy dobrze wycelować w serce i już przeciwnik zdycha chodzi mi o podobne uderzenie które zastosował Neji na Hinacie
 

soulleader

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Leszno
Hmm Ty jeszcze mało epów widziałeś... Zobacz jak będzie walczyła Hinata o tego chrząszcza czy co to tam było ;p
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Jak jesteś dobry to cię nikt nie zdejmie z daleka
żeby nie wpaść w pułapkę ichiego, nie mógłbyś spojrzeć mu nawet na chwileczkę w oczy, co przy tak szerokim i dalekim polu widzenia byakugana jest praktycznie niemożliwe. Byakugan, jest fajny, ale nie widziałem jeszcze aby ktoś nim wykonywał atak- cały czas tylko wykorzystywany jest do zobaczenia pkt. czakry.

atak kakashiego też jest dosyć trudny do uniknięcia

Jak jesteś dobry to cię nikt nie zdejmie z daleka ^.- a jak podejdziesz i uderzysz we wszystkie punkty chakry to przeciwnik nie będzie już mógł walczyć
Czyżby? sharinganem dało by się, bo nie wykorzystujesz tych pkt,a w oczy to posiadacze byakugana nie celują (przynajmniej do teraz tego nie robli). Poza tym nadal można w takim wypadku używać tajjutsu (chyba tak to się pisze :p ).


Radzę ci pooglądać trochę więcej odcinków zanim znowu wydasz jakąś ocenę
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Zbiłeś mnie powiem mamie ! ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
na to to już chyba za późno :D Możesz się co najwyżej poskarżyć jakiemuś shinigami :D
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
*********
Shinigami, jap. 死神, Shinigami? dosł. "bogowie śmierci" to bohaterowie z popularnej w Japonii serii mangi i anime Bleach. Shinigami to elitarna, specjalna kasta w Społeczeństwie Dusz, która nie jest zamknięta ze względu na urodzenie i przynależność społeczną. Dołączyć mogą do niej wszystkie dusze, które posiadają odpowiednio wysoką energie duchową (Reiatsu) i zdadzą wszystkie egzaminy w Akademii Shinigami. Wówczas młody adept zamieszkuje w Seireitei, specjalnie wydzielonym terenie dla Shinigami w Społeczności Dusz i dołącza do jednej dywizji z Gotei 13.

Bogowie śmierci regulują przepływ dusz, poprzez pogrzeb dusz (Shinigami uderza rękojeścią swojego miecza w czoło duszy, zostawia na nim odbitą pieczęć, po czym dusza trafia do piekła/nieba), lub poprzez oczyszczenie duszy Pustego. Główną bronią Shinigami jest pogromca dusz. Jest to miecz, który otrzymuje każdy Shinigami do walki z wrogiem. Następną bronią bogów śmierci jest magia demoniczna. Oprócz tego Shinigami korzystają z technik poruszania się i walki wręcz.

Shinigami podzieleni są na 13 dywizji, Shinigami nie należących do żadnego oddziału oraz kadetów (uczniów). Każdy oddział ma swojego kapitana, porucznika, kilku oficerów i pozostałych członków oddziału (ułożone od najwyższej rangi do najniższej).

Wikipedia.pl

Jeżeli nie oglądałeś Bleach to nie wiesz o co chodzi (sam nie oglądałem :D )
 
Do góry