mama...

Status
Zamknięty.

Monia12345

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
334
Punkty reakcji
0
Dzis rano mama przeszukała moją torebkę i znalazła moje tabletki... nie bawiłam się w kłamstwa, że to nie moje... mama powiedziała, że niby szukała lakieru do włosów i że pogadamy po pracy i, że do chłopaka juz nie pójdę..i że to on mnie na tabletki namówił i w ogóle na sex. Rozumiem jej szok bo dowiedziała się, że jej 19-letnia córka nie jest już dziewica. Niedługo czeka mnie z nią rozmowa? Co mam jej powiedzieć? jakich argumentów używać? na weekend chce jechać nad jezioro z chłopakiem znajomymi.. i pewnie mnie nie puści.. co mam zrobić??? gdy myślała ze jestem dziewica nie puszczała mnie nigdzie a teraz gdy wie ze nie jestem ?;/ doradźcie coś:> może ktoś miał podobnie
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
No cóż, trzeba było zacząć wcześniej ją uświadamiać że jej córka nie jest małą dziewczynką... Teraz będziesz miała problem
Mama zgodziła się na Twój wyjazd z chłopakiem? Jeśli tak to chyba powinna się spodziewać co tam będziecie robić.
Gdybym była w Twojej sytuacji to chyba bym udawała że po prostu nie wiedziałam jak z mamą o tym pogadać, a tak mi zależy na chłopku że zdecydowaliśmy się na ten krok. Zagrałabym na jej dumie mówiąc że nigdy o seksie nie rozmawiałyśmy a mam już 19 lat. W związku z tym że jestem już dorosła i odpowiedzialna i wiem czego chcę i co robię to poszłam sama do ginekologa. Dodałabym że już dawno chciałam jej o tym powiedzieć tylko zawsze gdzieś się spieszyła i nie wiedziałam od czego zacząć. Wspomniałabym że chłopak jest odpowiedzialny i oboje wiemy że różnie to bywa ale planujemy wspólną przyszłość, mimo to nie chcemy jeszcze mieć dziecka. Wszystko powiedziałabym po cichu, bez unoszenia się , z odpowiednią dozą nieśmiałości i skruchy, głową wbitą w podłogę i łzami w oczach ( co jakiś czas tylko ze strachem zerkając na mamę). Moja chyba by to łyknęła, ale Ty najlepiej znasz swoją i wiesz co jest w stanie przyjąć do wiadomości a czego nie
 

Monia12345

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
334
Punkty reakcji
0
Nie zgadzała się nigdy na żadne wyjazdy bo właśnie bała się, że to zrobie...
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
ja mysle ze jestes juz dorosla i to ze uzywasz srodka antykoncepcyjnego powinno ja raczej ucieszyc bo znaczy to ze jestes swiadoma konsekwencji wynikajacych z wspolzycia i sie zabezpieczasz.masz juz te 19 lat i matka niema prawa ci zabraniac widywania sie z chlopakiem.moja mama gdy zyskalam pelnoletnosc przeprowadzila ze mna rozmowe mowila ze jesli chce to ona mi nawet da kase na antykoncepcje, i wpajala mi od mlodosci jak sie zabezpieczac jak poznac swoj organizm i co sie stosuje w zapobieganiu ciazy.Powiedz mamie ze jestes swiadoma konsekwencji i sie zabezpieczasz wiec nie powinna miec obiekcji malo tego powinna wlasnie teraz z Toba o tym rozmawiac a nie nakladac zakazy.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
dziewczyno ty jestes pelnoletnia... sama decydujesz o swoim zyciu, niech mama sie cieszy,ze corka uzywa zabezpieczenia. napawde nie moge zrozumiec jak mozna miec z mama tak oganiczone kontakty. a co mama chce cie trzymac w cnocie do konca zycia? sama byla mloda i napewno uprawiala seks(bez obrazy)
 

Monia12345

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
334
Punkty reakcji
0
ja tez myślę, że jeśli mam te 19 lat jestem pełnoletnia i wiem co robię i stosuje antykoncepcje... Ale moja mama zaraz powie, że jestem na jej utrzymaniu. Wiem, że nie ma prawa mi zabronić sie z nim widzieć... To Kropeczka masz bardzo wyrozumiała mame... fajnie fajnie. i wnioskuje, że Justyśka Ty tak samo. Nom ona mówi, że NIBY po ślubie. ;/ pff nie wierze. Hmm co mam zrobić jak mi zabroni jecac pod namioty??
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
no jestes w trudnej sytuacji ale jesli teraz sie nie sprzeciwisz to juz zawsze bedzie toba zadzic, to ze twoja mama czekala do slubu nie oznacza ze ty tez musisz.
 

Monia12345

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
334
Punkty reakcji
0
Hmm no musze się sprzeciwić... tylko ona zawsze mówi jak sie sprzeciwiam, że to jego wina, że on mi każe;/;/ boże... Ona na pewno nie czekała do ślubu tylko tak mówi
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
nie rozumiem, że to dla mamy szok. masz 19 lat, a nie 13. myślę, że może to była tylko taka pierwsza nieprzemyślana reakcja mamy i że sama stwierdzi, ze przesadziła.
nie pozostaje Ci nic innego jak szczera rozmowa, powiedz, że to nie tak, że chłopak Cię namówił co seksu czy pigułek.
powodzenia
btw. już dla mnie nie do pomyślenia jest to, że mama grzebie w Twojej torebce.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ja nie wyobrazam sobie aby mama zabronila pelnoletniej osobie pojechac pod namioty :mruga:
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
taa...zupełny brak zaufania matki do córki. a powinna być raczej szczesliwa, ze córa jest odpowiedzialna i wie co robi.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Gdyby miała wybór to o czym wolała by wiedzieć?
O tym, ze jej córka jest rozsądną osobą i sie zabezpiecza czy o tym, że jej córka antykoncepcje olała i niedługo zostanie mamusią?
Uświadom jej to, że nie traktujesz seksu jak zabawy, że podchodzisz do tego z rozsądkiem a tabletki są nie po to aby ją zdenerwować ale po to abyś mogła zaplanować kiedy chcesz zostać matką.
Po drugie nie bardzo mogę pojąć tego jak Twoja mama może sobie grzebać w Twoich rzeczach? Ty w jej też grzebiesz? Bo chyba by nie była zadowolona.
I jesteś dorosła, śmieszne są zakazy i nakazy. Może i dopóki mieszkasz jeszcze z rodzicami to mogą rozkazywać ale za jakiś czas to się skończy a chyba głupio by było po wyprowadzce wspominac dom który był więzieniem dla dorosłej osoby...
 

Monia12345

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
334
Punkty reakcji
0
Nom mówiła, że porozmawiamy sobie a siedze już dlugo w domu jak mama przyszła z pracy i nic nie mówi... może nie wie jak zacząć. Ale ja zaczne sama. Dobre rady. Dziękuje wam:* Ale mam nadzieje, że mnie zrozumie...ciężko będzie...
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Nom mówiła, że porozmawiamy sobie a siedze już dlugo w domu jak mama przyszła z pracy i nic nie mówi... może nie wie jak zacząć. Ale ja zaczne sama. Dobre rady. Dziękuje wam:* Ale mam nadzieje, że mnie zrozumie...ciężko będzie...
może sprawę przemyślała, obgadała z koleżankami i teraz jej głupio z powodu takiej reakcji...
 

wyznaczona

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdzieś daaleko
według mnie Twoja mama źle zrobiła że zareagowała.
przecież Twoje życie seksualne jest Twoją sprawą.
i wiek też Ci już na tabletki pozwala.
a mama nie powinna Ci zabraniać widywac się z chłopakiem.

Ja mam 18 lat, i mama sama zaproponowała mi tabletki.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Napisałbym, że jesteś w czarnej duupie, ale patrząc, iż masz 19 i jesteś pełnoletnia, nie mogę tego zrobić. :p
Musisz powiedzieć stanowczo matce, że ukończyłaś niekrótki czas temu osiemnastkę, więc sama decydujesz, co czynisz.
 

Monia12345

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
334
Punkty reakcji
0
Nie nie nie !!! ona nic nie zrozumiała... Dzis zaczęła rozmowe. rozmawiałam spokojnie caŁY CZAS... ONA POWIEDZIAŁA '' NIE BĘDZIESZ SIĘ :cenzura:AĆ JAK JA PRACUJE NA CIEBIE'' JA NIE WYTRZYMUJE. JUŻ MAM PO WAKACJACH...jej nie obchodzi ze ja sie zabezpieczam... nie mam prawa tego robić jej zdaniem. i co mam zrobić no co?????????;/
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Wyjść i bawić się dobrze, jesteś dorosła. Matka nie zrozumiała tego, wiec nie ma sensu jej ponownie przekonywać. Idź - takie sprzeciwienie jest czasem potrzebne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry