Mam poważny problem.

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
32
Miasto
Częstochowa
Witam

Mam problem z nadmiernym poceniem sie całęgo ciała. Gdy ide do szkoły to sie zaczyna a jakie są skutki pocenia każdy wie.
Używałem wielu antyperspirantów zero efektu. Byłem z tym u lekarza powiedział " to może być na tle nerwowym nie bedziemy cie w tym wieku truc lekarstwami" no i tu sie skończyło inni mówili ze to skutek dojrzewania a ja mam już tak 4 lata!!!
Może ktos z was tak miał?
Pomocy!!
 
Z

Zerek

Guest
Nie wiem co tu poradzić skoro miałeś już rozmowe z lekarzem jedyne co przyszło do głowy to fakt że najczęściej takie problemy mają osoby otyłe... polecam pójść do lekarza (odpłatnie) i powiedzieć że ci bardzo na tym zależy to on na 90% pomoże jak nie...

to już ci nic nie pomoże
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
skalpel doskonale Cię rozumiem, nie zgodzę sie z wcześniejsza wypowiedzią. Po 1 wcale nie jest tak że zazwyczaj otyli ludzie, to indywidualna sprawa. Po 2 to pocenie powinno zmniejszyc intensywność do końca dojrzewania, przynajmniej trochę.
Inną rzeczą jest że to moze być skutkiem teog żeś nie do końca zdrowy. Mnie przez dlugi czas dręczyły jakaś dziwne uczulenie skóry, swędziało jak cholera, okazało sie że coś mam z żółcią i mam glistnicę. Jak na razie mam spokoj i mam duzo większy apetyt więc jestem zadowolony że poszedłem do lekarza. Prywatnie. Też Ci polecam i życzę szybkiego zbadania sytuacji...
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Nawiązując do osoby powyżej chcę jeszcze dodać, że jakbyś poszedł do lekarza prywatnie poproś, żeby Ci przypisał lek propranolol, o ile czasem przyśpiesza Ci akcja serca (o ile uzna to za wskazane), gdyż w okresie dojrzewania to się często zdarza i powoduje nadmierną potliwość, a ten lek skutecznie normalizuje pracę serca i nie jest przy tym zbyt obciążający dla organizmu.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
32
Miasto
Częstochowa
No nie wydaje mi sie żebym był otyły coprawda waże 85kilo i mam dopiero 16lat ale to nie jest sprawa otyłości tylko lubie pakować na siłce. :D A lekarze jak wspomniałes nie chcą mi pomoc. Mam kolosalny problem

Byłem dzisiaj u dermatologa przepisał mi jakieś zioła ciekawe czy pomogą.
 

pr0mil

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2008
Posty
42
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
xx
a łykasz jakieś odzywki czy inne papki pakownicze?
może to one?
 

tomisco

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
południowa Polska :]
1. nie idź do normalnego lekarza, idź do prywatnego
2. to może być uwarunkowane genetycznie, ale nie musi

3. prywatny lekarz zajmie się problemem na powaznie

4. mam podobny problem, jednak w moim wypadku to tylko wzmocnione pocenie się w b. wysokich temperaturach lub przy wysiłku fizycznym :)

5. Kwestia psychologiczna tez gra dużą rolę - gdy o tym sie nie mysli to automatycznie ustaje - ciężko tak ale da się żyć :)
 

Damphti

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Ja nie mam takiego problemu, ale czasem poce się jak wszyscy np.: w autobusie gdzy jest duszno, używałem wtedy chyba jednego z lepszych antyperspirantów na rynku (dostępnego tylko w zamkniętym obiegu) i chyba najbardziej dopracowanego, ale jak na złość gdy go używałem w tych miejscah gdzie się pociłem np.: pod pachami to on tam działał ale za to w miejscach niezabezpieczonych wydzielanie potu sie wzmagało... wiec dałem sobie spokuj i przeżuciłem sie na zwykłe dezodoranty. Więc może antyperspiranty których używasz są dla ciebie nieodpowiednie.
 

Serdel95

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Miasto
Łączki Brzeskie
Wiesz co ? dotyka to wielu ludzi, których znam. Najczęściej mają problemy z tarczycą. Proponuję Ci iść do lekarza i zapytać o badania na tarczycę itp. Oczywiście mogę się mylić więc wybacz jeśli coś źle doradziłem.
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
a moze za bardzo sie stesujesz co?
idz do endokrynologa, bardzo mozliwe ze w tym tkwi Twoj problem - hormony.
prywatny lekarz i szukanie super lekow-cud miod nic nie da.
 

pawel8905

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Siedlce
ja mam również nadmierne pocenie,byłem u endokrynologa ale moje badania dobrze wychodziły więc prawdopodobnie to wszystko jest na tle nerwowym.Udało mi się to zauważyć tego lata np. gdy byłem w Warszawie i był upał i jak nigdy (od kiedy się pocę) udało mi się nie spocić w autobusie,natomiast w moim mieście niestety mi się nie udaje :(
 
Do góry