Mam czyste ręce nie głosowałem

H

hajer

Guest
A ja głosowałem na UPR, bo PO to lewacka banda, pod szyldem konserwatywnego liberalizmu!
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Ehh… nie mogę się zgodzic ze stwierdzneiem napisanym w tym temacie. Ci co nie głosowali nie maja prawa do krytyki!
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
jednak demokracja to świetny ustrój-ci którzy nie rozumieją po co głosować zostają w domu i jeszcze są z siebie dumni - genialne, po co wywoływać niepotrzebne stresy :)
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Przemax, uważasz że obecna ordynacja to oszustwo, ale nie chcesz jej zmieniać? Wybacz, ale nie rozumiem.
 

strikemaster

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
190
Punkty reakcji
3
Przede wszystkim nie masz prawa do marudzenia na polskich eurodeputowanych, bo scedowałeś odpowiedzialność za wybór na innych.
Sądząc po frekwencji, w tych wyborach uczestniczył tylko aktyw partyjny i rodziny polityków.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Przemax, uważasz że obecna ordynacja to oszustwo, ale nie chcesz jej zmieniać? Wybacz, ale nie rozumiem.

bo bym sikal pod wiatr :bag: nie no moze lubisz walczyc z wiatrakami, ja uwazam to za przesadzona walke zreszta:

Wybor miedzy ujem a ujem to zaden wybor. Nie musicie sie tak emocjonowac - zreszta zycze udanych wrzodow zoladka za nic.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
bo bym sikal pod wiatr bag.gif nie no moze lubisz walczyc z wiatrakami, ja uwazam to za przesadzona walke zreszta:
ale mozesz poprzec tych co chcą wystąpienia/rozwiązania UE czyli UPR
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No właśnie, skoro już przy tym jesteśmy. Nie znam się na tym, ale jak to jest, że partia krytykująca Unię Europejską wystawia kandydatów do Europarlamentu? Chcą rozbić wroga od środka, czy jak?
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Bawią mnie ci, którzy mówią, że nie będą głosować, bo 'nie ma odpowiednich kandydatów', czy też 'wszyscy są złodziejami'.
Czekajcie dalej na cud, czekajcie na swojego 'idola'.
Inni w tym czasie będą za Was podejmować decyzję, będą aktywni.
Na szczęście na tym świecie jest tak, że to aktywni dostają to co najlepsze, a nie ci, co z założonymi rękami czekają na cud.

Powodzenia! :)
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
No właśnie, skoro już przy tym jesteśmy. Nie znam się na tym, ale jak to jest, że partia krytykująca Unię Europejską wystawia kandydatów do Europarlamentu? Chcą rozbić wroga od środka, czy jak?

Dobre pytanie - gdzie koncza sie granice dobrego smaku w absurdzie?

P.S musze powiedziec szczerze ,ze zaskoczyliscie mnie oddaniem sprawy by ukarac mnie szykanami :). Zadziwiajace zjawisko - dobrze ,ze to anonim a nie zbiorowisko. Wolne? Wybory... lol wlasnie widac :D. Ochlokratyczne.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
No właśnie, skoro już przy tym jesteśmy. Nie znam się na tym, ale jak to jest, że partia krytykująca Unię Europejską wystawia kandydatów do Europarlamentu? Chcą rozbić wroga od środka, czy jak?
Mniej więcej, chyba.

Ja nie byłem bo nie mogłem dojechać na miejsce zameldowania. Ch... z tym :) Nie legitymowanie tego systemu to też coś ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ehh? nie mogę się zgodzic ze stwierdzneiem napisanym w tym temacie. Ci co nie głosowali nie maja prawa do krytyki!
W jakiż to sposób doszedłeś do takiego wniosku?

Przede wszystkim nie masz prawa do marudzenia na polskich eurodeputowanych, bo scedowałeś odpowiedzialność za wybór na innych.
Oczywiście, ci którzy sami wybrali nieudolne władze do marudzenia prawo mają?

Bawią mnie ci, którzy mówią, że nie będą głosować, bo 'nie ma odpowiednich kandydatów', czy też 'wszyscy są złodziejami'.
Czekajcie dalej na cud, czekajcie na swojego 'idola'.
Inni w tym czasie będą za Was podejmować decyzję, będą aktywni.
Na szczęście na tym świecie jest tak, że to aktywni dostają to co najlepsze, a nie ci, co z założonymi rękami czekają na cud
Udzielił byś poparcia jednej z np 4 osób, której w najmniejszym calu nie popierasz? Po co?
 

nicniepasuje

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
1. Im mniejsza frekwencja tym partie o stałym elektoracie się cieszą :
PiS-no niech uzyje tego slowa "mohery" itd. -to taki przykład

Co za tym idzie? Nowe partie i te mniejsze nie mają ŻADNYCH szans by coś zdziałać.

2. Eurosceptycy w EU mają na celu nie dopuszczenie do zmian będących zagrożeniem dla suwerenności ich własnych państw itp.

Co dałoby psioczenie na Unie, skoro i tak nie mieliby szansy czegokolwiek zmienić?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Bawią mnie ci, którzy mówią, że nie będą głosować, bo 'nie ma odpowiednich kandydatów', czy też 'wszyscy są złodziejami'.
Z tym, że Przemaxowi chodziło raczej o to, żę "nie będę głosować bo dalej będzie tak samo". Mnie za to śmieszą ci, którzy uważają, że wybory na prawdę zmienią świat na lepszy. Że zmienią cokolwiek. Poza tym tak jak napisał Adam, jeśli nie ufam nikomu, to kogo mam wybrać? Tego, który ma najbielsze zęby na plakacie, czy który wymyślił sobie najfajniejszy slogan?
Inni w tym czasie będą za Was podejmować decyzję, będą aktywni.
I będą łudzić się, że wpływają na losy kraju i żyć w słodkiej nieświadomości długo i szczęśliwie ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Co za tym idzie? Nowe partie i te mniejsze nie mają ŻADNYCH szans by coś zdziałać.
Mniejsze partię mają wieksze szanse przy mniejszej frekwencji. Choc - porownaj wyniki malych partii z wyborow 2007 i obecnych. Niewiele sie roznia.

Inni w tym czasie będą za Was podejmować decyzję, będą aktywni.
Cóż. Uprawnionych do glosowania w europie bylo 270mln? Cóż, moj glos o sile 1/270mln swiata nie zmieni. I tak decyzja zostanie podjęta za mnie.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Udzielił byś poparcia jednej z np 4 osób, której w najmniejszym calu nie popierasz? Po co?
Bo tą jedną osobę 'mniej' nie popieram niż resztę.

Mnie za to śmieszą ci, którzy uważają, że wybory na prawdę zmienią świat na lepszy.
Pewnie że same wybory nic nie zmienią. Jednak jest to znacznie lepsze i bliższe zmianom niż siedzenie przez TV i czekanie na lepsze czasy.

jeśli nie ufam nikomu, to kogo mam wybrać?
Tutaj obowiązuje zasada 'mniejsze zło'. wybierasz tego, który najbardziej Ci odpowiada, bądź tego, który najmniej Cię obrzydza.
Znajomy zaproponował ciekawe rozwiązanie - dwa typy głosów. Możesz zagłosować za kimś, albo przeciw komuś. Jeśli za, to ten ktoś dostaje punkt, jeśli przeciw, to ten ktoś traci punkt. Pewnie coś takiego byłoby lepszego dla wielu. Ale na razie mamy jak mamy.

I będą łudzić się, że wpływają na losy kraju i żyć w słodkiej nieświadomości długo i szczęśliwie
I będą wpływać.
Głupcem jest ten, kto uważa, że zagłosuje i od razu ma wielki wpływ na kraj.
Ale jeszcze większym jest ten, który czeka na cud.

Cóż. Uprawnionych do glosowania w europie bylo 270mln? Cóż, moj glos o sile 1/270mln swiata nie zmieni. I tak decyzja zostanie podjęta za mnie.
A wiesz z czego składało się te 270mln? z pojedynczych głosów.

Oczywiście, samo głosowanie nic nie da. Ale jest o niebo lepsze od siedzenia w domu i nic nie robienia. "Zawsze to jakiś początek".
Głosowanie wymaga odrobiny wysiłku. Krótki spacer, postawienie krzyżyka i można iść do domu.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Przemax nie masz wcale czystych rąk bo nie idąc na wybory zaglosowales na partie ktora ma żelazny elektorat.

Czyli np. nie chodzenie na wybory jest tak naprawde glosem na PiS i SLD, bo te ugrupowania mają wiernych i aktywnych wyborców.

Daruj sobie te inwektywy. Jesteś smieszny skoro uwazasz Bakunina za autorytet :bag:

Qurva takie glupoty to ja czytalem jak mialem 14 lat i bylem wielce zbuntowany lol. Przemax ty anaL.chisto haha :bag:
 
Do góry