Male pytanko

SzklanyPocisk

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich:)
Mam male pytanko dotyczace sexu w dni plodne.
Jestem meszczyzna ale pragne zasiegnac porady pieknych kobiet. Ps. brzydkich kobiet nie ma sa tylko zaniedbane :D
Moja Dzieczyna stosuje pigulki Yaz pierwsze opakowanie :p i moje pytanko brzmi:
Czy podczas sexu w dni plodne nawet przy braniu tabletek istnieje duze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze?
Jeszcze dodam ze nie koncze w srodku. ale wiem ze i tak zawsze jakies tam plemniczki sobie smigaj w mazi jaka sie wydobywa podczas stosunku.
Nie uzywam prezerwatyw :p:p Za porady bardzo dziekuje i pozdrawiam wszystkie Panie :D:D
 

niepowazna

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
121
Punkty reakcji
1
Wiek
35
było by dobrze dla Ciebie i dla Twojej partnerki jakbyś jednak jeszcze trochę dojrzał nie tylko do seksu.
 

kasiulka11316

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
było by dobrze dla Ciebie i dla Twojej partnerki jakbyś jednak jeszcze trochę dojrzał nie tylko do seksu.


zgadzam się z przedmówczynią. Aczkolwiek pigułki zaczynają działać po miesiącu stosowania. Widze że jesteś zorientowany że plemniki nie tylko w spermie się znajdują. To dobrze. A tabletki są jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji.
Więc tak, w dni płodne ryzyko też jest niewielkie
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
tabletki jeśli dobrze zacznie je się przyjmować działają już od pierwszej. i przy braniu tabletek raczej nie mówi się o dnach płodnych. jeśli dobrze przyjmuje się tabletki (bez zapominania, wymiotów, biegunek, dziurawca) to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę prawie nie istnieje.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
A co to jest to "meszczyzna"? Może trochę trzeba się przeprosić z językiem polskim i z pisownią?
Podczas stosowania tabletek dni płodnych nie ma bo na tym polega ich cały bajer, że zatrzymują owulację.
Teoretycznie zabezpieczenie jest od pierwszego dnia przyjmowania tabletek, praktycznie w pierwszym miesiącu lepiej dodatkowo się zabezpieczyć.
 

kasiulka11316

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Teoretycznie zabezpieczenie jest od pierwszego dnia przyjmowania tabletek, praktycznie w pierwszym miesiącu lepiej dodatkowo się zabezpieczyć.
skożystałam i ja bo dokładnie nie pamiętałam jak to jest z tym czasem działania. I słusznie zauważone, że nasz "meszczyzna" powinien ze słownikiem chodzić
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Jeśli Twoja dziewczyna zaczęła przyjmowanie tabletek od 1 dnia krwawienia i nie występowały biegunki, wymioty i przyjmowała je regularnie to jest zabezpieczona. Niemniej jednak zaleca sie dodatkowe zabezpieczanie przynajmniej przez 7 dni. I tak jak napisała W.Redna to przy tabletkach nie ma dni płodnych
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
mi lekarz powiedział, że nie trzeba się dodatko zabezpieczać nawet na początku i tak zrobiłam i w ciążę nie zaszłam
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
skożystałam i ja bo dokładnie nie pamiętałam jak to jest z tym czasem działania. I słusznie zauważone, że nasz "meszczyzna" powinien ze słownikiem chodzić
Przyganiał kocioł garnkowi - Tobie też by się słownik przydał, wiesz :bag: "skożystałam" - "skorzystałam"
Ehh..
A wiecie, mnie zastanawia fakt, że dziewczyna autora tematu nawet nie porozmawiała na ten temat z lekarzem, który jej te pigułki przepisał... :mruga: Skoro ktoś chce recepte na tabletki antykoncepcyjne, a nie ma pojęcia, jakie jest ich działanie czy właściwości, to dlaczego sama nie porozmawia o tym podczas wizyty z lekarzem, tylko potem chłopak szuka na forum odpowiedzi. Dziecinne dla mnie. Pozdrawiam
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Miszczu2009 podczas przyjmowania tabletek nie ma dni plodnych czy nieplodnych...wziela 1 tabletke w pierwszy dzien krwawienia? jezeli tak jest zabezpieczona a nawet zeby nie byla to malo prawdopodobne,ze przy stosunku "zatrzymanym"zaszla w ciaze. glowa do gory chlopie
oooo matko nastepna dobrze doinformowana...
Aczkolwiek pigułki zaczynają działać po miesiącu stosowania.
tabletka przyjeta 1 dnia krwawienia dziala od razu,chodz lekarze zalecaja 7 dni dodatkowego zabezpieczenia- jak dla mnie zbedne
 

Dominika_ko

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
105
Punkty reakcji
0
Osobiście i z dobrego serca radzę, jeśli nie planujecie dziecka, zabezpieczać się dodatkowo przez pierwszy miesiąc przyjmowania tabletek. Dodatkowa antykoncepcja nie sprawi, że zbankrutujecie a być może pomoże.
 

SzklanyPocisk

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzieki za porady :D Wszystkim Kobieta ktore odpowiedzialy na temat a nie jakies trellleeee morrelllle.
Owulacja jest zatrzymana? Dziwne i nie chce mi sie wierzyc to raz. Owulacja wystepuje tylko jest spowolniona jak juz lub jak kto woli, wystepuje w mniejszym stopniu:p przy tabletkach zmiejsza sie czas zycia plemnikow i tam takie zeby jajeczko sie nie zagniezdzilo itp itd. Lekarz poradzil zeby sie zabezpieczac przez caly pierwszy miesiac (bo wystepuja zmiany w organizmie i kazdy organizm jest inny itp) dlatego tutaj zapytalem o porade. Co do mojej polszczyzny to pisze jak lubie i nie zwracam uwagi na bledy. jestem niedojrzaly :D haha stwierdzila pani psycholok po 4 zdaniach mojej wypowiedzi haha moze mam dojrzec do bycia meszczyzna? To Ty kolezanko dojrzej do udzielania odpowiedzi na pytanie i mow na temat albo wogole nie zabieraj glosu. Slicznie dziekuje za podpowiedzi :D Pzdro
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Owulacja jest zatrzymana? Dziwne i nie chce mi sie wierzyc to raz. Owulacja wystepuje tylko jest spowolniona jak juz lub jak kto woli, wystepuje w mniejszym stopniu:p przy tabletkach zmiejsza sie czas zycia plemnikow i tam takie zeby jajeczko sie nie zagniezdzilo itp itd.

A myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy. Jeśli taka jest Twoja wiedza to ja Ci współczuje i lepiej zostaw seks...
Naprawdę tak uważasz, że tak działają tabletki? Szok.
Gdyby było tak jak Ty uważasz, to tabletki antykoncepcyjne nie miały by najmniejszego sensu.

Podstawy wiedzy:
Tabletka antykoncepcyjna, pigułka antykoncepcyjna - doustny środek antykoncepcyjny zawierający syntetyczne odpowiedniki hormonów. Działanie jej polega na blokowaniu owulacji oraz zmianie konsystencji śluzu szyjki macicy w taki sposób, że nie przepuszcza on plemników.

Taka informacja jest nawet zawarta na ulotce, ale trzeba przeczytać a to chyba boli, tak jak myślenie.
 

Dominika_ko

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
105
Punkty reakcji
0
Nie mam pojęcia skąd ty wziąłeś takie informacje, pewnie sam sobie je wymyśliłeś. Antykoncepcja hormonalna opiera się na manipulacji kobiecym cyklem a to polega na tym, że hormony zawarte w tabletkach zatrzymują cały proces owulacji i ona nie występuję. W tłumaczeniu dla laików - podczas regularnego stosowania tabletek kobieta przez cały cykl jest niepłodna. Nawet krwawienie jest wywoływane sztucznie za pomocą 7 dniowej przerwy w braniu tabletek. Nie ma czegoś takiego tutaj jak spowolniona czy opóźniona owulacja bo jej po prostu nie ma, została zablokowana. I tobie chłopcze radzę trochę się douczyć w tej kwestii bo to bardzo źle, że nie dość że z wysłowieniem się masz ogromny problem to i jeszcze twoja wiedza na temat antykoncepcji jest porażąjąco niska. Podejrzewam, ze i wiek również nie za wysoki.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Owulacja jest zatrzymana? Dziwne i nie chce mi sie wierzyc to raz. Owulacja wystepuje tylko jest spowolniona jak juz lub jak kto woli, wystepuje w mniejszym stopniu:p przy tabletkach zmiejsza sie czas zycia plemnikow i tam takie zeby jajeczko sie nie zagniezdzilo itp itd. Lekarz poradzil zeby sie zabezpieczac przez caly pierwszy miesiac (bo wystepuja zmiany w organizmie i kazdy organizm jest inny itp)
uuuu z twoja wiedza chlopie jest slabo, lepiej dowiedz sie wiecej o antykoncepcji a i niech twoja dziewczyna zmieni ginekologa poniewaz wie tyle co ty
 

Dominika_ko

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
105
Punkty reakcji
0
Nie wierzę, że lekarz mówił o spowolnionej owulacji. Biorac pod uwagę obeznanie chłopaka, pewnie i dziewczyna tak samo rozgarnięta. Pewnie w ogóle o nic lekarza nie pytała albo co lepsze w ogóle go nie słuchała. Natomiast ulotki z tabletek pewnie przeczytać się nie chciało. A potem dzieci wymyslają takie historie albo jeszcze gorsze i faszerują nimi kolegów i koleżanki.
 
K

kinga_sc

Guest
kolega naprawdę niedoinformowany

wiedza na poziomie zerowym

dojrzałość do stosunków płciowych też

odpowiedzialności brak




skąd Pan ma takie informacje? Pozatym to wszystko pisze w ulotce, ale trzeba umiec czytać
 
Do góry