lustrzanki...

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Hej, pisałem już na forum ale skierowano mnie właśnie tutaj :) Mam nadzieję że doradzicie mi. A teraz kilka szczegółów chciałbym kupić jakieś dobre lustro cyfrowe (cena ok 2000-2500zł), dodam że jestem amatorem i liczę że podacie mi kilka wartych polecenia modeli. Zdjęcia które chcę robić będą czysto amatorskie: jakieś widoczki, trochę natury, ale "imieninki" też są brane pod uwagę. To co polecacie?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
czytałeś poprzednie strony tego tematu?

ja mimo wszystko proponuje zwykły kompakt (taki za 500-700 zł) nie ma co od razu pakować się na głęboką wodę ;)
 

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
czytałeś poprzednie strony tego tematu?
ja mimo wszystko proponuje zwykły kompakt (taki za 500-700 zł) nie ma co od razu pakować się na głęboką wodę ;)
Jasne, że czytałem poprzednie strony tematu, ale jakoś mi to nie rozjaśniło sprawy. I dalej potrzebuję porady. A odnośnie Twojej propozycji to jednak zrezygnuję, nie chcę kupować kompaktu, jestem zdecydowany na lustro. I tego będę się trzymał. Tylko teraz muszę przemyśleć w co zainwestować, żeby być zadowolonym.
 

rafal_6666

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Za tą cene mozesz kupic sobie np... Canona eos 400d ... bardzo fajny aparat .... Sony alpha 200 ale inny model.. sam go używam i polecam ... a jak nie wiesz co kupic to zawsze w sklepie ci doradzą
 

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Rafal_6666 a obydwa te modele miałeś?? Czy tylko odnośnie tego drugiego możesz powiedzieć coś o praktycznej stronie użytkowania? Bo takie opinie mnie bardzo interesują.

Nie wątpię w to, że w sklepie także uzyskam jakąś pomoc, ale wolę najpierw na forum zasięgnąć porady. Niż iść całkiem zielonym do sklepu.
 

Kunrad

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
jeżeli chodzi i Canona to ja też go polecam. miałem okazje robić nim zdjęcia i wyszły mi naprawdę rewelacyjne ;) polecam w 100%
 

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No ale ja właśnie nie jestem przekonany do końca. Powiem szczerze, że nabrałem trochę wątpliwości.
Ale jeszcze wrócę do wypowiedzi rafal_6666, który poleca alphe. Możesz napisać coś na ten temat? Skoro używałeś tego lustra to z pewnością możesz udzielić mi kilku cennych rad. Za które byłbym wdzięczny.
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Ja bym nie kupił lustrzanki Sony, pomimo tego, że świetnie je reklamują.
Sony, niech robi telewizory, a nie lustrzanki.
Lustrzanki Sony to przerost formy nad treścią.
 

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ale korzystałeś z tego lustra? I możesz powiedzieć coś o praktycznej stronie użytkowania? Czy to taka twoja ogólna opinia. Bo wiesz to też jest różnica.
Rafal_6666 pisał natomiast że jest posiadaczem i do tego poleca model.
 

rafal_6666

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ale korzystałeś z tego lustra? I możesz powiedzieć coś o praktycznej stronie użytkowania? Czy to taka twoja ogólna opinia. Bo wiesz to też jest różnica.
Rafal_6666 pisał natomiast że jest posiadaczem i do tego poleca model.


Ja uzywam sony alpha 200 i nawet fajny sprzet ... kolega uzywa canona i dlatego go polecam
 

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No masz rację każdy poleca sprzęt z którego jest zadowolony i korzysta z niego.
Ale biorąc na uwadze to, że Ty jesteś posiadaczem alphy, a ja jestem zainteresowany kupnem.
To może byś powiedział coś więcej? Co Ci się w nim podoba? A może inny model polecasz?
 

ffredka

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich :)
Przeczytałam cały watek i musze powiedziec,ze sam aparat nie zrobi dobrego zdjecia...
Trzeba troszkę wiedzy i praktyki.
To,że ktos kupi sobie lustrzanke za sporą kase wcale nie zagwarantuje dobrego focenia.
Ja tez kocham fotografowac i wpadłam tutaj :)

Pozdrawiam wszystkich :)
 

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ffredka, masz zdecydowanie racje.
Ale jak się nie zacznie przygody z lustrzanką to tak naprawdę nigdy się tego nie dowie.
Dlatego ja jestem zdecydowany na lustro, a wiedzę i praktykę zdobywa się przez całe życie.
A tak z ciekawości zapytam długo fotografujesz? I jakim lustrem?
 

ffredka

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
mariaNN wiesz co? Z jednej strony masz racje
Obecnie na rynku jest do wyboru do koloru sprzętu i to za wcale nie takie kolosalne pieniadze...
Ja uczyłam sie na klasycznym Canonie...Klisz poszło mase ...Potem kupiłam sobie małpkę cyfrówke(badziewie)...uczyłam sie,cykałam do bólu...Zachciało mi sie cos lepszego wiec kupiłam o kilka klas lepszą Konica Minolta (małpka).Na niej własnie pracowałam sobie 1,5roku...Poznałam tajniki podstaw focenia(samouk)
Byłam zawzięta-uczyłam sie matodą prób i błędów....Potrafiłam zrobic juz ciekawe zdjęcia które pokazałam na forum fotograficznym i teraz bede mało skromna ale nie wierzyli,że są cykane na zwykłej małpce cyfróweczce....
Szczebel po szczebelku i juz mnie nie satysfakcjonowały te zdjęcia....Długo rozmyslałam ,czytałam na necie,radziłam sie i dokonałam wyboru......zakupiłam sobie Nikona D50 ze standardem obiektywem 18-55mm,dokupiłam Sigme 28-300 hiperzoom aż w koncu uparłam sie na cos jeszcze lepszego czyli VRa...Nikor 70-300VR
Przyznam sie ,że mysle zaś o czym jeszcze lepszym ale.................trzeba naciułać sobie kasiurki :)
ps.bawie sie w foto od ok.5lat Nie jestem zawodowcem a zwykłym zapalencem:)

Pozdrawiam serdecznie
 

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja byłem wczoraj w sklepie żeby przyjrzeć się troszkę modelom które mnie interesują i powiem szczerze, że moją uwagę zwróciła A700, to jest dopiero lustro. Ale niestety nie mogę sobie jeszcze na nie pozwolić (trochę funduszy brakuje). Ale pozytywnie także odebrałem A350, fajnie się ją trzyma a poza tym ma duży odchylany ekran LCD, Live View. Fajna sprawa, teraz jak najszybciej chciałbym mieć lustro na własność.
 

marianNN

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja nie widzę w tym nic złego, że chciałbym mieć takie funkcje w lustrze.
W wielu przypadkach mogą okazać się bardzo pomocne.
To dlaczego mam z nich rezygnować??
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Ponieważ bierzesz to, za cechy dominujące, najważniejsze. Przynajmniej ja to tak odebrałem, jak się mylę, to przepraszam.

Jeżeli rozważasz ergonomię aparatu, to nikt za Ciebie nie zdecyduje, bo to raczej subiektywna sprawa. Tutaj Canon, Nikon, czy Sony, nie ma większego znaczenia chociaż jedni wolą to, drudzy tamto.
Podstawowa rzecz, dla której nie wybrałbym Sony, to jest to, że mają bardzo mały wybór obiektywów. Sony, to przede wszystkim marketing. Zwęszyli interes, to robią aparaty. Canon i Nikona natomiast robili aparaty już od samych początków. Doświadczenie i solidność, dla mnie to jest ważne.

Dam Ci przykład trochę z innej dziedziny, ale pasuje. Kupiłem telefon komórkowy LG. Super sprawa, piękny wygląd - wow. Ale szybko się okazało, że są znaczne braki. Nie da się zmieniać dźwięków smsów, są ciche, że w drugim pokoju ich nie słychać, tragicznie korzysta się ze słownika t9, etc. Wiesz dlaczego tak było? Bo LG nie robił jeszcze niedawno temu telefonów. Brak mu doświadczenia i solidności. Robią, bo robią, bo to interes, ale jest dużo niedociągnięć.

Ja nie chcę strasznie przekonywać do czegoś innego. Sony też może być solidnym sprzętem. Zależy dla kogo i co się chce kupić.
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
Tak na chłopską logikę. Jeśli mamy dwa aparaty w tej samej cenie: canona i sony, gdzie sony ma odchylany akran, live view dead view, wykrywanie twarzy i pierdnięcia (nie wiem czy to ma, ale nie o to mi chodzi) to trzeba się zastanowić co jest nie tak. Skoro Sony daje w tej samej cenie dużo fajnych bajerów, to pewnie jakimś kosztem :(
Druga sprawa, to jeśli ktoś myśli o kupieniu lustrzanki to pewnie dlatego, aby mieć lepszą jakość zdjęć i warto się kierować tą cechą (czyli szumy matrycy, jakość obiektywów).
Ja live view nie mam, ale ci z pośród moich znajomych, którzy mają live view, wcale z niego nie korzystają. To jest właśnie wielki plus lustrzanek, że obraz nie jest wyświetlany przez układy scalone, tylko jest odbijany przez system luster. Wiem, że może to być przydatna opcja (np. w tłumie ludzi gdy chce się zrobić zdjęcie znad głów), ale dla mnie ważniejsza byłaby jakość przy wyborze lustrzanki.
PS. nie używam canona, żeby nie było że jestem maniakiem canona :)
 
Do góry