Lustrzanka do 1500 zł

Status
Zamknięty.

deeuss

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Siema
Ostatnio zacząłem się bardzo interesować grafiką, wpadłem w manie photoshopa i bardzo mnie ciagnie aby zacząć sie bawić w fotografowanie, szczególnie mojej pani ;D
Chętnie bym przerabiał własne, dobrze zrobione zdjęcia.
Dlatego tez prosze Was o rade co wybrać.
Z tydzien czasu chodzilem po necie i czytalem rozne recenzje i w tej kategorii cenowej chciałbym Wam przedstawić moje typy z obiektywem w komplecie:

NIKON D3000 1538zł http://sklep.faxtel.com.pl/product_info.php?products_id=165&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-06&utm_content=165#nclid=4fb27099f9c3d7b1a208e870b8e06f84

Sony DSLR-A230L 1499zł http://www.euro.com.pl/lustrzanki/sony-dslr-a230l.bhtml?from=nokaut&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-06&utm_content=504185#nclid=8e83456b1cd0c0b22daead3593deb038

Sony DSLR-A290L 1599zł http://www.euro.com.pl/lustrzanki/sony-dslr-a290l.bhtml?from=nokaut&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-06&utm_content=505956#nclid=266b68d67611ff21af26c40ea1bdd3d2

Olympus E-450 1249zł http://www.euro.com.pl/lustrzanki/olympus-e-450-14-42-mm.bhtml

Co o nich myslicie ? czy moze macie jakies swoje typy ?
Przy doradzaniu prosze o jakies argumenty dlaczego to ten a nie inny.

Pozdrawiam
 

piksel-2

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
86
Punkty reakcji
1
Z tych modeli co wymieniłeś ja osobiście wybrałbym Nikon D3000, choć nie oznacza to że tamte modele są znacząco gorsze. Polecam przed zakupem wymarzonego sprzętu zapoznać się z wiarygodnym rankingiem aparatów cyfrowych np. http://www.optyczne.pl/ranking_czytelnik%C3%B3w-ranking_lustrzanek.html
 

deeuss

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
34
dzieki, komentarze różne, ludzie narzekają, że zdjęcia lekko rozmazane - czy nie jest to kwestią złych ustawień ?
Narzekaja tez na brak podgladu na zywo.
 

deeuss

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Moj kolega ma do sprzedania dwumiesiecznego CANONA EOS 1100D i moze mi sprzedac za 1500 http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-eos-1100d-i-ob-18-55-.html

znalazłem tez olympusa e450 z dwoma obiektywami w zestawie za 1665 zł http://www.cyfrowe.pl/aparaty/olympus-e-450-i-ob-14-42-i-40-150.html moze warto dolozyc te 160 zł
 

deeuss

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
34
no 1500 ale mysle, że 165 zł mógłbym pozyczyc.
Moj limit w rzeczywistosci to 1500 ale zalozmy, ze mam 1800 (sprobuje cos skombinować) i co w takim wypadku polecacie.
Jestem dosc niezdecydowany, bo czasem warto dolozyc 100 zł i miec cos o wiele lepszego.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
jestem slabo zorientowany obecnie, ale uzywany canon 1100d za 1500zl to chyba spora przeplata...
trafilem kiedys na taka fajna stronke gdzie mozna kupic sprzet fotograficzny bez podatku (z chin) - strona ciszy sie bardzo duza wiarygodnoscia, do polski chyba tez wysylaja, sam sobie poogladaj (ceny w funtach funt chyba cos kolo 4.50 zl obecnie) - www.digitalrev.com (maja tez ciekawy kanal na youtubie - wpisz digitalrev)
wiec u nich wychodzi 2000zl ale za Canona eos 550 (samo body)!
za 1800 nowy canon 1100d o ktorym mowiles
oczywiscie to sa ceny bez przesylki - nie wiem czy cos ci to pomoze. mysle ze maja dobre ceny porownaj sam.
pamietaj ze kupujac lustrzanke to glownie szklo da ci jakosc, wlasciwie bez dobrego szkla w takich aparatach to tak jak wynajem 5 pokojowego domu tylko poto zeby uzywac jedynie 1 pokoju. dobre szkla sa w cenach 2000+ (ale mozna szukac szkiel od analogow z odpowiednim przejsciem pod DSLRa, taniej i czesto bardzo ładnie. tylko trudno sie ich szuka bo za czasow tych szkiel nie bylo internetu :p o tych bardziej znanych / lepszych / atrakcyjnych cenowo zazwyczaj mozna cos latwo wygooglowac, do nikona i canona mozna sporo z nich podpiac).
powodzenia no i... nie spiesz sie!
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
trafilem kiedys na taka fajna stronke gdzie mozna kupic sprzet fotograficzny bez podatku (z chin) - strona ciszy sie bardzo duza wiarygodnoscia, do polski chyba tez wysylaja, sam sobie poogladaj (ceny w funtach funt chyba cos kolo 4.50 zl obecnie) - www.digitalrev.com (maja tez ciekawy kanal na youtubie - wpisz digitalrev)
wiec u nich wychodzi 2000zl ale za Canona eos 550 (samo body)!
za 1800 nowy canon 1100d o ktorym mowiles
Pamietaj tylko, że sprowadzając sprzet z Chin, gwarancje masz realizowaną w Chinach tylko. Czyli jeżeli body sie zepsuje, aby mieć naprawdę gwarancyjną musisz wysłać je do Chin.
Do 1500 obojętnie jakie body kupisz i tak będziesz zadowolony. Każdy model, niezależnie od marki będzie miał bardzo podobne możliwości. Jeżeli chcesz robić portrety przydałoby się jasne szkło. Na początek 50/1.8 powinno starczyć, koszt ok 400-500zł. Ewentualnie jak wyżej wspominano - manuale pod M42. Te dostaniesz o wiele taniej.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
z tego co pamietam to oni daja gwarancje Canona na terenie calego swiata (wiec w razie usterki wysylasz do najblizszego oddzialu Canona). jestem prawie o tym przekonany ale trzeba sie upewnic,
to nie jest taki typowy chinski sklep - oni sie specjalizuja w sprzadawaniu sprzetu na calym swiecie
 

Dustor

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia odradzam SONY, rekomenduję Canon a polecam Nikon. Sony nie jest złe jednak odstaje od reszty swoimi rozwiązaniami stopki lampy błyskowej - jest inna od canona i nikona. Jeżeli chciałbyś podłączyć wyzwalanie radiowe to musisz przejściówkę kupić. Dostępność obiektywów przemawia za canon i nikon. Z resztą zobacz na czym profesjonaliści pracują i wybór firmy nasunie się sam. W studiu rządzi Nikon i Canon

Jako fotograf ślubny używam NIKONA.
 

dadziuk

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
118
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia odradzam SONY, rekomenduję Canon a polecam Nikon. Sony nie jest złe jednak odstaje od reszty swoimi rozwiązaniami stopki lampy błyskowej - jest inna od canona i nikona. Jeżeli chciałbyś podłączyć wyzwalanie radiowe to musisz przejściówkę kupić. Dostępność obiektywów przemawia za canon i nikon. Z resztą zobacz na czym profesjonaliści pracują i wybór firmy nasunie się sam. W studiu rządzi Nikon i Canon

Jako fotograf ślubny używam NIKONA.

Widze ze Dustor jako fotograf ślubny ma duże doświadczenie z sony :lol: Inna stopka ok - ale po co przejściówki jak można kupić zestaw dedykowany pod sony? :bag: Jaka dostępności obiektywów? Nie wiem czy wiesz ale do sony pasują obiektywy milolty :) Za 1500zł kupi korpus nikona bez śrubokręta i już ma problem bo trzeba szukać obiektywów z wbudowanym silnikiem. TO jest chyba słaba dostępność obiektywów :)

Nie mówie oczywiście ze sony jest najlepsze, chodzi o to ze za 1500 zwykły zjadacz chleba nie zauważy większej różnicy.

Jeszcze takie jedno pytanko. Miałeś w rekach sonego?
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
PENTAX FTW !

A tak na poważnie model k-x jest wart uwagi. Wygrał zeszłoroczne targi TIPA. A teraz dostaniesz go właśnie w granicach tej ceny, obiektywy na allegro znajdziesz w podobnej cenie co u konkurentów. Już nie wspomnę o Zabójczych jakościowo stalkach Pentax Asahi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry