Ludzie komputery

P

Pałka

Guest
Tylko jeden z przedstawionych tutaj miał jakąś wadę. Myśle że każdy mózg jest zdolny do tego, ale nikt nie zna sposobu żeby "wygrzebać" z pamięci krótkotrwałej np. dźwięki, albo też prawie nikt nie jest w stanie pobudzić mózg do tak szybkiej pracy, żeby w przeciągu minuty obliczyć iloraz ogromnych sum.
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Chcecie się czegoś nauczyć np. słówek z angola czy innych języków. to bardzo proste. Jeśli masz jakiś wyraz, chcesz go zapamiętać, to zrymuj go z innym wyrazem, albo skojarz go sobie z czymś miłym. Można też ułożyć sobie rymowaną piosenkę, zauważcie że łatwiej zapamiętać piosenkę niż kawałek jakiegoś tekstu. Mi te sposoby pomagają...
 
P

Pałka

Guest
Chcecie się czegoś nauczyć np. słówek z angola czy innych języków. to bardzo proste. Jeśli masz jakiś wyraz, chcesz go zapamiętać, to zrymuj go z innym wyrazem, albo skojarz go sobie z czymś miłym. Można też ułożyć sobie rymowaną piosenkę, zauważcie że łatwiej zapamiętać piosenkę niż kawałek jakiegoś tekstu. Mi te sposoby pomagają...
Ale nie każdy potrafi rymować, a tym bardziej układać piosenki. Jest masa ćwiczeń poprawiających pamięć, koncentracje itp.
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Chcecie się czegoś nauczyć np. słówek z angola czy innych języków. to bardzo proste. Jeśli masz jakiś wyraz, chcesz go zapamiętać, to zrymuj go z innym wyrazem, albo skojarz go sobie z czymś miłym. Można też ułożyć sobie rymowaną piosenkę, zauważcie że łatwiej zapamiętać piosenkę niż kawałek jakiegoś tekstu. Mi te sposoby pomagają...
Racja ... Ale wiesz jak będę się uczyć do szkoły słówek na ang to na pewno nie będę układać jakiś piosenek bo więcej czasu by mi to zajęło niż sama nauka...
Według mnie jeśli chodzi o szybko naukę słówek to można po kilka wypisać na karteczce i sobie ją gdzieś przykleić i zerkac na nią co jakiś czas a na pewno szybciej się to zapamięta...

A to tez dużo zależy od tego czy ktoś jest wzrokowcem słuchowcem...itp ;)
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
ja jak mam coś zapamiętać to układam sobie piosenki
ale reszte rzeczy szybko zapominam

a taki mózg-kalkurator to byłoby przekleństwo dla mnie... cała szkoła by coś ode mnie chciała... a wystarczyło mi to, że w podstawówce liczyłam nauczycielką średnie, bo im się po prostu nie chciało, a ja mam 5 z matmy to pewnie sobie poradze

pff... a exel to co?!
 
P

Pałka

Guest
Ewentualnie można się wyposażyć w ściągę z regułkami :D Ja też ostatnio to miałam na lekcjach :]
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
o Harry'm Pillsbury już słyszałem. ciekawe na jakiej zasadzie działają mózgi takich ludzi? mistrz świata w szachach Alechin również potrafił grach symultanę z wieloma graczami w pamięci (chyba z 32?)
przypomniał mi się tu przypadek Salomona Szereszewskiego. miał on taką pamięć że potafił przypomnieć sobie każdy moment swojego życia. gdy wzięto go na badania zapamiętywał długie ciągi cyfr a nawet potrafił wyrecytować je w odwrotnej kolejności. te ciągi pamiętał nawet po wielu latach od experymentów. potrafił też wtedy opisać pomieszczenie w którym te ciągi zapamiętywał. jego pamięć polegała na tym że zapamiętywał wszystkimi zmysłami, np. czyjś głos jako 'kruchy i żółty'.
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Nie no ... niezłe xD
Tez bym tak chciała. Najbardziej chyba zapamiętywać wszystko co przeczytam. Echh... jaka nuka stałaby się łatwa :przewraca:
 
P

Pałka

Guest
Z drugiej strony to nie jest takie cudowne jak się wydaje.
Zapamiętać do końca życia każdy szczegół z ewentualnej krzywdy doznanej w życiu, przeżywanie tego od nowa?
Myślę, że to zbyt wysoka cena.
 

nitron2o

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Miasto
Barlinek
niedawno oglądałem program o ludziach z wyjątkowymi zdolnościami do zapamiętywania. Jeden z nich po uderzeniu piłką w głowę w wieku 6 lat stracił przytomność i zapadł w śpiączkę na kilka miesięcy. Gdy się wybudził nic nie wskazywało na zmiany w mózgu. Dzisiaj ma ponad 40 lat i od dnia wybudzenia ze śpiączki pamięta pogodę w każdy dzień od swojego wypadku. Inny koleś potrafił obliczać działania z dokładnością wyniku do ponad stu miejsc po przecinku. Kiedy znudziły mu się liczby rozpoczął naukę języków obcych. Jednego z najtrudniejszych na świecie: Islandzkiego, nauczył się w dwa tygodnie nabierając także odpowiedniego akcentu. Dla porównania normalni ludzie uczą się tego języka ok. trzy lata.
 
Do góry