Lord Of The Ring

NatS

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Jak dla mnie zarówno książka jak i film są super choć pewne niezgodności rażą zwłaszcza w drugim filmie. Książkę przeczytałam dopiero po obejrzeniu pierwszej części i dopiero wtedy udało mi się dostrzec genialność złudnego świata fantsy.
 

Kadaj

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Włocławek
No ksiazka jest zarabista. Pierwszy tom tak do polowy jest jakis nudny ale dalej sie rozkreca. Film tez jest niczego sobie ale sa jednak duze obocznosci. Najwiesza to jest chyba to ze Sheloba jest dopiero w 3 czesci w filmie , gdyz pojawia sie w 2 tomi w ksiazce. Nistety mmam ten niby zaszczyt posiadania pierwszego tomu w tlumaczeniu lozinskiego. Tlumaczenie jest po popostu fatalne i az zniecheca do czytania. Ale 2 i 3 tom mam juz tlumaczenie w porzedku. Czytalem jeszcze hobbita i tez jest bardzo fajny.

Mimi ulubionymi postaciami sa Aragorn, Legolas, gimli i jeszcze kilku takich. Natomiast nie podoba mi sie frodo w filmie jest taki jakis anemiczny <_<
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Pokchałam tą trylogię i mam zamiar przeczytać książki Tolkiena :)

Polecam :p
Co do moich najlepszych postaci...
Nie mam jednej określonej. Każda wniosła coś w książke. Chociaż najbardziej podobała mi się postać Faramira, którego w filmie zupełnie inaczej przedstawili :)
 

Regis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Miasto
z nikąd
Super książka, bogactwo tego świata naprawdę zadziwia, a historia wciaga niczym ruchome piaski....
Ja najbardziej lubię Legolasa i Gimliego :)
 

Łukasz789

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
439
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Nienawidze wszyskich tomow , wogóle wszyskich książek Tollkiena ja wogóle tej ksiązki nie rozumiem.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Jak można nienawidzieć ksiązki?
To może jak ją zrozumiesz to wtedy sie wypowiadaj....
 

saraaa

SOS
Dołączył
13 Grudzień 2005
Posty
418
Punkty reakcji
0
Wiek
32
książki nie czytałam ale oglądałam film i strasznie mi sie podobał. Jak dla mnie wszystko było super zrobione.Kto wie może i przeczytam książke tak z ciekawości bo film naprawde super
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Łukasz, nienawidzisz czegoś czego nie rozumiesz - bo na zrozumienie tej książki jesteś za głupi - postawmy sprawe jasno.

A co do książki - świetna, czytał ktoś może Sirmalirion lub Hobbita? Ta pierwsza jest wspaniała, druga również bardzo wciągająca ale króciutka :/ jeden wieczór i przeczytana.
 

Agatk@

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kęty
Czytałam :) i Sillmarillion i Hobbita, i jeszcze Niedokończone Opowieści :D uwielbiam to :D :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A czy oprócz mnie ktoś jeszcze miał w ręku "Kowala z Przylesia Wielkiego" (całkiem miła lecz okropnie krótka, zaledwie 60~stron) i "Przygody Toma Bombadila" (a to z kolei są wierszyki :D przeznaczone raczej dla młodszych czytelników).
 

Rap prezes

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
138
Punkty reakcji
0
ja kocham trylogię o śródziemiu... to książka od jakiej trudno się oderwać. Szczególnie przyciąga w niej ogrom wszystkiego: historii, postaci, nazw, wojen, ogólnie jest pięknie

Ja z całej trylogii najbardziej polubiłem ogólnie noldorów a zwłaszcza tak strasznie znienawidzonego przez wszystkich Feanora oraz ród Fingolfina. Równie wzruszyła mnie historia Berena i Luthien. A z całej trylogii najlepszą książką jest moim zdaniem Hobbit oraz Silmarillion. Świetnie, naprawdę jestem pełen podziwu. Film za to uważam za udany, ale za bardzo zniekształcano fabułę...

niedokończone opowieści są dla kogoś kto czytał silmarillion może nie tak emocjonujące, ale też fajne. Ja za to poszukuję"Ostatnie Legendy Śródziemia" oraz "Księgę zapomnianych opowieści".

A co myslicie o moim pomyśle aby napisać książkę o podobnej tematyce co tolkienowskie Śródziemie, ale o znacząco rozbudowanym wątku militarnym oraz miłosnym... wiem że nie doścignę mistrza tolkiena ale przeciez chyba mogę spróbować?
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Moim zdaniem poruszające były dzieje Turina :] Podobne trochę do Odysei, choć nie miały happyendu :p Dla równowagi dobrze skończyło się z Tuorem : )
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Ehh od Tolkiena zaczęło się moje zainteresowanie literaturą fantasty . Zaczęłam od Władcy Pierścieni potem był Hobbit , Silmarillion , Nidokończone opowieści i jakaś książka opisująca Władce Pierścieni i inne twórczości Tolkiena. Wiekszość z tych rzeczy czytane po kilka razy. Jak dla mnie ta książka zawsze cos zostawia po przeczytaniu . Chociaz minimalną zmiane jednak w moim przypadku była ona dość duża :)
 

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
Trylogia jest Boska, ale jeszcze lepsze Silmarillion i tam najbardziej urzekły mnie postacie Feanora i Fingolfina. Cudowny był opis potyczki tego drugiego z Morgothem.

A w Trylogii sporo postaci budzi sympatię, chociażby mądry Gandalf czy doświadczony Aragorn.
 

Gamgee

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
uwielbiam trylogię, jak widzicie moim ulubionym bohaterem Władcy Pierścieni był szanowny Samwise Gamgee. ale kocham też Faramira.

na długo przed przeczytaniem trylogii, pochłonęłam Hobbita. nie wiem czy teraz tak bardzo by mi się spodobał - wtedy byłam młodsza, a ta książka nie jest zbyt... "skomplikowana".

natomiast Silmarillion przeczytałam stosunkowo niedawno, ulubionym bohaterem jest Turin - jeden z najbardziej naturalnych tolkienowskich bohaterów, zero idealizacji.

a Niedokończone Opowieści właśnie czytam.
 

Forrest

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
235
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Wrocław
Książkę (całą trylogię) przeczytałem "cztery razy po dwa razy, osiem razy raz po raz" czyt. "dużo" i uważam ją za bardzo, ale to bardzo fajną. Film obejrzałem 2 razy ( z czego raz na nocnym maratonie wszystkie 3 części po kolei, męka, ale co to dla fana LotR :] ) i w porównaniu do książki ma dużo braków, ale oceniając osobno uważam, że reżyser (i pozostała część ekipy) odwalił kawał dobrej roboty. Ogólnie to lubię książki/filmy/gry osadzone w tego typu świecie :) może dlatego tak mi to przypadło do gustu.
 

Ania3006

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Podobały mi się i książki, i filmy(ale niestety nie wszystko się zgadzało :( ).
 
Do góry