literatura

morphe

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2009
Posty
133
Punkty reakcji
12
Miasto
Łańcut
jakie polecacie książki związane z filozofią? (nie mam tu na myśli podręczników)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zerknij tu link

Podtrzymuję, to co polecałem + ,,Człowiek to nie jest piękne zwierzę" Barbary Skargi. Naprawdę dojrzała, sensowna filozofia.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
To zależy, co konkretnie interesuję się w filozofii - filozofia człowieka, filozofia bytu, filozofia poznania, filozofia kultury, filozofia nauki itp? Na początek, myślę, że dobrze by było, żebyś ogólnie rozeznał się w tematyce, jest taka fajna książka K. Ajdukiewicza "Główne kierunki filozofii" - bardzo fajna i dobra książka na to, żeby zrozumieć, o co w filozofii w ogóle "biega" :)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
To co w linku podanym przez Caleba plus:
"Podróż w świat filozofii" Pilikowskiego - aaabslolutne podstawy, bardzo interesująco i przystępnie przedstawione najważniejsze nurty i pojęcia filozofii oraz historia - najpierw starożytne, później nowożytna. Polecam, dobrze się czyta.
"Firmin" Sam Savage - tutaj trzeba szukać problemów filozoficznych, bo książka tak bezpośrednio o nich nie mówi, to jak już się bardziej wkręcisz. Co nie znaczy, że nie można czytać nie mając bladego pojęcia o filozofii, bo bardzo sympatyczna jest:) Podobnie jak "Sprawiedliwość owiec" Leonie Swann.
I jeszcze mogę polecić "Pochwałę ciekawości" (nie pamiętam autora) - to jest niby podręcznik, ale również świetnie się czyta, a z tyłu masz wybór oryginalnych tekstów filozoficznych, fajne na początek. Życzę miłego zgłębiania filozofii, później nic już nie będzie takie samo :D
 
Do góry