Lista rzeczy do zabrania na wakacje

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Hej, pomyślałam sobie, że jeśli ktoś z was był na nietypowej wyprawie, albo w egzotycznym miejscu, mógłby napisać jak się do niej przygotować przed wyjazdem. Ja planuję w wakacje między innymi pojechać samochodem do Hiszpanii. Mam oczywiście nawigację, ale i tak kompletuję mapy. Czytam co mnie może zaskoczyć na drodze i zastanawiam się nad kupnem antyradaru, bo w Hiszpanii zdaje się jest on legalny? Znalazłam takie urządzenie na wasserman.pl. Możecie coś o nim powiedzieć? I poradzić co z nietypowych rzeczy może być przydatne na taki wyjazd? (nie myślę to o ubraniach, kremach z filtrem i okularach przeciwsłonecznych):)
 

karolina8389

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
musisz zadbać o dobrze zaopatrzoną apteczkę, nigdy nie wiesz co się zdarzy a na zachodzie o leki nie jest tak łatwo
i jeśli jedziesz samochodem to się zorientuj w co musi być koniecznie zaopatrzony samochód w krajach przez które będziesz przejeżdżać niektóre wymagają np posiadania odblaskowej kamizelki w samochodzie albo np dwie apteczki..
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Antyradar jest przydatnym urządzeniem, może nas z całą pewnością uchronić od niechcianych mandatów więc jeśli lubisz sobie szybko pojeździć to zainwestuj w takie urządzenie. Widzę, że w tym sklepie wasserman.pl sprzęt tn jest w bardzo niskiej cenie więc kupuj, kupuj :)
A co do samych wypraw... ja nienawidzę się pakować i zostawiam tą czynność zawsze na ostatnią chwilę. Potem efekt jest taki, że na miejscu okazuje się, że nie wzięłam kilku potrzebnych mi rzeczy, ale niestety mojej niechęci do pakowania się nie sposób przezwyciężyć i tak już chyba zostanie.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Lista rzeczy do zabrania na wakacje? a jaka lista leków wg Was jest niezbędna do spakowania na gorące wakacje? ja już nad tym myślę, aby niczego nie ominąć i aby niczego nie zabrakło.
Zabieracie wogóle ze sobą jakieś leki np. na oparzenia? czy raczej o tym nie myślicie?
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
moja lista leków:
- plastry i woda utleniona
- aspiryna i pyralgina
- węgiel
- rękawiczki gumowe, jednorazowe
- kremy do opalania (filtr 10 i bloker powyżej 35) + Panthenol Spray :)
- coś na zgagę
- tabletki do ssania na gardło- zależy jakie akurat mam w domu


w sumie tyle z apteczki :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Widzę że w parze z kremem do opalania jest pianka na oparzenia. W sumie czemu nie. Lepsza pianka niż kefir a napewno skuteczniejsza :D

spodobały mi się te gumowe rękawiczki :D dlaczego je zabierasz ze sobą?
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Ja jeszcze wapno zabieram, bo na oparzenia słoneczne, udary i uczulenia działa dobrze w połączeniu z panthenolem miejscowo.
A korzystacie z pianki panthenol oryginalnej czy jakiś preparatów z panthenolem jedynie w składzie?
 

Czyżyk

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Przestworza
Lista rzeczy do zabrania na wakacje? a jaka lista leków wg Was jest niezbędna do spakowania na gorące wakacje? ja już nad tym myślę, aby niczego nie ominąć i aby niczego nie zabrakło.
Zabieracie wogóle ze sobą jakieś leki np. na oparzenia? czy raczej o tym nie myślicie?
Najpotrzebniejsze przy dzieciach:
- leki na biegunkę i zatrucie pokarmowe
- leki przeciwgorączkowe
- opatrunki i płyny odkażające,
- coś na katar dla Malucha
- coś na oparzenie słoneczne
- płyny w elektrolitami
- za granicę w porozumieniu z lekarzem dobry antybiotyk ogólny - czasem są bbb drogie
Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę :)
 
Do góry