Liga Polskich Rodzin Chce, Aby Ocena Z Religii Była Wliczana Do średniej Ze Wszystkich Przedmiotów

Status
Zamknięty.

donia_126

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
najlepiej by bylo jakby religia wliczala sie w srednia a jak ktos nie chodzi na religie to poprostu by sie nie wliczala, i nie byloby problemu ze trzeba chodzic na religie czy nie. Kto by chcial to mozna mu ja wliczyc a kto nie to nie, choc i tak to nie przejdzie ale to byloby dosc dobre rozwiazanie
 

Aya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
Moherland
sporo osób napisało, o religii jako o przedmiocie, tylko i wyłącznie nawiązujacym do katolicyzmu; macie chyba jakies niereformowane szkoły; w programie religii jest zawarta nie tylko nauka o KKK, lecz i o innych wyznaniacvh; jesli nie poruszaliscie tematów z nimi zwiazanymi w trakcie zajęć, coś jest najwidoczniej nie tak z prowadzącym; narzućcie go wiec, mamy do tego prawo;
katolicyzm jest co prawda wiodącą religią w Polsce; i to zazwyczaj ksiądz lub inny duchowny prowadzi ten przedmiot (nic dziwnego, statystycznie mamy 3 księży na 1 katechete, choc to i tak sporo);
co do uwzglednienia religii jako przedmiotu obowiązkowego, uwzglednionego na świadectwie maturalnym; doskonałym rozwiązaniem była by rubryka religia/etyka, w której by nie zaznaczano na który się przedmiot uczęszczało, lecz była by wskazana ocena; obowiazkowa etyka wniosła by wiele korzysci; program religii mozna były by podkręcić; oceny.... wiadomo jak to z ocenami z takich przedmiotów, zazwyczaj sa one zawyżone; co łądnie by wyglądąło na świadectwie; ludzie którzy nie maja chcęci uczęszacz na tych lekcjach, maja wybór; pozostali siedzą cierpliwie z motywów sobie znanych (duchowych, albo ekonomicznie uwzgledniajacych papierek potrzebny do ślubu koscielnego)
ale na forum to my mozemy sobie gadu gadu.... a tu tylko czekać czy LPP coś ruszy z tą sprawą... zostawiamy życie w rękach rządu - nie podoba mi się to;)
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Nie wiem, czy się nie powtarzam, bo nie czytałam wszystkich powyższych postów.
Jestem przeciw, ponieważ:
1) Przecież nie można oceniać czyjejś wiary. Powiedzmy jeszcze teraz, gdy religia nie wlicza się do średniej, jest to do przyjęcia, nie powinno się jej jednak wliczać do średniej.
2) Wiem, jak wyglądają lekcje religii w większości szkół - księdza albo nie ma, a jak jest, to czyta gazete. Lekcje przeprowadzają jedynie diakoni i to oni jeszcze powiedzmy są w stanie zmotywować młodzież do dyskusji. Podkoniec roku wszystkim wpisuje się 4 i jest git. Oczywiście możemy założyć, że gdy wprowadzi się religie do szkół, zarówno księża jak i uczniowie zaczną traktować ten przedmiot poważnie. No dobra, ale równie dobrze może być odwrotnie...
Mam jeszcze trzeci argument :D Ani za "tak", ani za "nie".
3) Z drugiej strony jednak uważam, że nie była by to jakaś straszna tragedia. Na lekcjach religi o tak uczy się jedynie np. takich bzdurnych, nikomu do szczęścia nie potrzebnych przykazań kościelnych oraz rozważa dlaczego Bóg jest dobry(?) - a to też od święta. Naprawdę wartościowe i interesujące dyskusje zdarzają się może raz na rok.
Także taki potencjalny ateista mógłby albo zrezygnować i nie szkodziło by to wtedy jego średniej, lub też nawet ewentualnie uczęszczać na lekcje i też wielkiej szkody by mu to nie wyrządziło. No może jedynie zmarnowałby czas...
Co do opisywanych lekcji religi - mam na te "bliższe spotania z duchownymi" takie poglądy, ponieważ tak właśnie wyglądały w szkochach do których uczęszczałam ja i moi kumple z innych szkół. Ale nie zakładam z góry, że tak jest wszędzie...

Reasumując: Jestem na "nie".
Ufff, ale sie namęczyłam :sexy:
 

Atreyu

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
MCE
Jednym słowem: głupota
Już samo nauczanie religii w szkole to głupota... Bo pingwiny i katechetki to z reguły "cnotki-niewydymki" które nie mają pojęcia o tym jak niektórzy mają głęboko ten przedmiot i próbują wmawiać, że wszystko jest złe...

Na szczęście już to mam za sobą :]
 

olven

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
37
Punkty reakcji
0
witam
jak już wcześniej napisałem, tanio się sprzedajecie - za średnią na świadectwie (zresztą od tego inteligencji nie przybywa, z tym sie rodzi i później ją rozwija, a zdobyta wiedza, między innymi w szkole, znakomicie ją uzupełnia, zaś religia w szkole powoduje, że tracicie czas i uczycie się kombinatorstwa jak tanio podniesć średnią)

takim działaniem, czyli ustepstwami za "marchewkę" doprowadzicie do tego, że podczas seksiku będzie stała przy was zakonnica lub inny "strażnik" w celu przypilnowaniw, że :cenzura:czycie w celu poczęcia i tylko z własną ślubną/ślubnym :buuu: , jestem przeciwnikiem skoków w bok po ślubie, ale przed (jak ja :daibel2: ) to o jakich skokach wtedy mowa, wolny jak ptaszyna, i tu znów sie powtórzę, róbcie jak uważacie, tylko uważajcie na to co robicie

pzdr

qwert12345 - jesteś naiwny, a przez to może i niewinny :aniol: - pójdziesz to nieba
 

snaluś

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
a ja wam powiem, że jestem najszczęśliwszym człowiekiem naświecie, bo ukończyłam szkołe zanim Giertych został ministrem Edukacji. Na szczęście szkoły wyższe nie podlegają ministerstwu... Bogu dzięki
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
najlepiej by bylo jakby religia wliczala sie w srednia a jak ktos nie chodzi na religie to poprostu by sie nie wliczala, i nie byloby problemu ze trzeba chodzic na religie czy nie. Kto by chcial to mozna mu ja wliczyc a kto nie to nie, choc i tak to nie przejdzie ale to byloby dosc dobre rozwiazanie
To by nie było dobre rozwiązanie. Wszyscy wiemy jak w niektórych szkołach wygląda taka lekcja - nie ma z góry nakreślonego programu, z którego można by było oceniać wiedzę uczniów o religii, zamiast tego często są to luźne tematy o wszystkim i o niczym. A potem wszyscy dostają czwórki, czy piątki. Wtedy ci co chodzą mają wyższą średnią praktycznie za nic. Oczywiście ktoś powie że przecież np ateista też może przyjść i też dostanie wyższą średnią za nic. Tylko czy istnienie na świadectwie takiego przedmiotu służącego uczniom wyłącznie do podnoszenia średniej ma jakiś sens?
Oczywiście są też inne szkoły - są księża, którzy mają konkretny program do zrealizowania, powiedzmy wymagają znajomości prawd wiary, sakramentów, grzechów, głównych, cudzych i innych zasad religii katolickiej. No ale dlaczego ma się tego uczyć, ktoś kto jest innego wyznania?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Może i ocena z religi może podnieść średnią, ale niektórzy nie chcą się w ten sposób odmóżdżać, bo to co ksiądz wkłada do głowy to stek bzdur, tryskający nienawiścią.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Ja też nie jestem aby można było mature pisać z tego przedmiotua lbo był on obowiązkowy.Religia powinna być nieobowiązkowa bo nie każdy wierzy w jakiegoś Boga.Tak coś czuje że przy Giertychy to Polska wpadnie w jakiś marazm.
 

Helmud_Ziom

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
292
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
--==ChOjEnKi==--
I teraz to dopiero sie zacznie dziac ciekawie, Jak nasz Kochany ROMUś GiertyCh Wezmie tą Edukacje w Swoje spracowane Ręce, Razem z tą młodzieżą Wszechpolską. [ chcialo im sie matury z religi, to im zrobili TESTY i wiekszość nie napisala]

hehehe :p
 

aniolek_600v

czarnulka :*
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
okolice Konina :D
w sumie mi to obojętne jest bo i tak z religi się nikt raczej nie uczy... i może zaczne chodzić na wszstkie religie hee :p
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Nie powinno być religi w szkołach.
To jest chore narzucanie wszystkim jednej wiary, można o tym poczytać w pewnej antyutopi, którego tytułu nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę to wam podam.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Ukson, religia powinna być, ale każdy osobiście by chodził do kościółka na wykład, a nie przymuszanie w szkole :/
Bo niektórzy nie chcą religii a muszą na nią chodzić, bo np. wypada wśrodku planu np. na 4 lekcji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry