LIBERTARIANIZM

jaCyberius

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
LIBERTARIANIZM

to taki pogląd polityczny który w skrócie uznaje minimum państwa i maksymum wolnej woli człowieka, dopóki nie szkodzi innemu
chciałbym o tym z Wami rozmawiać, akie macie argumenty za a jakie przeciw filozofii libertariańskiej, dodam jeszcze że reprezentuje ten nurt libertarianizmu uznawany za umiarkowany i dość konserwatywny

w pokazywaniu poglądów libertariańskich chę się posłużyć moją konstytucją którą można znależć w opowiadaniu CZARNE KOŁO
jeśli masz ochotę zapoznać się z nią zapraszam
zapraszam

Czekam na Wasze opinie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak dla mnie libertarianizm to ciut za daleko (ciut)

co do konstytucji - przegadana - zbyt kazuistyczna - bardzo nie konserwatywna (w tym zakresie)
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Libertarianizm to taka sama skrajność jak Komunizm.
Dla socjaldemokraty to może i skrajność. W końcu wy jesteście przeciwnikami wolności.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Napewno źle rozumianej UPR-owskiej wolności (czyli wolności dla bogatych)
Jak są zaradni to czemu mają nie mieć wolności. Za to, że umieją zarobić ich wolność musi być ograniczana ? To ma być sprawiedliwość ?

Żeby to zrozumieć, jak będziesz miał wolną chwile posłuchaj sobie tej piosenki
http://pl.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4

Jestem ciekaw w jaki sposób Upr- owcy chcą ograniczyć wolność biedych ?
 

Zed89

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Nakło Śląskie
Jak są zaradni to czemu mają nie mieć wolności. Za to, że umieją zarobić ich wolność musi być ograniczana ? To ma być sprawiedliwość ?

Żeby to zrozumieć, jak będziesz miał wolną chwile posłuchaj sobie tej piosenki
http://pl.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4

Jestem ciekaw w jaki sposób Upr- owcy chcą ograniczyć wolność biedych ?



1. Kto ci Wolność ogranicza? pewno jak zwykle chodzi wam o Ekonomię , a ja mam własną firmę i nie narzekam

2. UPR zabierze Biednym pomoc państwowa czylu naruszy ich prawa w imię Wolności niskich podatków dla bogatych
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
1. Kto ci Wolność ogranicza? pewno jak zwykle chodzi wam o Ekonomię , a ja mam własną firmę i nie narzekam
Nie chodzi tylko o kwestie ekonomiczne, jest tego bardzo wiele.

2. UPR zabierze Biednym pomoc państwowa czylu naruszy ich prawa w imię Wolności niskich podatków dla bogatych
Źle to rozumiesz. Wytłumacz mi dlaczego ja mam zarabiać na flaszke dla jakiegoś pijusa, któremu nie chce się pracować i woli żyć z zasiłku. Wybacz nie mam litości dla nierobów, którzy chcą żerowac na innych.
Albo też dlaczego mam opłacać urzędników, którzy są nikomu do niczego nie potrzebni ?
A , i jeszcze jedno, czy będziesz chętny płacić na moje leczenie, jak już dorobie się raka płuc od palenia ?

Mam nadzieje, że socjalizm Ci przejdzie, tak jak i mi przeszedł.
Jak to powiedział Sienkiewicz:
"Nie ma serca ten kto nie był socjalistą za młodu, i rozumu ten kto jest nim na starość. "

Pozdrawiam.
 

Zed89

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Nakło Śląskie
"Źle to rozumiesz. Wytłumacz mi dlaczego ja mam zarabiać na flaszke dla jakiegoś pijusa, któremu nie chce się pracować i woli żyć z zasiłku"


Zasiłek dostaje się przez okres 6 miesięcy i to niewysoki zasiłek więc nie wiem o co ci chodzi z tym życiem z zasiłku



"Albo też dlaczego mam opłacać urzędników, którzy są nikomu do niczego nie potrzebni ? "


Administracja jest wszędzie i nawet wraz z rozwojem prywatnych firm biurokracja też zacznie się rozwijać :]


"A , i jeszcze jedno, czy będziesz chętny płacić na moje leczenie, jak już dorobie się raka płuc od palenia ?"


A dlaczego nie? płace przecież podatek który ma iść na te cele
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
A dlaczego nie? płace przecież podatek który ma iść na te cele
Widocznie musiałem sobie czymś zasłużyć na to :D Ja na kogoś obcego nie chce płacić.
Palisz, lecz się sam.

Zasiłek dostaje się przez okres 6 miesięcy i to niewysoki zasiłek więc nie wiem o co ci chodzi z tym życiem z zasiłku
O 6 miesięcy za długo. Jednym z czynników składających się na wolność jest możliwość wydawania na co się chce zarobionych pieniędzy. Bierz sobie to za ekonomie, ja uważam, że jest to wolność dla bogatych, a tym bardziej dla biednych.

Administracja jest wszędzie i nawet wraz z rozwojem prywatnych firm biurokracja też zacznie się rozwijać splash.gif
Biurokracja nie rozwija się z nadmiaru firm, tylko z powodu różnorakich dzikich przepisów produkowanych masowo przez państwo opiekuńcze.
 

Zed89

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Nakło Śląskie
Widocznie musiałem sobie czymś zasłużyć na to :D Ja na kogoś obcego nie chce płacić.
Palisz, lecz się sam.


O 6 miesięcy za długo. Jednym z czynników składających się na wolność jest możliwość wydawania na co się chce zarobionych pieniędzy. Bierz sobie to za ekonomie, ja uważam, że jest to wolność dla bogatych, a tym bardziej dla biednych.


Biurokracja nie rozwija się z nadmiaru firm, tylko z powodu różnorakich dzikich przepisów produkowanych masowo przez państwo opiekuńcze.



Człowieku ja znam ludzi ktorzy zasiłku dostają 80 zł a mają rodziny na utrzymaniu , to nie jest WOLNOŚĆ ale NIEWOLA , gdy jakaś firma zostanie zamknięta i zwolni swych pracowników , pracownicy muszą mieć zasiłek na czas szukania pracy i to jest oczywiste , mi osobiście że tak powiem "dupę to uratowało" , mieszam z narzeczoną , studiuje (na prywatnej uczelni) oraz prowadze małą firme (handel sprzętem komputerowym), gdyby nie to że gmina nam dopłaca do mieszaknia , wody i prądu to dawno byśmy poszli na bruk a i teraz ledwo nam kasy starcza (większość pieniędzy pochłaniają studia)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Człowieku ja znam ludzi ktorzy zasiłku dostają 80 zł a mają rodziny na utrzymaniu , to nie jest WOLNOŚĆ ale NIEWOLA , gdy jakaś firma zostanie zamknięta i zwolni swych pracowników , pracownicy muszą mieć zasiłek na czas szukania pracy i to jest oczywiste , mi osobiście że tak powiem "dupę to uratowało" , mieszam z narzeczoną , studiuje (na prywatnej uczelni) oraz prowadze małą firme (handel sprzętem komputerowym), gdyby nie to że gmina nam dopłaca do mieszaknia , wody i prądu to dawno byśmy poszli na bruk a i teraz ledwo nam kasy starcza (większość pieniędzy pochłaniają studia)
Gdyby panstwo ci nie zabieralo tyle kasy w podatkach na nie wiadomo co to sam bys za te rzeczy zaplacil (takie błedne kolo socjalizmu) szczegolnie ze widac ze jestes zaradny skoro potrafisz powiazac studia i prowadzenie wlasnej firmy.


Jesli chodzi o sam liberatarianizm to dla Brava to ciut za daleko dla mnie raczej po prostu za dalaleko :)
 

sąsiadkaaa

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
LIBERTARIANIZM to takie 'róbta co chceta' Ja bym wolała żeby w naszym kraju był liberalizm niż ta pseudo domokracja. Przez to że mamy demokracje musimy oddawa część zarobionych pięniądzy ale w zamian za to mamy szkołę, emeryturę, Służbę zdrowia za darmo. I wszytsko by było dobrze gdyby nie to że w naszym kraju : szkoły funkcjonują tak sobie, ; emerytury są beznadziejne a służba zdrowia chyba ie trzeba wspominać. Gdyby był LIBERTARIANIZM nie musieli byśmy oddawać pięniedzy państwu na prze*ebanie ich.
 

TomaszJefferson

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
49
Punkty reakcji
1
Libertarianizm to taka sama skrajność jak Komunizm

Pani na polskim uczyła mnie, że gdy wysuwam tezę, wypadałoby podeprzeć ją rozwinięciem zawierającym argumentacje.

Swoja droga, jesteś pacyfistą?

LIBERTARIANIZM to takie 'róbta co chceta'

To "róbta co chceta" w języku ekonomii, nazywa się spontaniczny porządek- jest to główna siła napędowa ludzkiej innowacyjności i dobrobytu...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
To "róbta co chceta" w języku ekonomii, nazywa się spontaniczny porządek- jest to główna siła napędowa ludzkiej innowacyjności i dobrobytu...
która od ok 100 lat nie występuje w żadnym kraju,a o dziwo świat zmienia się coraz szybciej i szybciej
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
koledze Tomaszowi chodziło o innowacyjność i dobrobyt,a te sprawy "zmieniły się na lepsze",chyba się zgodzisz?
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
koledze Tomaszowi chodziło o innowacyjność i dobrobyt,a te sprawy "zmieniły się na lepsze",chyba się zgodzisz?
Jesli chodzi o innowacyjnosc w dziedzinie manipulacji ludzmi to w ostatnich stu latach postep jest rzeczywiscie przerazajacy.

W dziedzinie dobrobytu tez nastapil postep - w koncu mamy panstwa dobrobytu gdzie centralnie administruje sie pieniedzmi ludzi.
 
Do góry