Leexo

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Pomorze
Protestów z Marihuana jest coraz to wiecej, wedlug mnie jest to kwestia czasu,coraz wiecej krajów bądz stanow godzi sie konopie w celach medycznych badz calkowita legalizacje :Czechy.
Oczywiscie,jak wszystko inne Marihuana to uzywka,ale co to robi czy ktos jest lekomanem alkoholikiem czy ,,cpunem'',kazdy sie truje i nie robi to nikomu roznicy czy ktos walnie sobie 30 Acodinu,czy zajara blanta ;).I glupota jest wrzucac kogos za kraty za posiadanie paru giet bucha.

,,Pieprze ustawy dotyczace zakazu''.

Jak najbardziej za legalizacja.
W tym roku wybieram sie na MWK do Warszawy ;).
 

alexvico

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Legalizacja to najlepszy sposob na kontrole tego calego biznesu i zgarniecie zysku z podatkow dla panstwa zamaist wydatkow na walke z trawka (mozna by te pienieadze przekazac na jakies wazniejsze cele). Ogolnie w Europie widac delikatne dazenia do legalizacji: ostatnio zwiekszone dozwolone dawki posiadanych narkotykow w Czechach czy Berlinie. Jednak nasz kraj nie wydaje sie byc jeszcze na to gotowy - podniosla by sie ogromna wrzawa, a zadna partia nie chce tego wziac na siebie - nie dziwnie sie oczywiscie.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Ja nie palę, ale jestem za legalizacją marihuany.

Wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego, więc jak ktoś chce, niech sobie pali trawkę, tak samo niech sobie pije alkohol ALE za wszelkie działania przeciwko drugiemu człowiekowi (poczynając od obrażania kończąc na ...) powinny być rygorystycznie karane, bez żadnej taryfy.

Oczywiście jestem za oficjalną sprzedażą, w barach do tego przeznaczonych. Powinien istnieć system elektroniczny, który by to kontrolował. Sprawdzałby on wiek kupujących (ja osobiście jestem za sprzedarzy od 18+), i regulowałby ilość zakupionej substancji jednorazowo czy w miesiącu. Po co coś takiego ? Otóż ponoć większość palaczy pali okazjonalnie, więc limit będzie dla nich wystarczający - kupią ile trzeba i po problemie. Ale nie będą mieli oni kontaktu z dilerami w ten sposób. A uzależnieni ? Ich należy leczyć i tyle, ale temat nie o tym.

Kary dla sprzedawców którzy się nie zastosują do zasad powinny być bardzo surowe

Jestem również za legalizacją LSD dla osób, które mają zaświadczenie o lekarza o "odpowiednim stanie psychicznym i odpowiednim zdrowiu".
 

SzpaQQQ

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
174
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Okolice wawy
ja jestem za tak ;]

po co mają chowac sie po opuszczonych domach (które ledwo stoją i sie zawalają ) a potem są katastrofy ^^
ale jak niebędzie nielegalna to niebedzie juz tego dreszczyku emoci przy jaraniu , kupowaniu ...
 

Pyskaty

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Koło
jestem za!
Może nie poprawiłoby to znacznie sytuacji finansowej naszego kraju, ale sądzę, że ludzie nie ćpaliby innego dziadostwa jeśli mieliby pod nosem marihuane
 

klemcia

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
69
Punkty reakcji
5
Jestem również za legalizacją LSD dla osób, które mają zaświadczenie o lekarza o "odpowiednim stanie psychicznym i odpowiednim zdrowiu".

Bardzo ciekawy pomysł. Czyli idę sobie do lekarza i proszę o skierowanie na badania i podaję jako powód: Panie doktorze, bo ja chcę legalnie używać kfas. Nie żal Ci tych biedaków, którzy pomyślnie nie przejdą testów psychologicznych?
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
A to nie jest tak, ze jak jakis WYBITNY CPUN bierze juz mocne rzeczy, to marihuana mu nie wystarcza?
 

19mart85

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
3
Jestem za legalizacja marihuany, spojrzcie na holandie jest lagalne ziolo i co spoleczenstwo funkcjonuje normalnie jak przystalo na zachodnia europe, panstwo czerpie korzysci finansowe ze sprzedazy gandzy i ludzie pala towar legalnego pochodzenia bez roznych "dopalaczy" ktorych dilerzy dodawaja by towar byl lepszy tak sie robi tam gdzie gandza jest nie legalna. W holandii nie widac cpunow na dworcach i ulicach tam jest kulturka. Marihuana zreszta i inne uzywki sa dla madrych ludzi nie dla idiotow!
 

pavixion

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Legalizacja.
Czy nie fajnie było by dobie usiąść w parku na ławeczce kulturalnie (podkręca kulturalnie)i w swoim gronie zapalić z lufki ,blanta czy kto co tam wali?
Prawda,że fajnie :)
Teraz musisz się kryć i chować a i tak kto chce to pali tylko ryzykuje więzieniem .
Ostatnio , chciałem sobie posadzić krzaczek ale myślę (czy warto??)
Fakt , satysfakcja pielęgnowanej rośliny wysuszonej aromatycznej zielonej gandki.(Coś pięknego)
Ale niestety zrezygnowałem!! Dlaczego??
Przypał , przypał i jeszcze raz przypał.
Po co ryzykować (fakt bez ryzyka nie ma zabawy)
Jednak zdecydowałem się nie posadzić przez nasze chore państwo! (Ubolewam z tego powodu ,ale gra nie warta świeczki mam 18 lat i całe życie przedemną)



Na temat szkodliwości , nie wypowiem się mogę powiedzieć za kilka lat.
Na temat samopoczucia? Fenomenalne człowiek wstaje wypoczęty i rześki.
Na temat zachowania , troszku przygłupi (troszku , bynajmniej takie moje odczucie).


Czy jestem zwolennikiem palenia zieloniutkiego?
Tak ale tylko i wyłącznie raz na jakiś czas i w dobrym towarzystwie.
Nie kopcić bez powodu. To ma być dla przyjemności nie nałóg.
Wtedy nie powinno być problemów ze zdrowiem itd.( Nie wierze w badania ze względu ,że wszystkim można manipulować)


Ale każdy powinien mieć wybór.
W końcu każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny.



No a moje zmiany w sprawie ustawy to są takie:


Posiadanie przy sobie do 5gram trawki
Możliwość uprawiania do 2-3 krzaków konopi w domu.
Karać więzieniem tych co sprzedają i to dużym np 5-6 lat wiezienia za dillerstwo.
Leczyć heroiniazy odwykiem. Dilerów więzieniem do 10 lat nawet!!

Powiecie dlaczego takie duże kary? proste wielu by sie bało.
Bo przyczyna ,ze ludzie zażywają heroine ( mam przykład w swojej rodzinie) winni są dilerzy ponieważ to oni dostarczają towar.



Czyli narkomanów leczyć , dilerów zamykać.
Młodych chłopaków co sobie pala trawke nie karać bo po co??
Zamykamy normalnego chłopaka , później wychodzi kryminalista.
Jak taki człowiek może wierzyć w prawo policje??
Takie działanie jest zbędne.
Bo tylko demoralizuje ludzi.
Młodych chłopaków którzy już maja kartotekę a chcieli sobie tylko zapalić zobaczyć jak to jest. (To jest chore!! )

Czy to się zmieni ??
Hmmmm trudno powiedzieć bynajmniej nie w najbliższym czasie no chyba ,ze będą coraz czesterze marsze wyzwolenia "Wolne konopie".
Ale nie raz na rok a 10-12.
Wtedy będzie o tym głośno i będzie coś się robić.
Ja osobiście planuję pojechać na taki marsz.

Dlaczego?>?
Nie aby się nakopcić ale po to by pokazac innym ,zę ja tez jestem z nimi , nastepnei ktoś może zobaczyc kogoś itd itd.
Najważniejsza jest kultura i zabawa.

Policja??
To też człowiek , ale nie stety ma taką pracę i potrzebuje wyników , bo jeżeli policja nie będzie miała wyników wtedy zostanie zlikwidowany komisariat i stracą prace policjanci.
Wielu policjantów na pewno też popala , no ale w pracy jest policjantem. (Chociaż zdarzają się też 'ludzie' którzy pracują w policji)

i to by było na tyle czekam kiedy tylko będę mógł posadzić swojego krzaczka.

Ale mówie musi o tym być głośno bez tego nic się nie i będzie działo , a normalni chłopacy będą trafiali do więzienia i będą kryminalistami.

Pozdrawiam Walczmy o swoje racje!!

Bo w końcu w kupie siła, a nie bez powodu jest przysłowie "Polak potrafi"
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Po pierwsze. Leczyć heroinistów odwykiem? Brawo. Monar chciałby tego, ale faktem jest, że w przypadku opiatów sens ma jedynie terapia substytucyjna, czyli podawanie metadonu. Organizm ludzki sam tworzy naturalne opioidy, jednak po dłuższym czasie podawania ich z zewnątrz blokuje ich naturalne wydzielanie. Dlatego trzeba podawać substytut, metadon.

Po drugie, co do Twoich zmian w ustawie, jest już gotowy projekt ustawy wysunięty przez Inicjatywę Wolne Konopie. Trwa zbieranie podpisów. http://wolnekonopie.pl/index.php

Po trzecie, kara pozbawienia wolności do 10 lat za handel narkotykami to żadna nowość.
Art. 59 ustawy o przeciwdzialaniu narkomanii
1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej
osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo
nakłania do użycia takiego środka lub substancji,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Po piąte, obwinianie dilerów za to, że ludzie wpadają w nałogi to tak jak obwiniać sklepy monopolowe za alkoholizm i brzmi trochę jak opowieści o "darmowej pierwszej działce". Człowiek jest człowiekiem i sam wie na co się pisze. Zwłaszcza jeśli chodzi o wspomnianą przez Ciebie heroinę. Nie istnieje sportowe zażywanie opiatów. Jak już ćpasz to ćpasz cokolwiek by się nie działo i nie jest to wina dilera, tylko Twoja.

A policja to urząd statystyczny i sami się do tego przyznają.
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
sląsk up!
Widzę że większość tutaj zajarało kilka razy, nasłuchało sie hempgru i jedzie z postami...żałosne.Polska to nie holandia.Sam nie raz paliłem ale nie uważam żeby to powinno być legalne.I wierzcie mi Marihuana to narkotyk, i tak jak inne narkotyki uzależnia i wyniszcza organizm oraz psychikę...
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Widzę że większość tutaj zajarało kilka razy, nasłuchało sie hempgru i jedzie z postami...żałosne.Polska to nie holandia.Sam nie raz paliłem ale nie uważam żeby to powinno być legalne.I wierzcie mi Marihuana to narkotyk, i tak jak inne narkotyki uzależnia i wyniszcza organizm oraz psychikę...

tak, my to wiemy. Wyniszcza ale troche mniej niż papierosy czy alkohol ktore sa legalne.
JA osobiscie nie chce legalizacji, bo nie jesteśmy na to gotowi. Ale depenalizacji już tak. Bo dlaczego 80mln zł ma być marnowane na łąpanie i stawianie przed sądem osób z 1g ?
 

pavixion

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
depenalizacja, o to mi chodziło nie o legalizacje pomyliłem pojęcia.
Ale powinno się stosować te kary , normalnie dilerów lądować do pierdla i koniec.
A faktem jest ,że każdego to jest wybór.Czy będzie pił czy ćpał.
Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego ludzi po to sięgają, przecież wiedzą czym są narkotyki a jednak to robią.
Walą "Wójka Włodka" albo dają w żyłę.
Zastanawia mnie to dlaczego tak robia jakie są powody czegoś takiego?

Co do zielska jak się dużo pali to z mózgu robi "gąbkę" , ale jeśli ktoś coś tam raz na jakiś czas to dlaczego nie.

Wszystko w nadmiarze szkodzi szkodziło i będzie szkodzić , z resztą dzisiaj wszędzie mamy chemie.
jedzenia napoje wszędzie i to nas zabija.


Czyli Depenalizować!!

Edit://

Polecam fajna strona dużo info .

http://www.zielonefakty.pl
 

pavixion

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Witajcie witajcie wszyscy chcący palić legalnie sadzić i co kolwiek robić z Gandki. Jest nadzieja bardzo duza !!! ale potrzebujemy ogólnego działania.
Jeśli jesteś tylko pełnoletni masz chęci to mozesz przyczynić się do legalizacji,jeśli jesteś nie pełnoletni to możesz promować ten post dawać opisy na GG wszystko. Każdą inicjatywa się liczy.

ja używam takiego opisu
http://www.wolnekonopie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=457&catid=78&Itemid=108 potrzeba tylko 100 tys podpisów.Damy rade!!

W opisie jest wszystko , kto kumaty to wie o co chodzi.

Tak wiec do dzieła mamy na to już około 2 miesięcy tak wiec musi to iśc prężnie. Mam nadzieje ,zę dzięki mojej akcji zbierze się ze 100 podpisów.
Niby nic a jednak zawsze coś. W końcu w kupie siła, a o akcji mało kto wie trzeba to zmienić , do dzieła!!!
 

pawlopawlo007

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
LBN
ja z jednej strony jestem na TAK ,poniewaz wielu naszych braci nie bylo by teraz po drugiej stronie muru dzieki naszym organom scigania, a z drugiej na NIE poniewaz ZAKAZANE zawsze lepiej smakuje
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Mam już dostatecznie wielu ziomów za kratami ..porządni ludzie lądują nie raz na lata za to że jarają sobie dla przyjemności ... chcesz zmniejszyć przestępczość o połowę?Zalegalizuj!
Mniej kasy na więzienia za to więcej z podatków ..bardziej zadowolone społeczeństwo ...prawdziwa wolność - to jest to czego chcę.
Mamy prawo decydować o tym co robimy ze sobą ... kurcze rząd to moja stara?
Najlepsza była by taka legalizacja jak w Holandii - własne rośliny ok sprzedaż w wyznaczonych miejscach ok określona ilość przy sobie ok w domu ile chcesz ok tylko uliczną dilerkę trzeba tępić.
 

Jednoskrzydły

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
170
Punkty reakcji
5
Osobiście jestem przeciwny wszelkim używkom, ponieważ otępiają ludzi, dlatego sam się ich wystrzegam. Uważam jednak, że skoro każdy jest jednostką wolną, to powinien mieć możliwość życia tak jak lubi, nawet jeśli miałoby to oznaczać ze się zajara na śmierć. Więc uważam że powinna być zalegalizowana.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Osobiście jestem przeciwny wszelkim używkom, ponieważ otępiają ludzi, dlatego sam się ich wystrzegam. Uważam jednak, że skoro każdy jest jednostką wolną, to powinien mieć możliwość życia tak jak lubi, nawet jeśli miałoby to oznaczać ze się zajara na śmierć. Więc uważam że powinna być zalegalizowana.

Zajarać się na śmierć praktycznie nie da. Dawka śmiertelna to 0,5kg lub kilogram (nie pamiętam), paląc tyle, po max. 1-3g dobrego palenia można zasnąć.
 
Do góry