Ld- Świadomy Sen

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Oczywiście to, że Nauki don Juana są fikcją literacką nie zmienia faktu, ze Castaneda posiadał ogromną wiedzę na temat środkowo i południowoamerykańskiego szamanizmu.
 

Tadziewczynaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Chyba mieliście racje, że z nieczystymi intencjami LD nie wyjdzie :mruga: Mam tylko jakieś straszne koszmary :]
 

Tadziewczynaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja mam fajny artykuł z technikami i ogólnymi pojęciami od niego zaczynałam :] więc jeśli chcesz mogę Ci wysłać
 

Tadziewczynaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
tylko właśnie to nie jest link tylko plik, ale chętnie go tutaj załączę :D
 

Attachments

  • real sen.txt
    19,8 KB · Wyświetleń: 141

matiganek

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
6. Pewnego razu snilo mi sie ze pocalowalem dziewczyne ktora mi sie nie podobala - w podswiadomosci. Nie chcialem tego robic, a kiedy sie obudzilem przestraszylem sie tego co zrobilem.
Miałem tak samo ;D ale ta dziewczyna jest poprostu bardzo ładna ale znam ją nie ze szkoły... mieszka niedaleko :) i nawet nie pomyślałbym że to właśnie ją we śnie będę całował :D A co do LD... dzisiaj zapisałem właśnie ten sen, który śnił mi się dzisiaj w nocy. Dzisiaj spróbuję wywołać świadomy sen zobaczymy jak pójdzie :) trzymajcie kciuki :)
 

matiganek

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Właściwie bardziej skupiłem się na sapamiętywaniu jak największej ilości snów do sennika ;D zapamiętałem 6 snów(;O) i je zapisałem...nigdy wcześniej nie udało mi się aż tyle zapamiętać... ach ta autosugestia ;D
 

Tadziewczynaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
a proszę :)

a jeśli chodzi o całowanie w LD to ostatnio miałam taki piękny, boski, przecudowny sen, że mnie pocałował kolega z klasy, na którego nigdy nawet nie zwracałam uwagi.. :D Mm... :p
 

WildVidDog

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
A mi się śniło że byłem gdzieś w klimacie okołobiegunowym gdy nagle załapałem że to tylko sen. Wskoczyłem do dziury w lodzie która nie wiadomo skąd się pojawiła i obudziłem się. :)
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Za pierwszym razem udało mi się zapisać tak mniej/więcej aż 4 sny... To chyba nieźle? :p Jeden raz się obudziłam w nocy, ale nie miałam siły żeby cokolwiek pisać...
Popróbuję jeszcze kilka dni z tym zapisywaniem a później powoli zacznę przechodzić dalej :).
 

Tadziewczynaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Pewnie, że nieźle :)

ja w swoim zeszycie zapisałam z 6, ale takich dluuugich ( oczywiście z kilku dni) :D tak strasznie nie lubię zapisywać snów, że sobie chyba odpuszczę tym bardziej, że LD się nie pojawia <_<
 

drimciu

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
tworze coś w stylu poradnika albo kursu OBE/LD
zapraszam

http://www.obeart.blogspot.com/
kategoria "obe/ld kurs", czytać od początku. Kolejność jest taka jaka jest nie przypadkiem, zalączone ćwiczenia :)
 

Xaliom

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Projekt Somnacin Polska, którego nazwa została częściowo zaczerpnięta z filmu Inception, ma na celu przeprowadzenie kontrolowanego eksperymentu, podczas którego podjęta zostanie próba wyjaśnienia zjawiska wspólnych świadomych snów oraz telepatii w snach.
Poszukujemy osób, zarówno doświadczonych w świadomym śnieniu jak i bez doświadczenia. Jedynym wymaganiem jest umiejętność zapamiętywania swoich snów, zaangażowanie i chęć współuczestnictwa w niezwykłej przygodzie.

http://somnacin.blogspot.com/

Zapraszam!
 

Melker

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam !

Mam prośbę do tych, którzy świadomy sen ćwiczą od dawna i wiedzą dokładnie jak on wygląda, ponieważ nie jestem pewien czy miałem świadomy sen, czy tylko mi się zdawało... ;)
Na początek wyjaśnię, że świadomy sen ćwiczę od ok. 2-3 tygodni (nie codziennie bo nie codziennie mam na to siłę i pamięć).

Otóż moja rozterka polega na tym, że wdg mnie sen był świadomy, ale jest kilka punktów, które nie pokrywają się z zasadami snu świadomego, a więc:

+ panowałem nad sobą
+ wykonywałem rzeczy, których w normalnym świecie się nie bardzo da (unosiłem się nad ziemią, ale tylko przez chwile, oraz "manipulowałem" siłą woli jakąś kredką, czy ołówkiem - góra, dół, rzucałem nią o ścianę a zaraz przywracałem spowrotem do ręki tak, że była 5-10cm od niej)
+ miałem niby przebudzenie, które okazało się nie być przebudzeniem tylko o ile dobrze pamiętam przejściem w sen nieświadomy

A teraz to, co się nie zgadza:

- nie mogłem zmienić miejsca swojego położenia (byłem w swoim domu i nie dałem rady z niego wyjść)
- unoszenie się nad ziemią nie było całkowite - kurczyłem nogi i unosiłem się chwile nad ziemią, ale za chwilę opadałem na dół


Mam nadzieję że ktoś mi pomoże i oszacuje, czy był to świadomy sen czy raczej nie do końca .... :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi wszelkiej maści :p

Pozdrawiam!
 

kida89

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, jestem tu nowa.

Od lat trapi mnie pewne pytanie, którego nie rozgryzłam do dziś. Otóż, kiedyś zgłębiłam się w poznawanie tajników świadomego śnienia i postanowiłam się uczyć. Prowadziłam sennik itp. Robiłam testy rzeczywistości - szczególnie dwa przykuły moją uwagę: wkładanie ręki w ścianę i próba latania.

No i pewnego dnia miałam sen. Pomyślałam sobie, że jeśli to jest sen, to powinnam latać. Wlazłam więc na jakiś murek, powiedziałam sobie, że chcę polecieć, ale jak skoczyłam to rąbnęłam o ziemię i jeszcze mnie tyłek bolał :|

Innym razem miałam podobny sen. Chciałam we śnie wykonać test rzeczywistości, wkładając rękę w ścianę. I nie mogłam tego zrobić. Kombinowałam na różne sposoby, ale za chiny ludowe nie mogłam wsadzić ręki w ścianę. Stwierdziłam więc, że to nie jest sen. Dopiero jak się obudziłam, to zdałam sobie sprawę, że śniłam.

Co o tym myślicie? Bo wygląda na to, że testy rzeczywistości u mnie nie działają...
 

MarcinKania

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miałem kiedyś tak samo. Wiedziałem, że śnie lecz nie zabardzo wiedzialem jak tym kontrolować i nie bardzo mi to wychodziło. Podejrzewam, że to kwestia treningu i wyobrazni. Sądze, że im częściej się próboje osiągnąć LD tym lepiej to wychodzi, gdyż z czasem jesteśmy lepiej obeznani w terenie i łatwiej jest nam kontrolować całą potęgę naszych umysłów.
 

Wojciuch

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miałem około pięciu.
Trenowałem testy rzeczywistości. Tylko nie do końca mogłem zmieniać rzeczywistość dookoła mnie, trzeba wykazać potężną siłę woli.
 

daniel10_15

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2010
Posty
22
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Miasto
Małopolska
Ja miałem kilka razy taki sen, jednak trwał on bardzo krótko. Po prostu w pewnym momencie uświadomiłem sobie, że śnię i nagle się obudziłem...
 
Do góry