Ładowanie telefonu.

Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Witam.

Krótko i na temat. Bateria w telefonie wytrzymuje mi półtora dnia, więc postanowiłem go ladowac codziennie, przez całą noc. Czy sadzicie że tak długie ładowanie baterii może ją zniszczyć?
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Powiem ci ze od lat mam już takie przyzwyczajenie ze jak kładę się spać to na cala noc podłączam telefon do ładowania.

W żadnym z telefonów nie widziałem żeby jakoś wpłynęło to na czas działania baterii ;)
 

Przyw@ra

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Powiem tak. Takie ładowanie baterii przez całą noc ma wpływ na żywotność baterii. Przez noc wykonuje ona kilka cyklów ładowania.
[PRAKTYKA]
1. Podłączasz telefon do ładowarki np o 22:00 - Idziesz spać
2. O godz. 24:00 telefon został naładowany do 100% - A ty śpisz
3. Np. 15 min. później spada napięcie baterii i mamy np 99% lub 98%, telefon ponownie zaczyna ładować baterię
4. Cykl ten powtarza się przez całą noc
[Co ile telefon nie pobiera energii z ładowarki]
--------
Gdzieś słyszałem, że ładowanie baterii typu Li-ion do 80% wydłuża żywotność baterii
 

6rzesiek

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Kalisz
Miałem taką sytuację, że na wieczór podłączyłem mojego sony live with walkman a rano wstaje a bateria zwiększyła swoją objętość dwukrotnie

Wysłane z mojego GT-I8160
 
H

hycel12

Guest
Wolno telefonów tak ładować. Bateria może się łatwo zepsuć przez ciągle dostarczane napięcia (gdyby była ciągle podłączona do ładowarki)
@Przyw@ra pkt 2 Żadne baterie nie ładują się w tak krótko.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Nie powinno. W momencie pełnego naładowania telefon przestaje się ładować na nadmiar. Od dawna tak robię w nie pierwszym już telefonie i żadnych problemów nie ma.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Coś ty. Długość ładowania nie zwiększa żywotności baterii.
 
Do góry