kurs na wózki widłowe

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Mam takie pytanie czy to jest oszustwo ze strony tej firmy ?
Bo wiadziłem na jednym portalu ,że był kurs na wózki widłowe , wpłaciłem kase , natomiast nie dostałem żadnych materiałów do nauki i żadnej praktyki tylko kilka dni później dostałem zaświadczenie , że ukończyłem kurs.

Natomiast tak czytam , że aby mieć uprawnienia to trzeba zdać kurs państwowy na wózki widłowe , więc pytanie czy takie zaświadczenie w ogóle coś daje czy oddać je i zrobić normalny kurs ?

Bo trochę nie kumam sensu tego , skoro i tak trzeba zrobić państowywy egzamin.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Jakiej firmy? Co obiecywała? To oczywiste że jesteś teraz wykwalifikowanym operatorem wózków widłowych! Masz przecież papier to potwierdzający. Zapłaciłeś za to? Dobry interes......... zrobił ktoś. Proponuje teraz sobie oprawić ten dyplom w ramki.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Jakiej firmy? Co obiecywała? To oczywiste że jesteś teraz wykwalifikowanym operatorem wózków widłowych! Masz przecież papier to potwierdzający. Zapłaciłeś za to? Dobry interes......... zrobił ktoś. Proponuje teraz sobie oprawić ten dyplom w ramki.
rozmawiałem już z osobą z tej firmy i mi zwrócą kasę i mam im to odesłać.
Ogłoszenie trochę wprowadza w błąd bo to taki kurs doszkalający tylko , a nie pełny kurs , więc poprostu zapisze się na inny kurs wraz z uprawnieniami UTD.

Orientujesz się czy mając uprawnienia na wózki widłowe w Polsce (UTD) to czy są respektowane bez problemu w Niemczech ?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Ogłoszenie trochę wprowadza w błąd bo to taki kurs doszkalający tylko , a nie pełny kurs , więc poprostu zapisze się na inny kurs wraz z uprawnieniami UTD.

Orientujesz się czy mając uprawnienia na wózki widłowe w Polsce (UTD) to czy są respektowane bez problemu w Niemczech ?
No to w czym cię oni doszkolili? Przecież nie było zajęć , ani praktyki ani teori? Nic nie wiem o uprawnieniach w Niemczech i Polsce.
Wiem że polskie uprawnienia SEP dla elektrykow są nieważne w Niemczech.
Ale to coś poważniejszego niż widlaki.
Ale po wpisaniu w google....

Ale tutaj pisze że jednak tak.
 
Ostatnia edycja:

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Zwrócą mi kasę i pójde na inny normalny kurs z egzaminem państowym. A ta firma co oferowała kurs to kiepska i będe miał zwrot kasy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 313
Punkty reakcji
199
A to nie prościej było zapytać hipotetycznego pracodawcę jakie trzeba mieć uprawnienia i gdzie ewentualnie można je uzyskać?
To trochę wygląda jak kupno "kota w worku."
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
A to nie prościej było zapytać hipotetycznego pracodawcę jakie trzeba mieć uprawnienia i gdzie ewentualnie można je uzyskać?
To trochę wygląda jak kupno "kota w worku."
Dostałem zwrot kasy , teraz znalazłem inną firmę co robi kursy a potem zapisuje mnie na egzamin państwowy , cena wydaje się być taka rynkowa za taki kurs. Poza tym jak zrobię kurs i zdam egzamin to znajdę jakąś pracę w tym temacie .

Pracowałem wcześniej jako spedytor w logistyce , ale zarobki były tam srednie , plus średnio lubiłem tą prace , teraz bez pracy jestem i myślę właśnie o kursie i potem pracy jako operator wózków widłowych , bo mam kogoś znajomego co zrobił taki kurs i znalazł prace w tym i całkiem dobrze zarabia i praca w tym nie jest taka cięzka jak dźwiganie czegoś na magazynie .
Operator wózków widłowych to lepsza praca niż zwykły magazynier.

Słyszałem , że podobno egazminy na to nie sa jakieś mega cieżkie.
 
Do góry