Który według mnie władał najlepiej Polska? <władcy polski>

Przemek04

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Tak jak w temacie Pomórzcie proszę napiszcie cos podajcie lini jakies
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
Ziom ja nie wiem, który według Ciebie. Twoje zdanie najlepiej zna..sz Ty Sam. Wejdź na wikipedie i zacznij czytać o królach Polski. Jak będziesz mieć opis i czym się zasłynęli (bądź nie) dane osoby, będziesz umiał powiedzieć, który król władał najlepiej. Pozdrawiam :)
 

Przemek04

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ale n o to pomórzcie mi moim zdaniem łokietek i wielki ale pomórz mi
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Bolesław Chrobry, Władysław Łokietek, Stefan Batory, Jan III Sobieski nie są kontrowersyjni i można śmiało uznać od biedy za najlepszego któregoś z nich, bo ciężko porównać np. Chrobrego do Sobieskiego. Zupełnie inne warunki. Więc można nawet rzucić monetą.
Mieszko I też by się łapał na liste, ale syn go przebił. Kazimierz Odnowiciel nie zdobył korony choć ja też uważam że jest jednym z najwybitniejszych i to korona nie była wtedy realna, a dzięki niemu koronę zyskał Bolesław Śmiały to lepiej opisać króla. Śmiały zaś odpada bo zadarł z biskupem Stanisławem co mu popsuło PR na wieki. Nawet Kazimierz Wielki też jest kontrowersyjny, bo nie zadbał o podstawową rzecz. O potomka. No i zarzucają mu, że stracił Śląsk (choć musiał z niego zrezygnować). Z Jagielonów też bym nie widział kandydata.
Więc wybierz sobie i opisz.
 

Piotr

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
1 005
Punkty reakcji
0
Według mnie najwybitniejszymi władcami ziem polskich byli polacy którzy nieraz udowodnili że nie oddadzą ziemi nie patrząc na zdanie sprzedajnej władzy.
Pozdro
 
Do góry