Który gaz pieprzowy kupić ?

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Carbid napisał:
Gazy sabre są dobre ale dość drogie, nie różni się w zasadzie niczym od gazu policyjnego który na militaria.pl 20 zl kosztuje.
no czymś się muszą różnic, skoro róznica w cenie jest 3 krotna.

czechu napisał:
zacznę od gazu:
a minusy ?

--
ja zaczne od pistoletu hukowego
+ strach przed bronią
- zainteresowanie bronia i chec jej odebrania
+ niby huk
- slaby ten huk
+ niby gumowe kule
- lekki siniak i po sprawie
- blysk niezauwazalny
- cena
- slaba porecznosc
strach przed bronią? pwszechnie tym kraju wiadomo, ze dostępu do broni nie ma i jak ktoś się nią posługuje to wiadomo, że to "atrapa" ten element moim zdaniem odpada.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
no czymś się muszą różnic, skoro róznica w cenie jest 3 krotna.
Ja obstawiam na ciśnienie gazu w puszce, im droższy tym to ciśnienie jest lepsze i gaz starcza na dłużej.


golgi napisał:
strach przed bronią? pwszechnie tym kraju wiadomo, ze dostępu do broni nie ma i jak ktoś się nią posługuje to wiadomo, że to "atrapa" ten element moim zdaniem odpada.
Ja to widze inaczej, nikt nie ma a jak ktoś ma to znaczy, że bandzior, policjant albo jakiś niebezpieczny typ.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
nie, ciśienie raczej jest stałe, zasięg chmury może być inny.

samoyed napisał:
Ja to widze inaczej, nikt nie ma a jak ktoś ma to znaczy, że bandzior, policjant albo jakiś niebezpieczny typ.
czyli kobieta z bronią w torebcę- budzi strach czy wiadomo, że to nic groźnego?
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
nie, ciśienie raczej jest stałe, zasięg chmury może być inny.

Ja to widze inaczej, nikt nie ma a jak ktoś ma to znaczy, że bandzior, policjant albo jakiś niebezpieczny typ.
czyli kobieta z bronią w torebcę- budzi strach czy wiadomo, że to nic groźnego?
wydaje mi się, że taka kobieta z bronią, to przede wszystkim budzi strach w samej sobie, czy przypadkiem broni owej użyć nie będzie musiała. No chyba, że konieta bandziorka, to inna rzecz;P
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Carbid napisał:
Gazy sabre są dobre ale dość drogie, nie różni się w zasadzie niczym od gazu policyjnego który na militaria.pl 20 zl kosztuje.
doslownie, najwyzej maja batrziej wymyslna konstrukcje pojemnika, ale OC i SHU podobne



golgi napisał:
strach przed bronią? pwszechnie tym kraju wiadomo, ze dostępu do broni nie ma i jak ktoś się nią posługuje to wiadomo, że to "atrapa" ten element moim zdaniem odpada.
jednak nie stawialbym na to calej kasy, w okreslonych przypadkach mozna miec bron, wiec moze byc ona prawdziwa



golgi napisał:
nie, ciśienie raczej jest stałe, zasięg chmury może być inny.
zasieg wynika z cisnienia, a te jest fabryczne, a potem zalezy od ilosci gazu w pojemniku
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
doslownie, najwyzej maja batrziej wymyslna konstrukcje pojemnika, ale OC i SHU podobne
Może wlaśnie w takich szczegółach tkwi diabel.


czechu napisał:
jednak nie stawialbym na to calej kasy, w okreslonych przypadkach mozna miec bron, wiec moze byc ona prawdziwa
Jak dla mnie jest to ciekawa forma odstraszania, zwlaszcza że jak czlowiek widzi broń to się instynktownie zaczyna bać.


czechu napisał:
zasieg wynika z cisnienia, a te jest fabryczne, a potem zalezy od ilosci gazu w pojemniku
Jeśli wszystko jest takie samo to pozostaje rożnica w nazwie i nakładach na marketing.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Forma blokady spustu jest ważna. Widziałem takie, że trzeba przekręcić blokadę na bok oraz takie, że podnosisz przykrywkę palcem i od razu psikasz. Druga opcja znacznie bardzie praktyczna, jak ktoś Cię zaatakuje nie masz czasu na grzebanie przy gazie.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
orbite napisał:
Forma blokady spustu jest ważna. Widziałem takie, że trzeba przekręcić blokadę na bok oraz takie, że podnosisz przykrywkę palcem i od razu psikasz. Druga opcja znacznie bardzie praktyczna, jak ktoś Cię zaatakuje nie masz czasu na grzebanie przy gazie.
dokladnie, takze i ja takie preferuje, podnosisz lekko wieczko i wkladasz palec na spust, wg mnie latwiejszw w uzyciu a jednoczesnie dalej zabezpieczone zeby w kieszeniu sam nie psikal



samoyed napisał:
Jeśli wszystko jest takie samo to pozostaje rożnica w nazwie i nakładach na marketing.
jak zawsze, wiele zalezy od marketingu
tu masz rozne marki i pojemnosci i ceny i specyfikacje
https://www.militaria.pl/samoobrona/gazy_pieprzowe_c122.xml?wkm=Slider&kr=Gazy-pieprzowe-2015#list
kazdy bierze co chce
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
dokladnie, takze i ja takie preferuje, podnosisz lekko wieczko i wkladasz palec na spust, wg mnie latwiejszw w uzyciu a jednoczesnie dalej zabezpieczone zeby w kieszeniu sam nie psikal
A cenowo jest różnica w gazach patrząć tylko na blokady??


czechu napisał:
jak zawsze, wiele zalezy od marketingu tu masz rozne marki i pojemnosci i ceny i specyfikacje https://www.militari...rzowe-2015#listkazdy bierze co chce
Wybór wielki, tylko na co ma się zdecydować przeciętny zjadacz chleba?? najdroższy, najtańszy, pośredni??
 

Pillar616

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
1
Według mojej opinie najlepszym rozwiązaniem jest pistolet miotającym "gazem". W samoobronie możesz postraszyć repliką pistoletu a jak to nie wystarczy starać się psiknąć strumieniem "gazu". Czasem to żel czasem gaz pod dużym ciśnieniem.
Sam dostałem z policyjnego "gazu" - taka pianka do golenia pod ciśnieniem - i powiem, że to tylko może rozjuszyć oponenta.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Pillar616 napisał:
Według mojej opinie najlepszym rozwiązaniem jest pistolet miotającym "gazem". W samoobronie możesz postraszyć repliką pistoletu a jak to nie wystarczy starać się psiknąć strumieniem "gazu". Czasem to żel czasem gaz pod dużym ciśnieniem.
Sam dostałem z policyjnego "gazu" - taka pianka do golenia pod ciśnieniem - i powiem, że to tylko może rozjuszyć oponenta.
no nie do końca. zalezy jak trafisz, jak ktoś reaguje na kapsaicyne, jest naprawdę róznie. po za tym tetowałeś na sobie- robi się to mimo wszystko ostrożnie, to efekty masz mierne.


samoyed napisał:
jak zawsze, wiele zalezy od marketingu tu masz rozne marki i pojemnosci i ceny i specyfikacje https://www.militari...rzowe-2015#listkazdy bierze co chce
Wybór wielki, tylko na co ma się zdecydować przeciętny zjadacz chleba?? najdroższy, najtańszy, pośredni??
bierz to na co Cię stać. chodzi o bezpieczeństwo- wydajesz tyle ile uważasz za słuszne za cenę komfortu i poczucia bezpieczeństwa.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Pillar616 napisał:
Według mojej opinie najlepszym rozwiązaniem jest pistolet miotającym "gazem". W samoobronie możesz postraszyć repliką pistoletu a jak to nie wystarczy starać się psiknąć strumieniem "gazu". Czasem to żel czasem gaz pod dużym ciśnieniem.
Sam dostałem z policyjnego "gazu" - taka pianka do golenia pod ciśnieniem - i powiem, że to tylko może rozjuszyć oponenta.
mi się wydaje że jednak można się przewrócić a nie zezłościć
golgi napisał:
bierz to na co Cię stać. chodzi o bezpieczeństwo- wydajesz tyle ile uważasz za słuszne za cenę komfortu i poczucia bezpieczeństwa.
Tylkoczy poczucie bezpieczeństwa wystarczy jak gaz nie zadziała odpowiednio??
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
bierz to na co Cię stać. chodzi o bezpieczeństwo- wydajesz tyle ile uważasz za słuszne za cenę komfortu i poczucia bezpieczeństwa.
Tylkoczy poczucie bezpieczeństwa wystarczy jak gaz nie zadziała odpowiednio??
działa, bo dopóki nie będziesz musiał pierwszy raz gazu użyć, nie dowiesz się, że w sytuacji zagrożenia nie spisuje się dobrze. A jak już się przekonasz, to kupisz inny i poczucie takowe dalej mieć będziesz.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
A cenowo jest różnica w gazach patrząć tylko na blokady??
nie zauwazylem takowej, mysle ze to kwestia zlotowek
i typem blokady bym sie nie sugerowal



samoyed napisał:
Wybór wielki, tylko na co ma się zdecydować przeciętny zjadacz chleba?? najdroższy, najtańszy, pośredni??
przecietny zjadacz chleba moim zdaniem powinien powiedziec ze chce srednia polke cenowa i zeby sprzedaca doradzil



Pillar616 napisał:
Według mojej opinie najlepszym rozwiązaniem jest pistolet miotającym "gazem". W samoobronie możesz postraszyć repliką pistoletu a jak to nie wystarczy starać się psiknąć strumieniem "gazu". Czasem to żel czasem gaz pod dużym ciśnieniem. Sam dostałem z policyjnego "gazu" - taka pianka do golenia pod ciśnieniem - i powiem, że to tylko może rozjuszyć oponenta
moze, oczywiscie, szczegolnie jak sie jest pod wplywem jakis srodkow odurzajacych
a co do miotacza gazu w wersji pistoletowej, to ma swoje zalety, ale tez wady, wielkosc, waga, dla kobiety juz moze byc niewygodny
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
A cenowo jest różnica w gazach patrząć tylko na blokady??
nie zauwazylem takowej, mysle ze to kwestia zlotowek
i typem blokady bym sie nie sugerowal



samoyed napisał:
Wybór wielki, tylko na co ma się zdecydować przeciętny zjadacz chleba?? najdroższy, najtańszy, pośredni??
przecietny zjadacz chleba moim zdaniem powinien powiedziec ze chce srednia polke cenowa i zeby sprzedaca doradzil
myślę, że ceny gazów nie są jakoś na tyle wysokie i rozbieżność nie jest jak w przypadku innych rzeczy po kilkaset złotych, więc chyba każdego stać i każdy mieć powinien, a sprzedawca na pewno doradzi. Na militaria.pl jest czat online z konsultantem, można podpytać i od razu zamówić potem. Super rzecz
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
North napisał:
nie zauwazylem takowej, mysle ze to kwestia zlotowek i typem blokady bym sie nie sugerowal
no to przynajmniej jedna zagwostka odpada, chociaż lepiej mieć klapke naspust jak rozumiem.


North napisał:
yślę, że ceny gazów nie są jakoś na tyle wysokie i rozbieżność nie jest jak w przypadku innych rzeczy po kilkaset złotych, więc chyba każdego stać i każdy mieć powinien, a sprzedawca na pewno doradzi. Na militaria.pl jest czat online z konsultantem, można podpytać i od razu zamówić potem. Super rzecz
Też gazy Sabre są chwalone w necie. słyszeliście o nich coś??
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
North napisał:
myślę, że ceny gazów nie są jakoś na tyle wysokie i rozbieżność nie jest jak w przypadku innych rzeczy po kilkaset złotych, więc chyba każdego stać i każdy mieć powinien, a sprzedawca na pewno doradzi. Na militaria.pl jest czat online z konsultantem, można podpytać i od razu zamówić potem. Super rzecz
jednak nawet w obrebie tego sklepu gaz o tej samej pojemnosci mozna kupic za x zl i za 3x drozej



samoyed napisał:
Też gazy Sabre są chwalone w necie. słyszeliście o nich coś??
tak samo jak Fox,
w sumie jedni mowia ze lepsze te drudzy ze te drugie
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
myślę, że ceny gazów nie są jakoś na tyle wysokie i rozbieżność nie jest jak w przypadku innych rzeczy po kilkaset złotych, więc chyba każdego stać i każdy mieć powinien, a sprzedawca na pewno doradzi. Na militaria.pl jest czat online z konsultantem, można podpytać i od razu zamówić potem. Super rzecz
jednak nawet w obrebie tego sklepu gaz o tej samej pojemnosci mozna kupic za x zl i za 3x drozej

to fakt, w sumie jak ktoś nie jest w temacie, to może nie znać różnicy między takim za x zł a takim za 3 razy x zł.

samoyed napisał:
Też gazy Sabre są chwalone w necie. słyszeliście o nich coś??
tak samo jak Fox,
w sumie jedni mowia ze lepsze te drudzy ze te drugie
też takie opinie znam, jedni mówią, że Sebre inni że fox...
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
North napisał:
to fakt, w sumie jak ktoś nie jest w temacie, to może nie znać różnicy między takim za x zł a takim za 3 razy x zł.
TYlko czy te różnice rzeczywiście są??


North napisał:
eż takie opinie znam, jedni mówią, że Sebre inni że fox...
A jeszcze inni ostatnio wyczytałem że policyjny ma ten sam skład.
Zwariować można.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
North napisał:
to fakt, w sumie jak ktoś nie jest w temacie, to może nie znać różnicy między takim za x zł a takim za 3 razy x zł.
i ja sam tej roznicy nie widze, jesli cos ma tyle samo % OC i mln SHU to dla mnie sa takie same



samoyed napisał:
TYlko czy te różnice rzeczywiście są??
poza cena pewnie sie jakies jescze znajda, tylko nie wiem jakie, dysza, bezpiecznik, ?
 
Do góry