Który gaz pieprzowy kupić ?

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Myślę, że dwóch rzeczy nie będziesz miała czasu użyć. Ale masz rację, poczucie bezpieczeństwa ważna sprawa!
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
też zakupiłam paralizator - faktycznie wymagali tylko pełnoletności, bez dodatkowych zezwoleń :)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
monaBETHA napisał:
Hehe wystarczy jak użyjesz jednego :)
Dokładnie, używasz jednej rzeczy a następnie uciekasz. Tak powinno to wyglądać w praktyce.

Joanna_8590 napisał:
Czas pokaże... :p
Przezorny zawsze ubezpieczony ;)
Tylko, że musisz nosić dwie rzeczy na raz. A to często nie jest najwygodniejsza opcja.

Papiernik napisał:
Myślę, że dwóch rzeczy nie będziesz miała czasu użyć. Ale masz rację, poczucie bezpieczeństwa ważna sprawa!
Tak jak wspomniałem, nie jest to nawet wskazane, aby używała dwóch rzeczy. Może je nosić jak chce, aby czuć się pewniej, ale po użyciu jednej należy szybko się ulotnić iznaleźć bezpieczne miejsce.

nutria napisał:
też zakupiłam paralizator - faktycznie wymagali tylko pełnoletności, bez dodatkowych zezwoleń :)
Haha, jakiś wysyp tych zakupów paralizatorów. Aż strach wychodzić na ulice. ; )
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
Mówicie, że paralizator i gaz to za dużo? Przecież gaz to tylko 50 ml, jak perfumy a paralizator mam taki: www.militaria.pl/upload/wysiwyg/gfx/produkty/samoobrona/Paralizator_Kolter_Guard_Storm_2.9208/Paralizator_Kolter_Guard_Storm_2.9208.jpg mieści się w rękawie :D
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Joanna_8590 napisał:
A co sądzicie o paralizatorach? Chciałabym zakupić ten model: militaria.pl/kolter/paralizator_kolter-guard_storm_%282_9208%29_p29152.xml.
jest ok, ale mozna kupic cos tanszego o podobnej mocy, np http://www.militaria.pl/tm/paralizator_grom_(sp650)_p20141.xml




Joanna_8590 napisał:
Wydaje mi się odpowiedni dla kobiety.
Jest to bezpieczne? I co najważniejsze - w pełni legalne?
dla kobiety paralizator jest taki sobie, pamietaj ze zeby go uzyc musisz sie spotkac z napastnikiem, i to blisko
pozatym jest to w pelni legalne



Joanna_8590 napisał:
To super! W zestawie z gazem na pewno da mi duże poczucie bezpieczeństwa.
zdradz mi jak chcesz tego w czasie ataku uzyc naraz, na dwie rece ?
i oba urzadzenia bedziesz miala pod reka jednoczesnie ?


Joanna_8590 napisał:
Mówicie, że paralizator i gaz to za dużo? Przecież gaz to tylko 50 ml, jak perfumy a paralizator mam taki: www.militaria.pl/upload/wysiwyg/gfx/produkty/samoobrona/Paralizator_Kolter_Guard_Storm_2.9208/Paralizator_Kolter_Guard_Storm_2.9208.jpg mieści się w rękawie :D
50ml to akurat na jeden napad, na ok 8-10 sek nieprzerwanego strumienia
w jednym rekawie paralizator w drugim gaz ?
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
Dzięki Czechu za link, faktycznie całkiem fajny ;) Nie będę ich używać jednocześnie. Raczej myślałam, że jak gaz nie zadziała to będę miała w drugiej kieszeni paralizator. Trochę się boję, że mogę nie ucelować w oczy napastnika czy wiatr przeszkodzi mi w obronie. Paralizator jest chyba bardziej pewny, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
o warunki atmosferyczne tak, ale musisz byc blizej do napastnika
a to jest bardziej neibezpieczne
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Joanna_8590 napisał:
Mówicie, że paralizator i gaz to za dużo? Przecież gaz to tylko 50 ml, jak perfumy
Taki mniejszy, to chyba jest 15ml, to wygląda jak pomadka do ust. Może odribnke grubszy.


czechu napisał:
dla kobiety paralizator jest taki sobie, pamietaj ze zeby go uzyc musisz sie spotkac z napastnikiem, i to blisko



pozatym jest to w pelni legalne
Jedyny warunek, to skończone 18 lat.

Joanna_8590 napisał:
Dzięki Czechu za link, faktycznie całkiem fajny ;) Nie będę ich używać jednocześnie. Raczej myślałam, że jak gaz nie zadziała to będę miała w drugiej kieszeni paralizator. Trochę się boję, że mogę nie ucelować w oczy napastnika czy wiatr przeszkodzi mi w obronie. Paralizator jest chyba bardziej pewny, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne.
Jak kupisz gaz w żelu, to on jest pod takim ciśnieniem + jest gęsty, że spokojnie możesz go używać, gdy wieje wiatr. Po za tym nie musisz idealnie strzelić w oczy, aby napastnik odczuł skutki kapsaicyny.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
Taki mniejszy, to chyba jest 15ml, to wygląda jak pomadka do ust. Może odribnke grubszy.
tak, tak wyglada
ale nie polecam calkowicie
to produkt jednorazowego uzytku
a z uwagi na maly pojemnik ma male cisnienie, i dziala max na 1,5m


hyperfine napisał:
dla kobiety paralizator jest taki sobie, pamietaj ze zeby go uzyc musisz sie spotkac z napastnikiem, i to blisko

pozatym jest to w pelni legalne
Jedyny warunek, to skończone 18 lat.

oczywiscie,
to warunek do zakupu
ale uzywaz "za zgoda opiekuna" moga mlodsze osoby




hyperfine napisał:
Jak kupisz gaz w żelu, to on jest pod takim ciśnieniem + jest gęsty, że spokojnie możesz go używać, gdy wieje wiatr. Po za tym nie musisz idealnie strzelić w oczy, aby napastnik odczuł skutki kapsaicyny.
zelowy jednak wymaga wycelowania, on nie zrobi chmury duzej, dziala bardziej punktowo






Joanna_8590 napisał:
A ten żelowy ma tak samo szybkie działanie?
dzialanie takie samo, moc moze miec taka sama, innaczej sie tylko go uzywa
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
wejdz na militaria.pl i na konkretnych produktach masz filmiki instruktarzowe
w skrocie gaz w zelu daje takie wstazki plynu, trzeba nim troche wcelowac, gaz w sprayu to jak lakier do wlosow, duza chmura krotszy zasieg
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Joanna_8590 napisał:
Dzięki Czechu za link, faktycznie całkiem fajny ;) Nie będę ich używać jednocześnie. Raczej myślałam, że jak gaz nie zadziała to będę miała w drugiej kieszeni paralizator. Trochę się boję, że mogę nie ucelować w oczy napastnika czy wiatr przeszkodzi mi w obronie. Paralizator jest chyba bardziej pewny, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne.
Szybki atak na przeciwnika i w nogi, nie ma się co rozmieniać na drobne ani za wszelką cenę próbować powalić.
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
fajna opcja w tych gazach to to że barwią - więc jest jakaś szansa że dorwą łobuza :)
 
Do góry