Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
Widzę, że ten rok należy do humana ;p Przynajmniej na różnych forach większość deklaruje się na taki profil. Ciekawe ile będzie chętnych do V na biol-chem lub mat-chem.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Biol chemy i tak będą pełne. Przynajmniej w V, bo tylko dwie klasy.
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
No to chyba będą sami laureaci, po tych egzaminach się może rozmyślili xd
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
Enelya napisał:
No to chyba będą sami laureaci, po tych egzaminach się może rozmyślili xd
Myślę,że do V do biolchemów będzie jak w 2012 184 p. II robi tylko dwie klasy ogólne atrakcyjne dla humanistów i jedną klasę mat mniej,więc próg wzrośnie.VI nie robi już atrakcyjnych klas zerowych z hiszpańskim,więc potencjalni kandydaci wybiorą lepsze szkoły,bo 6 cienkawa jest.To i dwie klasy mniej w tych czołowych spowoduje wyższy próg niż rok temu.A niż demograficzny nie pomoże,bo do Krk pchają się ludzie spoza miasta i woj. i się wyrównuje.
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
krolikoff napisał:
No to chyba będą sami laureaci, po tych egzaminach się może rozmyślili xd
Myślę,że do V do biolchemów będzie jak w 2012 184 p. II robi tylko dwie klasy ogólne atrakcyjne dla humanistów i jedną klasę mat mniej,więc próg wzrośnie.VI nie robi już atrakcyjnych klas zerowych z hiszpańskim,więc potencjalni kandydaci wybiorą lepsze szkoły,bo 6 cienkawa jest.To i dwie klasy mniej w tych czołowych spowoduje wyższy próg niż rok temu.A niż demograficzny nie pomoże,bo do Krk pchają się ludzie spoza miasta i woj. i się wyrównuje.
Zobaczymy jak to wyjdzie. Te 184 pkt mi się nie podoba, no ale cóż. Ratuje mnie inny profil i kolejna rekrutacja. Może się wcisnę na klasę D ;D
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
krolikoff napisał:
No to chyba będą sami laureaci, po tych egzaminach się może rozmyślili xd
Myślę,że do V do biolchemów będzie jak w 2012 184 p. II robi tylko dwie klasy ogólne atrakcyjne dla humanistów i jedną klasę mat mniej,więc próg wzrośnie.VI nie robi już atrakcyjnych klas zerowych z hiszpańskim,więc potencjalni kandydaci wybiorą lepsze szkoły,bo 6 cienkawa jest.To i dwie klasy mniej w tych czołowych spowoduje wyższy próg niż rok temu.A niż demograficzny nie pomoże,bo do Krk pchają się ludzie spoza miasta i woj. i się wyrównuje.
Jednak teraz system przyznawania punktów za osiągnięcia dodatkowe się nieco zmienił i bez finalisty nie można mieć maksymalnej ilości punktów (ja np. w stosunku do zeszłego roku jestem 8 punktów w plecy) i podejrzewam, że nie tylko ja, a to może wpłynąć na zaniżenie progów.

Podobnie z trudnością egzaminów. Według mnie tegoroczne był trudniejsze.
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
Niestety jesteśmy pokrzywdzeni. Chyba chcą wpłynąć na naszą podświadomość żebyśmy jednak jakiś zawód wybrali.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Enelya napisał:
Niestety jesteśmy pokrzywdzeni. Chyba chcą wpłynąć na naszą podświadomość żebyśmy jednak jakiś zawód wybrali.
Dokładnie tak! Teraz promuje się zawodówki... ewentualnie technika.
 

mistrzkukurydzy

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
0
Enelya napisał:
Widzę, że ten rok należy do humana ;p Przynajmniej na różnych forach większość deklaruje się na taki profil. Ciekawe ile będzie chętnych do V na biol-chem lub mat-chem.
Humaniści się udzielają ;P
Ale tak to i tak większość idzie na biol-chemy
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
Nie wiem czy progi w szkołach takich jak II i I wzrosną. Wielkości podawane przez zeszłorocznych gimnazjalistów odnoszą się do pierwszej rekrutacji. Wtedy ktoś dostatecznie dobry podawał 3 szkoły, dostawał się do wszystkich a zanosił papiery do jednej. Tym samym podnosił poprzeczkę punktową. Stąd właśnie druga i trzecia rekrutacja były tak popularne. Zostawało trochę miejsc, na które byli chętni w kolejce. Teraz jeśli zostaną miejsca, to takie na które nikt nie złożył od razu papierów.

Pójście na profil z niższym progiem by potem się przepisać na inny oddział nie jest do końca w porządku. Możesz zająć miejsce komuś, kto w prawdzie ma mniej punktów ale naprawdę chce być w tej klasie, a nie "zamiast przez próg, wejść przez okno". Chociaż i tak - o ile trzymają się tego, co jest na stronie - musiałabyś spełnić szereg kryteriów aby się przenieść i to nie tak od razu.

A ja po chwili zastanowienia mam jeszcze większy mętlik w głowie. Wiem jedynie tyle, że jeśli wybiorę II to nie pójdę do M+, a do zwykłego M. Puki co moja lista klas wygląda następująco:
V LO - C/D/G
II LO - M
VIII LO - D
 

mistrzkukurydzy

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
0
catann napisał:
Nie wiem czy progi w szkołach takich jak II i I wzrosną. Wielkości podawane przez zeszłorocznych gimnazjalistów odnoszą się do pierwszej rekrutacji. Wtedy ktoś dostatecznie dobry podawał 3 szkoły, dostawał się do wszystkich a zanosił papiery do jednej. Tym samym podnosił poprzeczkę punktową. Stąd właśnie druga i trzecia rekrutacja były tak popularne. Zostawało trochę miejsc, na które byli chętni w kolejce. Teraz jeśli zostaną miejsca, to takie na które nikt nie złożył od razu papierów.
No właśnie, skoro w tym roku można wybrać dowolną ilość szkół, to czy w ogóle jest sens przeprowadzania kolejnych rekrutacji? o_O
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
catann napisał:
Nie wiem czy progi w szkołach takich jak II i I wzrosną. Wielkości podawane przez zeszłorocznych gimnazjalistów odnoszą się do pierwszej rekrutacji. Wtedy ktoś dostatecznie dobry podawał 3 szkoły, dostawał się do wszystkich a zanosił papiery do jednej. Tym samym podnosił poprzeczkę punktową. Stąd właśnie druga i trzecia rekrutacja były tak popularne. Zostawało trochę miejsc, na które byli chętni w kolejce. Teraz jeśli zostaną miejsca, to takie na które nikt nie złożył od razu papierów.

Pójście na profil z niższym progiem by potem się przepisać na inny oddział nie jest do końca w porządku. Możesz zająć miejsce komuś, kto w prawdzie ma mniej punktów ale naprawdę chce być w tej klasie, a nie "zamiast przez próg, wejść przez okno". Chociaż i tak - o ile trzymają się tego, co jest na stronie - musiałabyś spełnić szereg kryteriów aby się przenieść i to nie tak od razu.

A ja po chwili zastanowienia mam jeszcze większy mętlik w głowie. Wiem jedynie tyle, że jeśli wybiorę II to nie pójdę do M+, a do zwykłego M. Puki co moja lista klas wygląda następująco:
V LO - C/D/G
II LO - M
VIII LO - D
Czyli, że dopiero od tego roku system przydziela do konkretnej szkoły i klasy?
Rozmawiałam z informatykiem z mojej szkoły i mówił, że nie ma możliwości dostania się do kilku szkół naraz, ponieważ w ten sposób zabiera się wolne miejsca innym osobom, a to mija się z celem, jednak nie dodał, że zostało to wprowadzone dopiero w tym roku.
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
catann napisał:
Nie wiem czy progi w szkołach takich jak II i I wzrosną. Wielkości podawane przez zeszłorocznych gimnazjalistów odnoszą się do pierwszej rekrutacji.
Przez to,że można wybierać wszystkie szkoły,próg wzrośnie automatycznie "Co mi szkodzi, wpiszę sobie V,II,I,VIII,VI,IV,VII,X,IX, itd.", system przydzieli tego ktosia ostatecznie do n.p. nr 13, ale po drodze takich ktosiów będzie 100% i wszystko się podniesie.Wybór trzech szkół ograniczał ruchy.Tak myślę jako osoba po pierepałkach rekrutacyjnych,oczywiście życzę wszystkim progów jak najniższych.Zawsze kandydat dostawał się do jednej klasy,nawet laureaci musza wybrać szkołę 1 wyboru.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
W ten sposób chyba będzie bardziej uczciwie, bo każdy dostanie się do takiej szkoły, na jaką zasługuje.
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
Jak może wzrosnąć próg, skoro taka osoba dostanie się wyłącznie do jednej szkoły gdzieś z końca? To może jedynie przeciążyć w jakiś sposób system, ale nie widzę związku z podnoszeniem się poprzeczki. Czy zawsze tak było - możliwe. Na lekcji poświęconej rekrutacji do LO moja klasa otrzymała sprzeczne informacje.

Co do rekrutacji uzupełniającej, na tej samej lekcji dowiedzieliśmy się, że to jest i było specjalnie dla osób które z przyczyn losowych pisały egzamin w innym terminie. Ale jest to masowo wykorzystywane przez osoby, które nie dostały się tam gdzie chciały i próbują szczęścia raz jeszcze.

krolikoff, a do jakiej szkoły chodzisz? Informacje z pierwszej ręki na jej temat na pewno przydałyby się niektórym osobom.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Rekrutacja uzupełniająca dla osób piszących egzamin w drugim terminie mija się z celem, ponieważ wyniki egzaminu dostają wszyscy razem. Poza tym, gdyby była opcją tylko dla tych osób (co byłoby moim zdaniem niesprawiedliwie), to mogliby w ogólne nie uwzględniać podań osób, które pisały egzamin w kwietniu.
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
Catann,nieważne,gdzie chodzę,ale do dobrej szkoły:)
Ja tam widzę związek z podniesieniem poprzeczki,to logiczne.Moze na przykładzie: Masz 170 zł i licytujesz na allegro.Ale możesz licytowac tylko 3 produkty,a kupić jeden.Każdy może licytowac tylko trzy produkty.Mamy?Więc patrzysz,na co Cię stać, gdzie kupic,tu nie,tu cena wzrosnie,moze tu,ale znowu ten trzeci produkt gorszej jakosci,trudno,musisz cos kupić,to jest warunek.Każdy tak kombinuje,bo moze mieć tylko 3 aukcje.
W tym roku zmiana, masz 170 zł,ale mozesz licytowac wszędzie.Każdy licytuje wszędzie.Coś na pewno kupi,ale wszyscy sobie podbiją cenę.
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
BunnySunset napisał:
Rekrutacja uzupełniająca dla osób piszących egzamin w drugim terminie mija się z celem, ponieważ wyniki egzaminu dostają wszyscy razem. Poza tym, gdyby była opcją tylko dla tych osób (co byłoby moim zdaniem niesprawiedliwie), to mogliby w ogólne nie uwzględniać podań osób, które pisały egzamin w kwietniu.
Mój błąd, nie zdążyłam już edytować postu. W każdym razie chodziło o osoby, które z jakichś powodów nie dostały się nigdzie. Napisałam również, że opcja ta jest nagminnie wykorzystywana przez uczniów, którzy nie dostali się do swojego priorytetu, a dalszego wyboru.

krolikoff napisał:
Catann,nieważne,gdzie chodzę,ale do dobrej szkoły:)
Ja tam widzę związek z podniesieniem poprzeczki,to logiczne.Moze na przykładzie: Masz 170 zł i licytujesz na allegro.Ale możesz licytowac tylko 3 produkty,a kupić jeden.Każdy może licytowac tylko trzy produkty.Mamy?Więc patrzysz,na co Cię stać, gdzie kupic,tu nie,tu cena wzrosnie,moze tu,ale znowu ten trzeci produkt gorszej jakosci,trudno,musisz cos kupić,to jest warunek.Każdy tak kombinuje,bo moze mieć tylko 3 aukcje.
W tym roku zmiana, masz 170 zł,ale mozesz licytowac wszędzie.Każdy licytuje wszędzie.Coś na pewno kupi,ale wszyscy sobie podbiją cenę.
Dalej to nie ma związku z progami. Jeśli wynosił on załóżmy 179, czy znaczy to że ostatnia osoba która złożyła podanie miała tyle punktów? Bynajmniej nie. Samo Twoje stwierdzenie, że do klas humanistycznych w V dostają się osoby, których wynik oscyluje w granicy 160-170 pkt zakłada, że jako docelową klasę musieli wskazać biol-chem, bo po co chcieliby się tam przepisać?

Jeżeli ktoś ma te 170 pkt to bez względu na to, czy może wskazać 3 szkoły lub 100 wybrałby z V, II, I, VIII. Jeżeli ktoś ma 130 pkt to normalnie musiałby wybierać z tej "niższej półki". W tym roku może sobie pozwolić na stworzenie dłuższej listy szkół, wstawia sobie algorytmiczną w V, M+ w II i coś tam coś tam. Ale co z tego, skoro progi ustala się odliczając określoną dla danej klasy liczbę uczniów od samej góry. Mamy 190, 185, 180 ... 170 i koniec.

Jeżeli ktoś ma ilość punktów, która rzeczywiście uplasuje go w danej klasie to i tak by tam poszedł. O V tak jak napisałeś myślą już osoby 20 pkt. pod progiem. Każdy sobie pewnie dawał jakąś "wymarzoną" klasę na pierwsze miejsce, a dalej już według realiów punktowych. Nie ma tutaj związku z jakimiś Aniami, Kasiami, Filipami czy Jasiami, którzy "dla beki" wpiszą sobie krakowską czołówkę do podania.

Ale tak serio - już kilku się zadeklarowało, że do V składają. Chociaż nie wiem czy im to rozpatrzą, bo chyba nawet 100 pkt. z tego nie będzie xd
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
Masz prawo do własnego zdania.Ale mylisz się,system nie liczy punktów od gory, tylko uwzględnia też priorytety.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
krolikoff napisał:
Masz prawo do własnego zdania.Ale mylisz się,system nie liczy punktów od gory, tylko uwzględnia też priorytety.
Uwzględnia najpierw priorytet, później liczbę punktów, jednak nie sądzę by przyjął kogoś, kto ma niższą liczbę punktów, ale ustawił dajmy na to V LO jako pierwsze, od osoby, która ma tych punktów więcej, ale dała Piątkę na drugim miejscu.

Celem szkoły jest pozyskanie jak najlepszych uczniów, nie uczniów którzy desperacko chcą się wcisnąć.
 
Do góry