Cheeky

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
228
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Okolice Krakowa
proszę, niech mi ktoś napisze coś o warunkach lokalowych w 2 lo. niestety nie mogłam być na dniach otwartych.a w tym tygodniu złożę papiery, jeszcze się przejde po szkole :) jest chyba nowa sala gimnastyczna, słyszałam że były z nią pare lat temu niezłe cyrki...
Szkoła bardzo duża (myślę, że nie pomylę się mówiąc, że największa w Krakowie), zdecydowanie najładniejsza. Mamy starą i nową część (w nowej znajdują się: sala lustrzana, sala teatralna, hala i szatnie oraz sale językowe). Nowa część jest bardzo nowoczesna. Hala największa i najładniejsza w Krakowie. Oto zdjęcie : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/25/Hala_II_LO_Kraków.JPG

A tak przy okazji Co myślicie o tym układzie : I , II , Pijarzy? za II lub Pijarów myślę wstawić VI ale tam dojazd troszkę cięższy... Chodzi o biol-chem (Medycyna), a z egzaminów myślę będzie około 160pkt.
Zostaw tak, jak masz! Nie zmieniaj na VI, bo szkoła ma średni poziom, strasznie pseudo-lansiarskie środowisko, w szkole są głównie dziewczyny, szkoła mała i ciasna...
 

ulkas

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
A tak przy okazji Co myślicie o tym układzie : I , II , Pijarzy? za II lub Pijarów myślę wstawić VI ale tam dojazd troszkę cięższy... Chodzi o biol-chem (Medycyna), a z egzaminów myślę będzie około 160pkt.


jeśli mogę pomóc, to powiem co słyszałam. więc tak, o dwójce wiem, że wróciła w tym roku bardzo dobra pani od biologii, od chemii zawsze była dobra, trzymają bardzo dobry poziom. o jedynce natomiast słyszałam o super poziomie humanów, nie wiem jak z biolchemami, ale koleżanka mówiła, że poziom im ciągną w góre głównie humanistyczne klasy. o Pijarach nie wiem dużo (do tej pory myslałam nawet że to szkoła publiczna.. :p) .

ja składam badzo podobnie bo też na biolchema (medycyna-moje marzenie :) ) do II, I i VIII. :) bd miec 166-170 pkt. jest szansa że spotkamy sie w II ;)
 

Mikoss19

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Dzięki wszystkim za pomoc :) .
Nie wiem tylko czy nie mierzę za wysoko z taką ilością punktów no ale się zobaczy. (zawsze jest druga rekrutacja :p )
Ulkas, idziesz do klasy M czy OG?
 

ulkas

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
chciałam M, tylko na medycyne raczej liczy sie fizyka :p w każdym razie składam i na M i na OG :p (korzystam z tego że można sobie wybrać tyle oddziałów ile sie chce :p). zobaczę, bo jeszcze nie złożyłam i mogę zmienić. :)

a co do punktów to nie martw się bo pewnie i tak się dostaniesz jak nie z pierwszej to własnie z drugiej rekrutacji. ;) w tamtym roku w II próg do biolchemów był od 160, z tym, że koleżanka opowiadała jak to po 2 rekrutacji dostaly sie 2 osoby nawet ze 156 pkt.. :)
 

wolandeath

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Źlw
Nawet osobom wierzącym? A w ogóle jeżeli ktoś jest np. zdeklarowanym ateistą to takich nie przyjmują? :D

Źle mnie zrozumiałaś. Miałem na mysli to, że niekrótym osobom może przeszkadzać to, że codziennie jest modlitwa, a w każdy wtorek godzinna msza. Nawet wierzącym.

Jest o opinia subiektywna, wyrażona przez grono osób, uczęszczających do tej szkoły. Sam sobie tego nie wymyślam na poczekaniu :D
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
Źlw


Źle mnie zrozumiałaś. Miałem na mysli to, że niekrótym osobom może przeszkadzać to, że codziennie jest modlitwa, a w każdy wtorek godzinna msza. Nawet wierzącym.

Jest o opinia subiektywna, wyrażona przez grono osób, uczęszczających do tej szkoły. Sam sobie tego nie wymyślam na poczekaniu :D

Ale ja ci nie zarzucam nic, poważnie pytam z ciekawości czy u Pijarów przyjmują tylko katolików :D
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
Mogłabym poszukać w statucie ale wątpię, że będzie ta kwestia jasno i jednoznacznie określona w nim. Pogubiłam się trochę w tej rozmowie i nie mam pojęcia dlaczego mnie atakujesz, spokojnie, ja tylko pytam :D . Jeżeli powiedziałam coś ofensywnego to przepraszam, ale nie wydaje mi się, że tak było :D

Ktoś pytał dlaczego VIII jest lepsza od VI. Jeżeli chodzi o klasy ścisłe to na pewno lepsza jest VIII, wyższy poziom po prostu, humanistyczne są chyba na porównywalnym miejscu, aczkolwiek warto zauważyć, że w ósemce jest tylko jeden albo dwa humany na rocznik. VIII jest większa, są chłopcy (śmiem twierdzić, że bardzo fajni ^^ ) W sumie jedyna rzecz która w VI jest lepsza od VIII to języki, reszta wskazuje na VIII : )
 

Ellie.

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Błagam! Litości! W tym roku test był tak banalny (szczególnie w porównaniu z tym z poprzedniego roku, choć nie mówię, że tamten był trudny, po prostu TRUDNIEJSZY!), że progi mogą tylko wzrosnąć!
Oj nie byłabym taka pewna czy wzrosną. Moje gimnazjum jest jednym z lepszych w Krakowie, a słyszałam, że na historii niektórzy potracili po 8-10 punktów, nie wspominając nawet o przedmiotach przyrodniczych, tutaj wg. wielu moich znajomych ze szkoły była prawdziwa rzeźnia. Takie same opinie słyszałam od uczniów ze słabszego gim. Mi osobiście egzamin nie sprawił większych trudności, spodziewam się 80+ punktów.
 

Luniakowata

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Oj nie byłabym taka pewna czy wzrosną. Moje gimnazjum jest jednym z lepszych w Krakowie, a słyszałam, że na historii niektórzy potracili po 8-10 punktów, nie wspominając nawet o przedmiotach przyrodniczych, tutaj wg. wielu moich znajomych ze szkoły była prawdziwa rzeźnia. Takie same opinie słyszałam od uczniów ze słabszego gim. Mi osobiście egzamin nie sprawił większych trudności, spodziewam się 80+ punktów.
Dokładnie. U nas też ludzie mówili , że tracili pkt - głównie na przyrodniczym. Wiele osób nie zrobiło zadania z doniczkami z majcy. Myślę, że progi zostaną takie jakie są.
 

wolandeath

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ja tam straciłem punkty na PODSTAWOWYM angielskim. Będę miał połowe punktów. Rozszeżony napisałem na 90%... Kpina jakaś xD
 

Dinitte

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Złożyłam dzisiaj podanie do liceum. VIII, I i X. Pani w VIII jak usłyszała, że na trzecie miejsce wybrałam XXVI zrobiła takie duże oczy, że aż się przestraszyłam. xD Powiedziała, że nie mogę absolutnie iść do XXVI, skoro chcę iść na medycynę. Może ma rację... Obym się dostała do VIII! Trzymajcie kciuki!

Złożyłam również podanie do bursy na Focha. Słyszałam, że jakaś dziewczyna z VIII też tam złożyła podanie. Może tu takowa jest? ;>
 

KubekXD

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
1
Mam pytanie
Wiecie o której godzinie zaczynaja sie lekcjie w XX LO i czy to dobra szkoła ?
 

everybodylies

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Mam pytanie
Wiecie o której godzinie zaczynaja sie lekcjie w XX LO i czy to dobra szkoła ?

ja już tam złożyłam podanie :)

lekcje od 7;30 ale nie wiecej niz 2 razy w tyg masz na ta 1 lekcje :)

szkoła jest fajna :p mam wystarczająco pkt na 13 , 10 a ide do 20 :D

Ja tam straciłem punkty na PODSTAWOWYM angielskim. Będę miał połowe punktów. Rozszeżony napisałem na 90%... Kpina jakaś xD

podstawowy był łatwy jak dla mnie i nawet rozszerzony też :D
Z każdego raczej mam pozywej 90 % czyli to jakieś 2 /3 błędy na 40 :p

ang chyba wyszedł mi najlepiej. nie wspomne już o przyrodniczych albo o majcy ;c ale ujdzie.
 

KubekXD

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
1
ja nie ide do jakiejś mega szkoły bo oceny nawet dobre i egzamin banalny ale znam swoje mozliwosci pkt mam na LO 1 i 2 ale nie chce tam bo sądze że rady nie dam ;/
 

tama

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
133
Punkty reakcji
0
Oj tam, oj tam... w gimnazjum byłam średniakiem tak czwórkowo, Rzutem na taśmę udało mi się uzyskać średnią na pasek (jakieś referaciki, prace dodatkowe).
Do V dostałam się przez punkty z dwóch finałów konkursu. Do laureata nie doszłam. próg był 173 do biol chem

I... mam średnią nieco powyżej średniej klasy. Naprawdę nie wkuwam, Odrabiam zadania często na przerwach bo są 15 minutowe, i jeszcze mogę napisać, że z dwóch przedmiotów czuje się dobra.
A miałam poważne obawy, czy dam sobie radę bo pewnie sami geniusze, albo bogaci co tylko korepetycje biorą albo coś tam....
 

Jabłko123

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Idę do VI głównie dlatego że są tam klasy dwujezyczne. Słyszałam różne rzeczy i chciałabym się dowiedzieć czy jest tam miłe towarzystwo, atmosfera, itp. Bardzo mi zależy na fajnych znajomych.:>
 

everybodylies

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
moja przyjaciółka tam chodzi do mat fiz infor. i chciała się przepisywać . atmosfera jest nie zbyt. towarzystwo lansiarskie. prawie same baby są w tej szkole ;o
niezbyt fajnie tam jest.nie polecam.
mi odradzala zebym wgl nawet nie myslala o tej szkole.
 
Do góry