Lewy97

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
1
Witam. Jak myślicie czy mając w granicach 170 punktów można się dostać do V lo w krakowie. Czy ktoś z Was się tam wybiera lub chodzi do tej szkoły?
 

Salamandra95

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
90
Punkty reakcji
1
rozumiem ale mimo to słyszałam, że ta szkoła jest w czołówce dla bardziej "ścisłych" ludzi. nie wiesz może czy LO pijarów lepsze od niej jest?

na bank! pijarzy to wysoki poziom! tylko mnie zraża to że to taka religijna szkoła - co wtorek rano msze, rano codziennie modlitwy... ale poziom trzymają bardzo dobry!

Witam. Jak myślicie czy mając w granicach 170 punktów można się dostać do V lo w krakowie. Czy ktoś z Was się tam wybiera lub chodzi do tej szkoły?

jeśli przyjąć że 90% osób z piątki to laureaci, a pozostałe 10% to najlepsi uczniowie całego krakowa (180/190 punktów) to mając 170 możesz być "za słaby"...
 

wgl-1996

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam. Jak myślicie czy mając w granicach 170 punktów można się dostać do V lo w krakowie. Czy ktoś z Was się tam wybiera lub chodzi do tej szkoły?

W tym roku rekrutacja moze być inna. Dochodzą punkty za język obcy 20/100, więc na pozostałe jest 80/100. Do tego jest mniej laureatów konkursów gimnazjalnych, bo kurator ograniczył ilośc. No i trudny test gimnazjalny.
 

festence

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Widziałem tutaj na forum kilka opinii, że w VI LO jest mało chłopaków. Czy to prawda, a jeśli tak to czym to jest spowodowane? :)
 

Claudiansa

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Widziałem tutaj na forum kilka opinii, że w VI LO jest mało chłopaków. Czy to prawda, a jeśli tak to czym to jest spowodowane? :)

To prawda. Jest zdecydowanie więcej dziewczyn niż chłopaków w klasach. Z tego co wiem, od znajomych, to w niektórych oddziałach jest nawet dwadzieścia-parę dziewczyn i tylko kilku chłopaków. Ale czym to jest spowodowane, to nie mam pojęcia.
 

tama

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
133
Punkty reakcji
0
Witam. Jak myślicie czy mając w granicach 170 punktów można się dostać do V lo w krakowie. Czy ktoś z Was się tam wybiera lub chodzi do tej szkoły?
Na pewno warto składać, po pierwszej rekrutacji w biolchem było 173
Watro poszperać na naszej klasie. Zwykle klasy tam na poczatku zakładają konta i pierwsze co jest to zdjecie listy z punktacją..
 

Dinitte

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Komisja rekrutacyjna pełni dyżury od dnia 07.05.2012 r. do 14.06.2012 r.
od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 15.00 do 17.00.
W dniu 15.06.2012 r. (piątek) dyżur komisji w godzinach od 11.00 do 15.00


Informacje dotyczące I LO. Czyli jak jestem objęta systemem elektronicznym to jadę tam, loguję się w szkołach i co dalej? Składam podanie? Tylko, że nie mogę go znaleźć na stronie szkoły ;< I mogę tylko w godzinach 15-17, tak?
 

Mikoss19

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Komisja rekrutacyjna pełni dyżury od dnia 07.05.2012 r. do 14.06.2012 r.
od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 15.00 do 17.00.
W dniu 15.06.2012 r. (piątek) dyżur komisji w godzinach od 11.00 do 15.00


Informacje dotyczące I LO. Czyli jak jestem objęta systemem elektronicznym to jadę tam, loguję się w szkołach i co dalej? Składam podanie? Tylko, że nie mogę go znaleźć na stronie szkoły ;< I mogę tylko w godzinach 15-17, tak?

Z tego co słyszałem od nauczyciela od infy z I. to musisz sobie wypełnić podanie na omikronie, wydrukować i zanieść do szkoły pierwszego wyboru. ( Ja byłem o 10 [środa] i mogłem złożyć, więc to chyba nie ma różnicy czy Będziesz później czy nie, no ale to tak na marginesie...)

A tak przy okazji Co myślicie o tym układzie : I , II , Pijarzy? za II lub Pijarów myślę wstawić VI ale tam dojazd troszkę cięższy... Chodzi o biol-chem (Medycyna), a z egzaminów myślę będzie około 160pkt.
 

wolandeath

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Mi sie wydaję, że z 160 pkt powinieneś się dostać do tych szkół. Pijarzy do bardzo dobra szkoła, jest ogromna dyscyplina no i jest baardzo religijnie. Nawet osobą wierzącym może przeszkadzać godzinna msza w każdy wtorek, czy też inne modlitwy codzienne :)
 

Mikoss19

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
A co z VI? Jedni mówią, że chemia dobra(może była), a jednak dużo osób ją poprawiało =\ (tak powiedziała pani w biblitece :] )
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
Mi sie wydaję, że z 160 pkt powinieneś się dostać do tych szkół. Pijarzy do bardzo dobra szkoła, jest ogromna dyscyplina no i jest baardzo religijnie. Nawet osobą wierzącym może przeszkadzać godzinna msza w każdy wtorek, czy też inne modlitwy codzienne :)
Nawet osobom wierzącym? A w ogóle jeżeli ktoś jest np. zdeklarowanym ateistą to takich nie przyjmują? :D
 

ola.galus

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
proszę, niech mi ktoś napisze coś o warunkach lokalowych w 2 lo. niestety nie mogłam być na dniach otwartych.a w tym tygodniu złożę papiery, jeszcze się przejde po szkole :) jest chyba nowa sala gimnastyczna, słyszałam że były z nią pare lat temu niezłe cyrki...
 
Do góry