Ellie.

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
No tak, max 80, ja mam 61 lub 64 (zależy od klasy) na 80. polski- 18 + obcy - 18 + matematyka - 10 :/ + biologia - 18 albo historia - 15 :)
 

everybodylies

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Hej :) Jestem trochę załamana, bo specjalnie nie wiem gdzie iść... Będę miała w granicach 134-146 punktów (61/64 za oceny + zobaczymy jak poszedł mi test), jakie mam szanse dostania się do 4 LO, do którejś z klas z zakresu D-H? Myślicie, że się załapie?

Możecie polecić jakieś szkoły do których dostanę się z tymi 134-146 punktami? Mieszkam na Kurdwanowie i nie chciałabym dojeżdżać więcej niż 45 minut.

ooo też mieszkam na kurdwanowie :D

no z taki punktami to możesz próbować do x , xiii , xx :D

no ja też nie rozumiem zbytnio tej trygonometrii. ;x

a cos takiego jest juz w 1 klasie lo.
i kurde przez to ze bede miec 3 z matmy ( w najgorszym przypadku 2 ) właśnie wiele klas mi odpada :D
 

Cheeky

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
228
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Okolice Krakowa
Cześć wszystkim. Będę miał ok. 180 pkt i zamierzam iść do V na profil mat-chem, ewentualnie bio-chem. Mam jakieś szanse ? I ogólnie jaka tam panuje atmosfera ? Jest tam tzw. "wyścig szczurów" ? Z góry dzięki za odpowiedzi. Chętnie dowiem się wszystkiego o tej szkole.
Myślę, że do V z taką ilością punktów szanse są spore, aczkolwiek nie jest w 100% pewne, że się dostaniesz. No ale w końcu od czego jest szkoła drugiego i trzeciego wyboru? Co do V to i wyścigu szczurów - NIE, NIE MA! Nie słyszałam, żeby w żadnej "lepszej" szkole było coś takiego! Chcesz - uczysz się, nie chcesz - nie uczysz się! Proste. A w V jest w ogóle spoko, bo tam zwykle nie cisną z wszystkich przedmiotów, tylko z tych rozszerzonych. Moi znajomi są bardzo zadowoleni z V. Co prawda, oczywiście zdarza się, że się stamtąd przepisują, ale jest to głównie spowodowane zbyt wysokim poziomem, a bynajmniej nie złą atmosferą czy ogólnym niezadowoleniem ze szkoły ;)

Witam wszystkich. :)
Będę mieć ok. 165-170 punktów, w najgorszym wypadku (nie wiem jakim, ale trzeba na wszystko być przygotowanym) 160. I bardzo chcę do II LO, klasa OG, potem humanistyczne rozszerzenie. (Mam jakieś szanse w ogóle?) Dam II na pierwszy wybór, na drugi i trzeci zastanawiam się z kolei nad VIII, VI i ew. I (w każdym przypadku klasa humanistyczna, ale muszę dodać, że żadnym z tych liceów nie jestem szczególnie zainteresowana, bo chcę do II i już, koniec, kropka...). Mógłby mi ktoś doradzić, co z tym fantem zrobić? Które z powyższych liceów nadają się na 2. i 3. wybór i w jakiej kolejności, jeśli już?
Szanse są, może niezbyt duże, jeśli przyjmiemy, że będziesz miała 160 punktów, ale za to dużo większe, jeśli okaże się, ze będziesz miała ich 170. Jeśli tak bardzo zależy ci na Dwójce to w razie czego proponuję złożyć w drugiej rekrutacji - nietrudno się wtedy dostać ;) Jeśli chodzi o humany w I to będzie trudniej się dostać, bo, nie oszukujmy się, tam humany są o wiele lepsze. ;) Jeśli chodzi o VI i VIII to lepsza jest VIII, ale myślę, że to bez znaczenia jak zrobisz. Tak jak powiedziałam, jeśli się nie dostaniesz w pierwszej rekrutacji do II LO to próbuj w drugiej ;)


Będę mieć koło 136 pkt. Jak myślicie dostanę się do liceum nr. 2 na obojętny z 2 profili ?

Jaki był rok temu próg do 2 ?
Progi są zależne od klasy, ale było to w okolicach 160 (oprócz humana, do którego wystarczyło mieć 150), jednak nie ma się co oszukiwać - z taką ilością punktów jaką masz nie masz najmniejszych szans się dostać do II.
 

matekhahaha

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
a xiii dobra szkoła?? Bo słyszałem ze w szkole śmierdzi i wogóle jakas dziwna atmosfera tam.
 

everybodylies

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
no ja też słyszalam ze jakoś sie pogorszylo. matury źle piszą , a śmierdzi dlatego ze tam jest obok basen i ten zapach chloru czy cos jest ;x masakra. :p
 

Kruku11

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
1
Będę mieć koło 136 pkt. Jak myślicie dostanę się do liceum nr. 2 na obojętny z 2 profili ? Jaki był rok temu próg do 2 ?
Jeśli naprawdę jesteś zdeterminowany to jest wyjście żebyś dostał się do II z 136 pkt :)
1. Mieć kasę i znajomości to nawet z 120 przyjmowali :p
2. Iść do jakieś szkoły z niższym progiem, np IV bardzo polecam z tą ilością pkt. a potem po miesiącu, dwóch nauki w tej szkole spróbować się na chama wbić do II :)

Z drugim wyjściem tak sądzę, nie powinno być żadnego problemu jeśli nie zależy Ci na jakimś profilu :) Tylko najważniejsze, żebyś męczył d*pę dyrekcji II LO, po prostu musisz się do tego przyłożyć :p

Ps. Nie straszcie młodych tymi progami bo to jest taka bzdura, że szok !! Jeśli naprawdę wam zależy na jakieś szkole to na pewno się tam dostaniecie tylko musicie naprawdę się starać i nie bać się ubiegać o tą szkoła :)) Nie bójcie się II czy III rekrutacji czy nawet w roku szkolny możecie się przepisać, teraz jak każdy ma taki sam tok nauczania w pierwszej klasie to myślę, że jeszcze będzie łatwiej wam się dostać w czasie roku szkolnego :p Poza tym sami zobaczycie po pierwszym miesiącu, że nie było o co w sumie spinać.. Zawsze tak jest :)
Ps2 Tylko w granicach rozsądku do V was nie przyjmą z 130 pkt haha
 

Helaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
89
Punkty reakcji
0
Hej :) Jestem trochę załamana, bo specjalnie nie wiem gdzie iść... Będę miała w granicach 134-146 punktów (61/64 za oceny + zobaczymy jak poszedł mi test), jakie mam szanse dostania się do 4 LO, do którejś z klas z zakresu D-H? Myślicie, że się załapie?

Możecie polecić jakieś szkoły do których dostanę się z tymi 134-146 punktami? Mieszkam na Kurdwanowie i nie chciałabym dojeżdżać więcej niż 45 minut.
Szanse masz, może nie są one 100%, ale myślę, że możesz złożyć podanie i trzymać kciuki. Nie pamiętam, jaki był w zeszłym roku próg do biol-chemów (a rozumiem, że klasy biol-chem i humany Cię interesują), ale chyba mając 140pkt było się na końcu listy :)


Właściwie kwestia jest też tego, że punktowane są inne przedmioty i miałabym tych "parę punktów" więcej, dlatego wymieniłam I LO.
A jeśli idzie o VI i VIII, to co "lepsze"? :p
Kiedyś humany w VI były zdecydowanie lepsze niż w VIII i podejrzewam, że nadal tak jest :) Mimo, iż poziom VIII jest większy, to jednak jest to liceum bardziej ścisłe niż humanistyczne... zresztą, VI zawsze była liceum językowym i bardzo dobrym w przedmiotach humanistycznych :) Pamiętam, jak rozmawiałam z takim jednym gościem i powiedział mi, że trafił na humana do VIII dlatego, że nie dostał się do VI :p
 

Salamandra95

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
90
Punkty reakcji
1
która szkoła jest lepsza, fajniejsza itp. Muszę sobie wybrać którąś z tych trzech jako trzeci priorytet: XX, XXVIII, XV

Ty się zdecyduj bo tyle tych szkół wymieniasz że sę czlowiek gubi :p

Kiedyś humany w VI były zdecydowanie lepsze niż w VIII i podejrzewam, że nadal tak jest Mimo, iż poziom VIII jest większy, to jednak jest to liceum bardziej ścisłe niż humanistyczne... zresztą, VI zawsze była liceum językowym i bardzo dobrym w przedmiotach humanistycznych Pamiętam, jak rozmawiałam z takim jednym gościem i powiedział mi, że trafił na humana do VIII dlatego, że nie dostał się do VI

tak tak 8 jest zdecydowanie ścisła i stawia na przedmioty ścisłe! tam to najlepiej na mat-fizy i mat-infy według mnie.
 

80rocks

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ellie i everybodylies
jeśli można wiedzieć to które gimnazjum?? :D
------------------------------------
czy wybiera się jakikolwiek chłopak do biol-chemu w IV? ;)

 

Cheeky

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
228
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Okolice Krakowa
Jeśli naprawdę jesteś zdeterminowany to jest wyjście żebyś dostał się do II z 136 pkt :)
1. Mieć kasę i znajomości to nawet z 120 przyjmowali :p
2. Iść do jakieś szkoły z niższym progiem, np IV bardzo polecam z tą ilością pkt. a potem po miesiącu, dwóch nauki w tej szkole spróbować się na chama wbić do II :)

Z drugim wyjściem tak sądzę, nie powinno być żadnego problemu jeśli nie zależy Ci na jakimś profilu :) Tylko najważniejsze, żebyś męczył d*pę dyrekcji II LO, po prostu musisz się do tego przyłożyć :p

Ps. Nie straszcie młodych tymi progami bo to jest taka bzdura, że szok !! Jeśli naprawdę wam zależy na jakieś szkole to na pewno się tam dostaniecie tylko musicie naprawdę się starać i nie bać się ubiegać o tą szkoła :)) Nie bójcie się II czy III rekrutacji czy nawet w roku szkolny możecie się przepisać, teraz jak każdy ma taki sam tok nauczania w pierwszej klasie to myślę, że jeszcze będzie łatwiej wam się dostać w czasie roku szkolnego :p Poza tym sami zobaczycie po pierwszym miesiącu, że nie było o co w sumie spinać.. Zawsze tak jest :)
Ps2 Tylko w granicach rozsądku do V was nie przyjmą z 130 pkt haha
Wydaje mi się, że jak się nawet "wbije na chama" do II, to i tak będzie musiała ja bardzo szybko opuścić... W tym roku testy były proste, więc te tegoroczne 136 punktów to jak 125 punktów w tamtym roku (albo jeszcze mniej), więc litości! Od nas przepisują się niektóre osoby, które miały po 170 punktów, bo sobie nie radzą... Trzeba znać jakieś granice! Po za tym z tym "wbijaniem się" w ciągu roku szkolnego nie jest tak łatwo - klasy są 40 osobowe (!), więc więcej przyjąć nie mogą, a jak już ma ktoś dojść to tylko wtedy, gdy zwolni sie jakieś miejsce, ale wtedy na to miejsce wchodzą ludzie z V LO, ewentualnie z VIII LO.
"Mieć kasę i znajomości to nawet z 120 przyjmowali :p" - KOGO?! Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
mam szanse dostać się do IV lub VIII przy 143 - 155 pkt ??? :)

Do VIII nie masz zbyt wielkich szans, najniższe progi do klas w tamtym roku były 155 a przecież progi spadły w dół bo podobno testy były trudne. Także moim zdaniem nie ma się co nimi sugerować.
 

Dinitte

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Do odważnych świat należy! Przecież można próbować w drugiej i trzeciej rekrutacji. Nie załamujcie się ;) Jutro pewnie będę inaczej pisała xDDD
 

wolandeath

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
No to jest nas 4!! Ja też z Kurdwanowa i uczęszczam do burdelu zwanego Gimnazjum nr 28 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (so close)

Salamandra95

Tzn ja muszę być na wszystko przygotowany i dlatego mam tak wiele szkół na uwadze. Żeby Ci przybliżyć to może wymienie :p
XIII- na 100% chce, słyszałem że śmierdzi, byłem tam ale idę ze względu na spooore znajomości z tej szkoły.
Drugi priorytet to X do której nie wiem czy się dostane przy mniej więcej 125 pkt na profil matematyczno + "coś".
Z trzecim mam największy problem gdyż raczej to jest taki priorytet na wszelki wypadek, gdybym jakimś cudem się do XIII nie dostał. I tu się pojawiają 3 szkoły: XV- mam do niej blisko, odpycha mnie jedynie towarzystwo, gdyż same nieuki z mojego gimnazjum tam idą a mi zależy na zmianie otoczenia, poznania innych ludzi :) XXVIII - szkoła na matecznym więc także nie daleko. Nie wiem co o niej sądzić. O XX wiem tyle, że jest fajną szkołą, dość nowoczesna w środku i chyba ją sobie dam na 3 priorytet.

A jeśli chodzi o trygonometrie to ją rozumiem :D To chyba jedyny temat z którego miałem piątke na kartkówce, także te sinusy i inne tangensy są dla mnie łatwe :)
 

everybodylies

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ellie i everybodylies
jeśli można wiedzieć to które gimnazjum?? :D
------------------------------------
czy wybiera się jakikolwiek chłopak do biol-chemu w IV? ;)


28 gim na bujaka :D a co ? :p

No to jest nas 4!! Ja też z Kurdwanowa i uczęszczam do burdelu zwanego Gimnazjum nr 28 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (so close)

Salamandra95

Tzn ja muszę być na wszystko przygotowany i dlatego mam tak wiele szkół na uwadze. Żeby Ci przybliżyć to może wymienie :p
XIII- na 100% chce, słyszałem że śmierdzi, byłem tam ale idę ze względu na spooore znajomości z tej szkoły.
Drugi priorytet to X do której nie wiem czy się dostane przy mniej więcej 125 pkt na profil matematyczno + "coś".
Z trzecim mam największy problem gdyż raczej to jest taki priorytet na wszelki wypadek, gdybym jakimś cudem się do XIII nie dostał. I tu się pojawiają 3 szkoły: XV- mam do niej blisko, odpycha mnie jedynie towarzystwo, gdyż same nieuki z mojego gimnazjum tam idą a mi zależy na zmianie otoczenia, poznania innych ludzi :) XXVIII - szkoła na matecznym więc także nie daleko. Nie wiem co o niej sądzić. O XX wiem tyle, że jest fajną szkołą, dość nowoczesna w środku i chyba ją sobie dam na 3 priorytet.

A jeśli chodzi o trygonometrie to ją rozumiem :D To chyba jedyny temat z którego miałem piątke na kartkówce, także te sinusy i inne tangensy są dla mnie łatwe :)


ee ja sie modle zeby wyjsc juz z 28.xd

ale przypadek. 4 osoby z kurdwanowa :D A jaka klasa w 28?
 

kuropatwa

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Pozostaje mi trzymać kciuki i za was, i za samą siebie. No, i czekać. :)

W XIII mam kilkoro znajomych, o samej szkole niestety za dużo nie wiem, ale towarzystwo wcale niezłe.
1. Trzeba znać jakieś granice! Po za tym z tym "wbijaniem się" w ciągu roku szkolnego nie jest tak łatwo - klasy są 40 osobowe (!), więc więcej przyjąć nie mogą, a jak już ma ktoś dojść to tylko wtedy, gdy zwolni sie jakieś miejsce, ale wtedy na to miejsce wchodzą ludzie z V LO, ewentualnie z VIII LO.

2. "Mieć kasę i znajomości to nawet z 120 przyjmowali :p" - KOGO?! Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

1. Dobrze, że mówisz, bo słyszałam właśnie, że przepisanie się nie jest problem. Ale widocznie jest i w to jakoś bardziej chce mi się wierzyć. A tak w ogóle, jako uczennica II, nie orientujesz się, jak to będzie zrobione z rozszerzeniami? Bo wychodzi na to, że w jednej klasie będą i biol-chemowcy, i humany, i mat-fizy, i w ogóle wszyscy.

2. Możliwe, że jest tak w każdej szkole, a możliwe, że w żadnej- tego my, szarzy obywatele, nigdy się nie dowiemy :p
 

smerfo

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Pisał ktoś z Was testy zdolności językowych w VI LO ? Jak Wam poszły ? Mając 140 pkt mogę się dostać do klasy 0H2 ? Ile pkt trzeba mieć do XX LO, chodzi mi o klasę: 1 H-geografia, język angielski, język hiszpański, wiedza o społeczeństwi«


I jeszcze ostatnie pytanie, które mnie najbardziej nurtuje. Mam dwa języki w gimnazjum, z czego jeden rozszerzony, ale z rozszerzonego mam 4, a z podstawowego 5, to który się liczy podczas rekrutacji ? Poprostu lepsza ocena ?
 
Do góry