endriu120

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2011
Posty
211
Punkty reakcji
0
Ktoś tam pisał o mat-geo-wos w VIII. Otóż ja chodzę do tej klasy i muszę powiedzieć, że matematyka jest na dobrym poziomie (mamy spoko nauczycielkę, która potrafi tłumaczyć), geografia z p. J, to @ojtam coś powinna wiedzieć o tym ;p trochę kiepsko z tą gegrą... a WOS od 2 klasy dopiero po 2h, więc w sumie na świeżo wszystko, jeśli ktoś chcę zdawać maturę z tego przedmiotu.
Co do dni otwartych w VIII postaram się coś dowiedzieć, ale to po feriach dopiero ;p
W sumie to jest dziwne jak dla mnie z tym wybieraniem profili w 2 klasie... to o cały rok mniej przygotwania do matury z czegoś z konkretnego. No ale co zrobić ?
 

przyjazna

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
<br />
Ktoś tam pisał o mat-geo-wos w VIII. Otóż ja chodzę do tej klasy i muszę powiedzieć, że matematyka jest na dobrym poziomie (mamy spoko nauczycielkę, która potrafi tłumaczyć), geografia z p. J, to @ojtam coś powinna wiedzieć o tym ;p trochę kiepsko z tą gegrą... a WOS od 2 klasy dopiero po 2h, więc w sumie na świeżo wszystko, jeśli ktoś chcę zdawać maturę z tego przedmiotu.<br />
Co do dni otwartych w VIII postaram się coś dowiedzieć, ale to po feriach dopiero ;p<br />
W sumie to jest dziwne jak dla mnie z tym wybieraniem profili w 2 klasie... to o cały rok mniej przygotwania do matury z czegoś z konkretnego. No ale co zrobić ?<br />

nie nie, to nie tak. Pierwsza klasa kończy edukację gimnazjalną poniekąd. natomiast od drugiej klasy wybierasz rozszerzenia i głównie masz lekcje z rozszerzeń. więc jesteś mega przygotowana do matury z poszerzonych przedmiotów. Przykład? np. biol chem w drugiej i trzeciej klasie po cztery biologie, cztery chemie czyli łącznie 16 godzin biologii i chemii przez dwa lata... to jest mnóstwo lekcji, i dobre przygotowanie!
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
a pan J rzeczywiście talentu pedagogicznego nie ma :D nie wiem jak ta druga nauczycielka geografii

ja osobiście nie widzę mimo wszystko różnicy między humanem a dziennikarskim, i to i to przygotowuje do zdania tych samych matur, a że prócz tego są jakieś tam fakultety, no to cóż... każdy porządny profil powinien mieć jakieś : )
 

endriu120

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2011
Posty
211
Punkty reakcji
0
nie nie, to nie tak. Pierwsza klasa kończy edukację gimnazjalną poniekąd. natomiast od drugiej klasy wybierasz rozszerzenia i głównie masz lekcje z rozszerzeń. więc jesteś mega przygotowana do matury z poszerzonych przedmiotów. Przykład? np. biol chem w drugiej i trzeciej klasie po cztery biologie, cztery chemie czyli łącznie 16 godzin biologii i chemii przez dwa lata... to jest mnóstwo lekcji, i dobre przygotowanie!
No chyba że tak ;p a to może nie aż tak tragicznie znowu w takim wypadku ;d
PS. też nie widzę różnicy między humanem a dziennikarskim ;d
 

XXDANIXX

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Częstochowa
Witajcie ! Ja również w tym roku kończę gimnazjum. Chciałabym iśc do liceum o wymaganiach średnich, nie chce stale zakuwać, ale chce być też dobrze przygotowana do matury. Ze stron internetowych i Waszych wypowiedzi wywnioskowałam, że najlepsze dla mnie będzie LO VIII, XV lub X. Chciałabym iść na biol-chem. Niestety nie wiem jeszcze kiedy będą dni otwarte, a w moim przypadku dodatkowym problemem jest to, że mieszkam na śląsku. :) Tak więc musiałabym znaleźć jeszcze internat, a nawet nie wiem czy są jakieś w pobliżu którejś z tych szkół. Co do punktów to nie mam pojęcia jak mi pójdzie, wiem, że z historii kuleję, ale z drugiej strony biorę udział w olimpiadzie biologicznej i jak się uda, to jakieś dodatkowe punkciki będą. Zastanawiam się, czy nie pójść do jakiegoś liceum w moim mieście, bo mam wrażenie, że idąc gdzieś do Krakowa, miasta którego prawie w ogóle nie znam, wchodzę wprost do paszczy rekina. Z resztą musiałabym jeszcze przekonać rodziców, że puszczenie mnie samej do tak dużego miasta nie jest szaleństwem :) Ale wracając do tematu: które Waszym zdaniem liceum było najlepsze w mojej sytuacji ? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :D

A nie myślaąś o 13???? jestem na biol-chemie -liceum suppper :D ,aha i też jestem ze śląska,jak chcesz wiedzieć coś o internacie pisz na e-mail: lexieitsme@gmail.com :D
 

karolaa7

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
212
Punkty reakcji
2
Chihiro czy wiesz może jak jest w V na biol-chemie?? Jaki był próg punktowy? Czy ciężko się dostać?
 

anka995

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
137
Punkty reakcji
0
widzę,że większośc trzecioklasistów piszących na tym forum liczy na około 150-180 pkt. wiec nie zachęcajcie takich uczniów do szkół innych niż I II VIII V VI ewentualnie IV,gdyż pokierują się opinią,a potem będą żałować,że nauczyciele za mało wymagają i,że poziom nie jest wcale taki super. Tak właśnie stało się ze mną miałam 171 pkt. więc mogłam dostac się do spoczko szkoły,a poszłam do VII,teraz uważam,że poziom za niski i musze sie za rok przenosic
 

koalisja

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2012
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Kraina Czarów
Skoro setki ludzi na 367 stronach przytoczyło swoją małą historię, ja również zamierzam.
Otóż - wiem, czasu jeszcze bardzo (?) wiele, jednak już od dłuższego czasu zastanawiam się - gdzie by tak może pójść?
Chcę wybrać dobrze, by czuć się sobą w tej szkole, jednak... nawet jeśli można poznać szkołę, jej otoczenie i próg punktowy... to siebie...?
Trudno powiedzieć cokolwiek o punktach, bo z egzaminem może pójść różnie... Ale pewniki: 5 + 8 + 74 = 87. No dobra, lepiej o tym zapomnieć.
Co do profilu - chciałabym być lekarzem. Ale wiadomo, myślę sobie - 16letni lekarz powinien mieć biologię w małym paluszku, tak samo z chemią. A ja przecież muszę się mocno uczyć, by dostać tę piątkę! Z resztą z moim usposobieniem - praca nie dla mnie.
Humanistyczny - myślę, że mógłby to być banał, zabawa z nauką - ale co potem? Nie widzę przyszłości.
Fizyka? Matematyka? Umiem na poziomie gimnazjum, ale dalej? Wiadomo :c
Jestem finalistą olimpiady z języka francuskiego, a więc można by pomyśleć o VI. Ale cóż poradzić, gdy ja mam tak wypaczony pogląd na te sprawy, że jeśli wyniki mam dobre w gimnazjum to w liceum nie poradzę sobie wcale nie pasjonując się tym przedmiotem, nie pożerając książek tematycznych i po nocach przeszukując Internet na temat danego zagadnienia?
Co więcej - strasznie pasjonują mnie historie na temat Nowej Huty....... ;)
Uczyć się, owszem lubię, ale co ma wspólnego odrabianie zwykłego zadania z podręcznika z L I C E U M ?

No kurczę, gdzie takie dziecko jak ja poradziłoby sobie, znalazło sens swego życia i byłoby człowiekiem zwykłym?
 

machlo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2010
Posty
105
Punkty reakcji
1
Mam kolegę w VII i mówi że musi sie dużo uczyć,z kolei w V imprezują a mają same czwórki,nie ma reguły...
 

Cheeky

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
228
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Okolice Krakowa
Mam kolegę w VII i mówi że musi sie dużo uczyć,z kolei w V imprezują a mają same czwórki,nie ma reguły...
Zależy też indywidualnie od osoby... Uwierz, że znajdziesz osoby w XX LO, które muszą uczyć się więcej niż uczniowie V, bo po prostu nie przyswajają tak łatwo wiadomości, a wiadomo, że w "dwudziestce" jest o wiele niższy poziom niż w "piątce". Dlatego właśnie chodzi o to by wybrać idealne (pod względem poziomu, oczywiście) liceum.
 

anka995

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
137
Punkty reakcji
0
hmm.... no tak niektórzy w VII narzekają,że jest dużo nauki,ale to przez to,że nauczyciele wymagają z niepotrzebnych przedmiotów. A na jakim profilu jest ten twój kolega? Bo jeśli na mat fizie,to możliwe,iż ma sporo
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
A Ty gdzie się wybierasz?
Też chciałam do VIII tylko na humana , ale w tym roku podobnieżma nie być bo małe zaiteresowanie tym profilem jest.
Licze na cud, że jadnak będzie bo szkoła fajna a i lokalizacja niezła ; )

Które eLO sa najlepsze jeśli chodzi o human ??? ( pomijamu V,I,II - nie mój poziom ; d )
 
Do góry