hahax3

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2010
Posty
372
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
znasz kogoś takiego? i jak to w ogóle działa?

Piszesz wniosek na tej stronie : http://www.oke.krakow.pl/wniosek_o_wglad/ i masz tam wszystko napisne co masz zrobić . Później oni dzownią , idziesz na os.Szkolne w Krk i oglądasz swoją pracę .


Pójde - zobacze co robią jeśli komuś się nie zgadza- kilka razy już posłuchałam forum a było całkiem inaczej więc nie bede sie źle nastawiać ;-) Od razu zapytam co źle zrobiłam w rozprawce bo chyba o to chodzi żeby sie dowiedzieć :p
 

m.kralka

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
podacie mi przewidywalne progi na mat- chem i mat- fiz do I, VIII, X? jakie szkoły mi jeszcze polecacie- mam 165 pkt. BO DO V LO RACZEJ SIĘ NIE DOSTANE??????!!
 

Cheeky

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
228
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Okolice Krakowa
podacie mi przewidywalne progi na mat- chem i mat- fiz do I, VIII, X? jakie szkoły mi jeszcze polecacie- mam 165 pkt. BO DO V LO RACZEJ SIĘ NIE DOSTANE??????!!
A nie za późno trochę na zmianę liceum? Przecież tylko do dzisiaj można było dokonywać zmian w wyborze szkół... Czy mówisz już o drugiej rekrutacji? Ale myślę, że do V masz szansę do klasy D...
 

Karolina030

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Radwanów (niedaleko Kielc)
Dostajemy ją w gimnazjum ;) a może wiecie co to jest kwestionariusz osobowy kandydata i gdzie go dostajemy? Bo do II LO jest wymagany do rekrutacji.

Też wybieram się do II LO, więc napisałam do nich e-maila, napisali mi, że kwestionariusz osobowi złożyłam razem z podaniem (chodzi o te dane: mama, tata, nr. telefonu, adres itp.). Więc nie wiem, po co pisali, że należy to jeszcze raz złożyć skoro nie trzeba.
 

XXDANIXX

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Częstochowa
Część wszystkim -znowu się wtranżalam w temat,ale złożyłam wczoraj papiery do xiii lo i
teraz ma trzęsawicę o to czy się dostanę (złożyłam na biol-chem) mając 133 pkt. (????)
Błagam dajcie znać ,czy ktoś wie ile w zeszłym roku miała ostatnia osoba ,która się tam dostała
Wiem ,że pytanie pojawiało się już x razy ,ale serio mi zależy ,a przeglądanie 309 stron troche wkurza...
Widziałam na omikronie ,że próg wynosi 118 ,ale to mało prawdopodobne,poza tym zawsze trzeba mieć jakiś zapas...
 

Cheeky

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
228
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Okolice Krakowa
Tak mówili uczniowie I LO. Gadałam z kilkoma osobami na dniu otwartym i wszystkie są zgodni co do tego, że jedynka ma niestety słabe mat-fizy, mat-infy i mat-chemy. Powiedzieli, że jeśli kogoś interesuje taki profil, to żeby najlepiej składać do II, V, ewentualnie VII czy VIII
 

Martinu5

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Pier...lenie o Chopinie...Wcale w V czy w I nie ma tak wysokiego progu,a VIII?Śmiech na sali,nie wiem jakim cudem tyle osób sie tam pcha,poziom nieadekwatny do ilości wymaganych punktów,a w ogóle co to jest za rozgraniczenie typu V,I,II najlepsze?Bo nie rozumiem?Szkoły z tradycją fakt,ale tak samo dobre są moim zdaniem VI,IV,VII,III czy X na przykład.Pachnie mi to snobizmem przejawiającym się choćby chwaleniem się że chodzi się do najlepszej szkoły w Małopolsce...Szkoda słów...V budzi szacunek tylko z tego względu że idzie tam najwięcej laureatów,a ZAPEWNIAM że poziom nie odbiega od innych liceów.



Ktoś tu chyba się nie dostanie do V, I, ani II...;]
Tylko co do VIII się zgadzam. Przereklamowana ranga;)
 

forum.krakow@wp.pl

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
[quote ]
Pier...lenie o Chopinie...
[/quote]

Fakty są faktami, w pewnych szkołach jest potrzebna wyższa punktacja i już.
Wszyscy patrzą na "ostatni przyjęty kandydat punktacja". Ostatni może mieć mało. Trzeba przejsc się po szkołach i zobaczyć wywieszone listy. Ile punktów średnio mieli ludzie przyjęci do danej klasy. Bo lista w tych obleganych szkołach wygląda : najpierw 6 laureatów, L L L L L L potem 189, 180, 179, 178, 176, 176, 176, 175, 174, 171, 170, 170, 170, 170, 170, 169, 169, 169, 169, 169, itd. ostatni może mieć nawet 160. Średnia jest wysoka.

Ktoś z 120 punktami, w tym n.p. 50 z egzaminu, sobie po prostu potem nie radzi.
 

ukrytyszept

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
193
Punkty reakcji
0
ja zmieniłem na gorsze po moich "znakomitych" wynikach musiałem zmienic z 3,13,12 na 15,26,28, bo do tamtych szkół z moimi 115 pkt raczej nie mam co próbować na profile humanistyczne :(

Nie martw się. Ja po moich "znakomitych" wynikach zmieniłam z 4, 7, 10 na 4, 9, 12 bo przy 130 pkt nie mam szans pewnie do 4 na biol-chemy więc musiałam dać szkoły z niższym progiem.
 

joanna152

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kraków
Pier...lenie o Chopinie...Wcale w V czy w I nie ma tak wysokiego progu,a VIII?Śmiech na sali,nie wiem jakim cudem tyle osób sie tam pcha,poziom nieadekwatny do ilości wymaganych punktów,a w ogóle co to jest za rozgraniczenie typu V,I,II najlepsze?Bo nie rozumiem?Szkoły z tradycją fakt,ale tak samo dobre są moim zdaniem VI,IV,VII,III czy X na przykład.Pachnie mi to snobizmem przejawiającym się choćby chwaleniem się że chodzi się do najlepszej szkoły w Małopolsce...Szkoda słów...V budzi szacunek tylko z tego względu że idzie tam najwięcej laureatów,a ZAPEWNIAM że poziom nie odbiega od innych liceów.

Alvin jesteś w którymś z tych liceów? Ja uważam, że nawet jeśli ktoś pójdzie do XXIX to jak będzie się uczyć napisze dobrze mature. Tu bardziej chodzi o to, żeby uczyć się z ludźmi na takim samym poziomie. Ja jestem w gim w klasie sportowej i to, że większość się w ogóle nie uczy nie ma wpływu na moje oceny, ale nauczyciele się dostosowują do poziomu większości. Dlatego mi zależy na dobrym liceum ;)
 

ohwellx

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja staram się do II LO do klasy mat-chem na priorytecie , mam 169 pkt i w sumie się nie spinam bo uważam ,że to całkiem sporo.
A co do progów :
http://sites.google.com/site/doradztwozawodowewszkole/progi-punktowe---lo
Są z 2009 roku , ale myślę ,że nie będą się znacznie różnić od tegorocznych :)
 

ukrytyszept

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
193
Punkty reakcji
0
Ja staram się do II LO do klasy mat-chem na priorytecie , mam 169 pkt i w sumie się nie spinam bo uważam ,że to całkiem sporo.
A co do progów :
http://sites.google.com/site/doradztwozawodowewszkole/progi-punktowe---lo
Są z 2009 roku , ale myślę ,że nie będą się znacznie różnić od tegorocznych :)

Wydaje mi się że przy tylu pkt spokojnie się dostaniesz :)
 

reggaefanka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
79
Punkty reakcji
2
Pójde - zobacze co robią jeśli komuś się nie zgadza- kilka razy już posłuchałam forum a było całkiem inaczej więc nie bede sie źle nastawiać ;-) Od razu zapytam co źle zrobiłam w rozprawce bo chyba o to chodzi żeby sie dowiedzieć

ja robie tak samo, a nuż się okaze ze mi źle ocenili rozprawkę ; )
 

ukrytyszept

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
193
Punkty reakcji
0
Mam taką nadzieję , oby w pierwszej rekrutacji ,bo nie mam zamiaru marnować wakacji na latanie z papierami : )

Ja też tak myślę, że jeśli nie dostanę się do szkoły na priorytecie, a dostanę się do tej na drugim miejscu to po prostu chyba nie będę się już bawić w to latanie po szkołach. Tym bardziej, że rodzice muszą mi to załatwić bo ja wyjeżdżam, a w 2 rekrutacji mogłabym zostać bez szkoły i chyba nie chcę ryzykować. :)
 

reggaefanka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
79
Punkty reakcji
2
mam takie pytanie :
Jeśli złożyłam papiery na 1 wybór do VIII, a na 2 do X i załóżmy nie dostanę się do VIII, to co mam zrobić? Iść do X pytać czy są wolne miejsca?
 
Do góry