supply9

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2011
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
okolice Krk
Czy ze 170 punktami mam szanse na biol-chem-mat w VIII? Ci co tam idą myślą o medycynie, ja szczerze mówiąc nie chce być lekarzem co mogę robić po zdaniu rozszerzonej matury z biologii i chemii ?

Wczoraj sekretarka w VIII mówiła mi właśnie, ze progi raczej się obniża, ale do klasy biol chem mat ma być najwyższy próg-nawet właśnie 170 pkt. więc raczej się dostaniesz :) Moja koleżanka też tam się wybiera a potem chce iść na psychologię, po biolchemach jest podobno duużo możliwości, nie tylko medycyna :)
 

Quixley

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
112
Punkty reakcji
1
mi też sekretarka mówiła że progi się w VIII obniżą, bo teraz dużo osób dzwoni że chcą przenosić podanie bo im egzaminy nie poszły. i pewnie będą chcieli ich zatrzymać bo w końcu u nich mało uczniów zostanie
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
A z moimi skromnymi 161 dostanę się na biochemfiz do VIII ? Albo na biochem do VI ?
 

forum.krakow@wp.pl

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
[quote ]
A jesli chodzi o 2 LO to jest tam bardzo dużo chętnych ale w 3 rekrutacji limit pkt. wynosi 120 punktów bo klasy świecą pustkami. Bo duża ilość uczniow wybiera 1 LUB 5 zamiast 2 LO
[/quote]

Bajeczki,jeśli takie lubisz...

Progi do najlepszych liceów nie spadną. Dlaczego mają spaść? Najlepsi gimnazjaliści co roku mają statystycznie tyle samo punktów. Egzaminy poszły słabo ludziom słabiej przygotowanym, najlepsi napisali dobrze, do tego starzy zadbali o wolontariat, oceny itd. Rok temu też był ciężki egzamin.
Mnie zadziwia ogromna liczba kandydatów do klas, chyba wszyscy z Małopolski walą do Kraka.
 

ukrytyszept

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
193
Punkty reakcji
0
Bajeczki,jeśli takie lubisz...

Progi do najlepszych liceów nie spadną. Dlaczego mają spaść? Najlepsi gimnazjaliści co roku mają statystycznie tyle samo punktów. Egzaminy poszły słabo ludziom słabiej przygotowanym, najlepsi napisali dobrze, do tego starzy zadbali o wolontariat, oceny itd. Rok temu też był ciężki egzamin.
Mnie zadziwia ogromna liczba kandydatów do klas, chyba wszyscy z Małopolski walą do Kraka.

To się tak wydaje, że kandydatów jest tak wiele. Weź pod uwagę to, że jedna osoba może być brana pod uwagę jako kandydat nawet w kilkunastu klasach.
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
Właśnie do 2 LO jest najwięcej chętnych, jeśli wierzyć omikronowi. Ale rzeczywiście, wszelakie niże demograficzne, to że słabo poszły testy nie ma większego znaczenia w tych najlepszych liceach... Poza tym sama nie wiem, czy ten test tak źle poszedł. Z mojej klasy (18 osób) chyba 7 ma ponad 80...

161 pkt VIII biochemfiz albo VI biochem... dostanę się? : )
 

forum.krakow@wp.pl

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
161 pkt VIII biochemfiz albo VI biochem... dostanę się? : )

Wg mnie do VIII do klas bio - nie. Ale jesteś mądra i poznałaś taktykę rekrutacji, i zaznaczyłaś wszystkie klasy w VIII, więc do jakiejś w VIII się dostaniesz.

VI - bez problemu.
 

reggaefanka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
79
Punkty reakcji
2
ej a o co chodzi z tym wnioskiem o wgląd do pracy? czy to moze mi zmienic ilość pkt? pomóc jakos?
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
Zaznaczyłam tylko biochema. Ja po prostu chcę mieć spokój, nie bawić się w żadne przepisywanie, drugie rekrutacje itd. Bardzo liczę na VI, było by świetnie się dostać- skusiło mnie najbardziej to, że podobnież poznaje się tam terminologię medyczną czy coś takiego po angielsku : )
 

forum.krakow@wp.pl

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
[quote ]
Bardzo liczę na VI[/quote]

Uciągnie.

Liczbę miejsc w najlepszych szkołach trzeba liczyć tak: w 2011 było 13 konkursów gimnazjalnych, razem ok. 480 laureatów. Zainteresowanych Krakowem pewnie 250,reszta Zakopane, Tarnów itd.Z ubiegłego roku i sprzed dwóch lat laureatów może z 80.
Razem w Krak 330 laureatów wchodzących do szkoły z automatu, oni idą głownie do I, II i V. Omikron do reszty miejsc dopakuje nielaureatów, a jest jeszcze kupa finalistów lub podwójnych finalistów. Resztę najlepszych omikron przerzuci do VIII.

Dlatego progi nie spadają.
 

hahax3

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2010
Posty
372
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Część wszystkim -znowu się wtranżalam w temat,ale złożyłam wczoraj papiery do xiii lo i
teraz ma trzęsawicę o to czy się dostanę (złożyłam na biol-chem) mając 133 pkt. (????)
Błagam dajcie znać ,czy ktoś wie ile w zeszłym roku miała ostatnia osoba ,która się tam dostała :(
:help: Wiem ,że pytanie pojawiało się już x razy ,ale serio mi zależy ,a przeglądanie 309 stron troche wkurza...
Widziałam na omikronie ,że próg wynosi 118 ,ale to mało prawdopodobne,poza tym zawsze trzeba mieć jakiś zapas... :help:

Moja przyjaciółka tez złożyła na bio-chem i gadała z taką dziewczyną z 13, która powiedziała, że jeśli sie dostaniesz to przy końcu a jak nie to w 2 rekrutacji .

Da ci to tylko tyle, że zobaczysz co masz źle. Niestety nic to nie zmieni, bo nie ma odwołania od wyniku egzaminu...

No ja nie wiem bo 2 lata temu kilka osób zyskało kilka pkt na przeglądnięciu pracy ..
 

alvin

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Pier...lenie o Chopinie...Wcale w V czy w I nie ma tak wysokiego progu,a VIII?Śmiech na sali,nie wiem jakim cudem tyle osób sie tam pcha,poziom nieadekwatny do ilości wymaganych punktów,a w ogóle co to jest za rozgraniczenie typu V,I,II najlepsze?Bo nie rozumiem?Szkoły z tradycją fakt,ale tak samo dobre są moim zdaniem VI,IV,VII,III czy X na przykład.Pachnie mi to snobizmem przejawiającym się choćby chwaleniem się że chodzi się do najlepszej szkoły w Małopolsce...Szkoda słów...V budzi szacunek tylko z tego względu że idzie tam najwięcej laureatów,a ZAPEWNIAM że poziom nie odbiega od innych liceów.
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
Ja chyba jako jedyna z moich znajomych zmieniłam na lepsze po wynikach :D
 

tama

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
133
Punkty reakcji
0
znasz kogoś takiego? i jak to w ogóle działa?
Można sobie tylko obejrzeć, jedyna mozliwość zmiany punktacji jest gdy istnieje błąd techniczny np zgineła kartka, ktoś zle dodał punkty. itp
Ale jesli napisaliście 2+2=4 a sprawdzajacy nie zaliczył to i tak nie mozna sie odwołac
 
Do góry