swallow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
A wiesz może jaki był próg do Twojej klasy?
Odnośnie zebrania - wiem. :) Godzinę rozpoczęcia roku mamy szukać na stronie internetowej liceum. Wiem też, że właśnie 1 września ma być msza. Ślubowanie będzie odbywać się jak co roku na Skałce w dniu 1 listopada. Nie wiem jak Wasza klasa, ale My mamy pisać testy diagnostyczne z języka polskiego, matematyki i angielskiego. W dniach 5.09-7.09 odbędzie się wycieczka integracyjna do Rabki. Jest możliwość wykupienia obiadów za 9,5 zł. Reszta to raczej informacje dotyczące stricte mojej klasy, ale jakbyś chciała coś jeszcze wiedzieć - pisz, może wiem. :rumieniec:

Jeszcze jedno - na 1.09 mamy przynieść 140 zł na ową wycieczkę.
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
swallow napisał:
A wiesz może jaki był próg do Twojej klasy?
Odnośnie zebrania - wiem. :) Godzinę rozpoczęcia roku mamy szukać na stronie internetowej liceum. Wiem też, że właśnie 1 września ma być msza. Ślubowanie będzie odbywać się jak co roku na Skałce w dniu 1 listopada. Nie wiem jak Wasza klasa, ale My mamy pisać testy diagnostyczne z języka polskiego, matematyki i angielskiego. W dniach 5.09-7.09 odbędzie się wycieczka integracyjna do Rabki. Jest możliwość wykupienia obiadów za 9,5 zł. Reszta to raczej informacje dotyczące stricte mojej klasy, ale jakbyś chciała coś jeszcze wiedzieć - pisz, może wiem. :rumieniec:
Dziękuję bardzo ^_^
Do mojej był 145,4, a w drugiej rekrutacji 144,4.
Testy diagnostyczne? o_O Ciekawe, na co? Wiem tylko, że z języków mamy jakieś testy, mnie już ostatniego sierpnia czeka batalia z niemieckim :D
Te progi do ósemki niskie trochę w porównaniu z tamtymi latami ._.
 

swallow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jak rozumiem wzięłaś DSD? :D Ja mam uraz do niemieckiego po gimnazjum, także wzięłam francuski. Już czuję, że będzie płacz podczas roku szkolnego w związku z tym językiem. :p Progi niby niskie, ale pamiętaj, że zmieniła się ilość punktów za oceny i chyba mniej punktów było za konkursy.
A odnośnie testów diagnostycznych - moja wychowawczyni mówiła, że to jest tylko w celach diagnostycznych, natomiast mamy mieć biologię, chemię i fizykę na grupy. :O
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Tak, DSD, ale się teraz zastanawiam, czy to dobry pomysł :| Od nas ze szkoły też wzięli francuski z tego samego powodu, co Ty :D
Co do tych progów, to mimo wszystko wydawało mi się, że będą wyższe, ale jak tak, to lepiej dla nas :D
Na grupy w sensie międzyklasowe??? :O
I to ślubowanie 1 listopada, we Wszystkich Świętych lub, jak kto woli w Święto Zmarłych xD A nie wiesz za ile ta wycieczka integracyjna i, czy wszyscy jadą naraz, w sensie wszystkie pierwsze klasy?
 

swallow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Odnośnie tych grup niestety nie mam pojęcia, wolałabym mieć po prostu dany przedmiot całą klasą, a nie w grupach. Podobno to pewne jeszcze nie jest do końca, także mam nadzieję, że pomysł nie wypali. Wycieczka kosztuje 140 zł i na 99% jadą wszystkie pierwsze klasy, bo z tego co wiem w starszych rocznikach właśnie tak było. :)
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Ja też wolałabym mieć w jednej klasie, bo grupa musi się jakoś integrować :lagodny:
A podręczniki trzeba już teraz kupować, czy można się wstrzymać do września?? Pytam, bo na stronie jest rozpis, a w niektórych liceach podają dopiero później :pokrecony:
No i boję się trochę tej majcy na rozszerzeniu :rumieniec:
 

swallow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że można się wstrzymać do września. Na zebraniu nie było nic mówione na ten temat, ale skoro podali już rozpiskę, to można śmiało kupować.
Ja matmy się raczej nie boję - to zawsze był mój konik, natomiast obawiam się tej rozszerzonej fizyki, bo ani ja się szczególnie nie przykładałam do tego przedmiotu, ani nie trafiłam na nauczyciela, który chciałby przekazać wiedzę z powołaniem. :( Ale cóż - moim marzeniem od dawna jest informatyka, także od 1 klasy będę chodzić na korki z fizyki w celu podratowania mojej wiedzy z gimnazjum i trzymaniem systematyczności w bieżących tematach przerabianych w szkole. Zachciało mi się inżyniera. :p Zobaczymy jak to będzie z tą moją fizyką... A przy okazji - szanuję za rozszerzoną geografię - mój znienawidzony przedmiot w gimnazjum, jeszcze bardziej niż historia :D
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Kurczę, zazdro, ja też chciałabym być ścisłowcem. Ja potrzebuję dobrego wyłożenia matematyki, bo inaczej będzie mi trudno :( W sumie mat-fiz w VIII jest bardzo ceniony, także myślę, że trafisz na dobrych nauczycieli :) No, może jeden sieje postrach, ale przynajmniej podobno dobrze uczy. Ja na mat-geo-wos idę raczej z miłości do wosu i ambicji pójścia na SGH :lol:
Choć w sumie bardziej niż tej majcy boję się wracania późnym popołudniem ._.

Aha, jesteś pewna, że to ślubowanie jest 1 listopada? :huh: Reakcja mojej mamy po przekazaniu jej tej informacji skłoniła mnie, żeby dopytać :D
 

swallow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dla mnie druga zmiana jest raczej zaletą - jestem raczej nocnym markiem, także problemów z przestawieniem się na uczenie do późnych godzin nie będzie. Chociaż pewnie w zimę będzie ciężko - wracanie po ciemku, do tego autobusy zapewne będą się spóźniać z racji warunków pogodowych - to mnie przeraża, ale zobaczymy jak to będzie. :p Ja znowu boję się klasy, że kompletnie nie będziemy zgrani, nie znajdę wspólnego języka z nimi itd. Cóż, zawsze mi zostają starzy, dawni przyjaciele z gimnazjum. :D
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Tzn. mi też nocna nauka nie straszna, bo u nas w domu w ciągu dnia zawsze jest głośno, więc z tym luzik, boję się tego, co będzie na dworcach, np. pijane żuliki :( Ale w sumie, jak poprzednie roczniki dawały radę, to czemu my mamy nie :D Ja też obawiam się klasy, choć myślę, że w całej szkole raczej kogoś znajdę..... Co do mojej klasy, to wiem, że będzie aż 6 Weronik (w tym ja BB))
 

swallow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Tak moja mama zapisała, w sumie nie wiem, może coś źle napisała. Jeszcze się dopytam :O

Przepraszam - jednak zła informacja. :D Listopad bliżej nieokreślony a ta 1 przed wyrazem listopad, to podobno rysuneczek, bo mamie najwidoczniej się nudziło. :lol:
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Mi też nie. Ciekawe tylko, jak będziemy się w klasie rozróżniać...

Ahaaa, a nie wiesz, czy nasz rocznik będzie miał tych samych nauczycieli, co ludzie z tych samych profili co my, którzy zdawali w tym roku maturę (nie wiem, czy się jasno wyrazilam :D), i czy są listy wychowawców?
 

swallow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Możesz się chyba dowiedzieć o swoim wychowawcy przychodząc do szkoły i tam są listy uczniów z wychowawcami, albo po prostu zadzwonić do szkoły.
 

the_ronnetes

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
101
Punkty reakcji
0
Ok. A nie wiesz, czy mamy jakieś zadanie domowe na wakacje? Pytam, bo poprzednie roczniki podobno miały.
 
Do góry