Która partia powinna być u władzy?

kto powinien nami rządzić

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
media ( tv, radio ) to IV władza, nie internet.

I znów przeinaczanie moich słów. Czytajcie ze zrozumieniem. Nie pisałem by internet był IV władzą, a jednym z istotnych dla potencjalnych rewolucjonistów medium, w przeciwieństwie do telewizji, na którą podczas rewolucji nikt zwracać większej uwagi nie będzie... Telewizja i radio to żadna IV władza... To jedynie prywatna propagandowa papka medialna. W obliczu rewolucji byłaby na celowniku tak jak i Rząd.
 
M

MacaN

Guest
Tak sądzisz ? wystarczy, że w TV zaczną źle mówić o PO, o innych partiach przestaną a o KNP zaczna mówić w dobrym świetle, podsuwając jeszcze coraz to nowe sondaże z coraz to większym poparciem dla tej partii. W ciągu 3 miesięcy realne poparcie dla KNP na pewno skoczyłoby o jakies 20 % a dla PO zmalało o dobre 10 % :p

poza tym, jeżeli media nic ale to absolutnie nic nie mówiłyby o rewolucji ( lub raczej jej początku ) to zostałaby ona zduszona. zaś jeśliby wsparli ją to w 2 dni miałaby 3-4 razy większe poparcie ludności. wszystko wystarczy przedstawic w odpowiednim świetle przez odpowiednich ludzi :p
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Tak sądzisz ? wystarczy, że w TV zaczną źle mówić o PO, o innych partiach przestaną a o KNP zaczna mówić w dobrym świetle, podsuwając jeszcze coraz to nowe sondaże z coraz to większym poparciem dla tej partii. W ciągu 3 miesięcy realne poparcie dla KNP na pewno skoczyłoby o jakies 20 % a dla PO zmalało o dobre 10 % :p

Gdybanie. Tak nie będzie, o czym dobrze wiemy.

poza tym, jeżeli media nic ale to absolutnie nic nie mówiłyby o rewolucji ( lub raczej jej początku ) to zostałaby ona zduszona. zaś jeśliby wsparli ją to w 2 dni miałaby 3-4 razy większe poparcie ludności. wszystko wystarczy przedstawic w odpowiednim świetle przez odpowiednich ludzi :p

Po pierwsze musiałyby być to media komunistyczne, by nie wspomnieć o takiej rzeczy. Agencji informacyjnych jest sporo i każda działa w interesie innej osoby, lub też grupy osób, więc informacje mniej lub bardziej spreparowane docierałyby do społeczeństwa biernego, gdyż aktywna jego część brałaby udział w rewolucji, wychodziłaby na ulice, strajkowała, co nieco umożliwia dostęp do tv...
 
M

MacaN

Guest
Gdybanie. Tak nie będzie, o czym dobrze wiemy.

to był przykład, mający na celu pokazać jak TV może zmieniać rządy. gdyby JKM obiecał właścicielom stacji telewizyjnych olbrzymie pieniądze i profity to mogłoby się tak stać. oczywiście czysto hipotetycznie, ponieważ zdaję sobie sprawę, że tak nie będzie nigdy :p

Po pierwsze musiałyby być to media komunistyczne, by nie wspomnieć o takiej rzeczy. Agencji informacyjnych jest sporo i każda działa w interesie innej osoby, lub też grupy osób, więc informacje mniej lub bardziej spreparowane docierałyby do społeczeństwa biernego, gdyż aktywna jego część brałaby udział w rewolucji, wychodziłaby na ulice, strajkowała, co nieco umożliwia dostęp do tv...

problem w tym, iż dobre 90% społeczeństwa to społeczeństwo bierne ;) i nie musiałyby to być media komunistyczne, wystarczy żeby te media miały przy obecnym rządzie naprawdę duże profity.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
problem w tym, iż dobre 90% społeczeństwa to społeczeństwo bierne ;) i nie musiałyby to być media komunistyczne, wystarczy żeby te media miały przy obecnym rządzie naprawdę duże profity.

Myślę, że jeśli chodzi o nasz własny kraj media nie przekazały by informacji dotyczącej rewolucji we właściwy dla własnych interesów sposób. Inaczej jest w przypadku (dez)informacji na temat innych krajów, jak było w przypadku arabskiej wiosny. W takiej Libii niezależne osoby, przebywające tam w trakcie rewolty, niejednokrotnie twierdziły, iż na ulicach danego miasta nie ma wcale tysięcy, a np. kilkaset rewolucjonistów. To może być manipulacja, czy też w jakiś sposób kwestia poparcia działań antydyktatorskich, które de facto dla Libii wiele złego nie przyniosło. Kaddafi wybudował szkoły, infrastrukturę, przejął dla państwa przemysł rafineryjny - zrobił z koczowniczego ludu naród, o czym mówiono w opozycji do działań głównie państw Unii. Czyżby kilkaset tysięcy osób w kraju postanowiło walczyć, a media rozdmuchały to bardziej?

W Polsce jednak, jeśli oczywiście opcja z Libią jest prawdziwa, powstałyby większe trudności. Zakłamanie mijałoby się z celem, gdyż nie słuchalibyśmy w dobie rewolty wiadomości o jakimś tam państwie, grzecznie siedząc na kanapach, a w założeniu walczylibyśmy o własną wolność na ulicach.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
9macan5. Crow0 ma rację. W Polsce media nie są IV władzą. Może w Stanach, ale nie w Polsce. Co to za IV włądza, która całkowicie ulega innemu ośrodkowi władzy. W Polsce jest tylko jedna władza, która trzyma w ręku wszystko.
 
M

MacaN

Guest
lecz gdyby media chciały to mogłyby sie tą IV władzą stać. to, że teraz nią nie są nie oznacza, że nie sa potencjalną IV władzą.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
lecz gdyby media chciały to mogłyby sie tą IV władzą stać. to, że teraz nią nie są nie oznacza, że nie sa potencjalną IV władzą.

A więc pozwól, że zmodyfikuje trochę popularne powiedzenie: Co by było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Polska to wyjątkowy kraj, do którego zachodnia "demokracja" w pełni jeszcze nie dotarła. Jednak dzięki naszym politykom, większość jej wypaczeń prędzej czy później do nas zapuka. Polska jest jak taki dzieciak, patrzący z zafascynowaniem na starszego brata (USA, czy UE), dużo dla niego zrobi, pójdzie nawet w ogień, ale i tak na końcu zostanie przez niego olana. Chodzi, o to byśmy się od tego brata odcięli i zajęli własnymi sprawami.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Zwłaszcza, że zachód tez się sowietyzuje. Tam jest coraz gorzej, a oni jeszcze nie wiedzą co to oznacza.
 
S

serwor

Guest
Zwłaszcza, że zachód tez się sowietyzuje. Tam jest coraz gorzej, a oni jeszcze nie wiedzą co to oznacza.

No popatrz to Regan z Małgoską Taczerową rozpoczal proces sowietyzacji?!
Patrz jak te media kłamią!
Ja myslalem ze globalizacja i neoliberalowie to kapitalizm ,zimny i bezwgledny dla spoleczenstw.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
No popatrz to Regan z Małgoską Taczerową rozpoczal proces sowietyzacji?!
Patrz jak te media kłamią!
Ja myslalem ze globalizacja i neoliberalowie to kapitalizm ,zimny i bezwgledny dla spoleczenstw.

Widzisz? Źle myślałeś... Tak naprawdę Ameryka od wielu dekad z liberalizmem ma coraz mniej wspólnego, obecnie praktycznie nic....
 
S

serwor

Guest
Widzisz? Źle myślałeś... Tak naprawdę Ameryka od wielu dekad z liberalizmem ma coraz mniej wspólnego, obecnie praktycznie nic....

Ja mowilem o prawdziwch liberal;ach a nie o koliberkach!
Koliberki z realnym liberalizmem nie maja nic wspolnego.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
A ja twierdzę, że nie ma to nic do rzeczy czy jest ojcem, matką czy starym kawalerem. Ma racje Herbatniczej z Robespierem, ale to tylko dowód, że politycy mogą być róznymi ludźmi w rzyciu prywatnym jak nauczyciele, lekarze, aktorzy i hydraulicy zresztą. Tusku ma prawojazdy, a jakoś zrozumienia dla kierowców nie ma, chyba, że lepiej wie jak ich wydoić. . Zresztą lata wszędzie samolotem.

Hue. Dla Ciebie jedyny sposób to likwidacja i rewolucja. Tym czasem, jakieś drobne zmiany też mają znaczenie.


Masz prawo do swojej opini oczywiscie. Jezeli sadzisz ze ktos kto nie umie sie odnalesc w dzisiejszym swiecie w zyciu prywatnym moze byc premierem to ok.
A Kaczynski nie doil kierowcow ?
NIe latal samolotem, nie jezdzil limuzynami ?

To premier ma sam prowadzic swoj samochod ?

Lobo czy Tusk, czy Kaczynski - oboje socjalisci, oboje zlodzieje, tutaj nie ma co porownywac.

A czy ja twierdze ze drobne zmiany nie moga byc korzystne ? Lepsza drobna zmiana na lepsze niz zadna. Jednak i drobnych u Nas ciezko szukac. A system jest tak chory ze zmiany powinny byc dosc fundamentalne i jako ko-libr to zdanie chyba popierasz?

Rewolucja to zle slowo - kojarzy mi sie z czerwonym plugastwem.

I ja rewoloucji bym nie chcial bo rewolucja konczy sie zawsze przepotwarzeniem socjalizmu. Kto dokonuje rewolucji ? Przewaznie motloch.. a w imie jakich hasel ? Socjalistycnzych wlasnie...

NIe dzieki...chyba ze chodzi o "rewolucje gabinetowa" ale to mozliwe nie jes. Nie ma kto... a obecnie rzadzacy socjalisci - zlodzieje sami koryta nie oddadza.

Sytuacja dla mnie patowa.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Masz prawo do swojej opini oczywiscie. Jezeli sadzisz ze ktos kto nie umie sie odnalesc w dzisiejszym swiecie w zyciu prywatnym moze byc premierem to ok.
Nie twierdzę, że się nie potrafi odnaleźć. Odnalazł się w inny sposób. Ktoś może być wybitnym politykiem, a w życiu prywatnym totalną fajtłapą. W szkole czasami geniusze są kiepsko oceniani, bo mierzy się ich tą samą miarą co inne dzieci. Demokracja to taka szkoła, w której geniusz, ma same dwóje. Osoby wybitne częściej są dziwakami, niż świetnie ułożonymi ludźmi. Nie twierdzę, że Jarosław Kaczyński jest wybitnym politykiem. Twierdzę, że gdyby taki się pojawił, to spotka się z dokładnie z taką nagonką. Tak jak Edison, był oceniany w szkole, za staranność prowadzenia zeszytu i umiejętność skupienia uwagi na lekcji. Dlatego w demokracji takiej jak nasza nie jest możliwe pojawienie się osobowości politycznej jak Bonaparte choćby, bo jak ludzie przeciętni mają docenić ponadprzeciętność? Mam taki zarzut do demokracji, dlatego mnie osobiście akurat prywatne życie Kaczyńskiego nie zajmuje. Liczy się tylko to co robi jako polityk.
NIe latal samolotem, nie jezdzil limuzynami ?
Kaczyński nie latał do trójmiasta w każdy weekend, i kilka razy w roku na narty do Austrii. Takie rzeczy można sprawdzić. Oczywiście dla Ciebie każdy jest złodziejem, pewnie siebie też musisz mieć za złodzieja, bo też jakoś w ten system jesteś uwikłany, na przykład kończąc szkołę za ukradzione pieniądze.
To premier ma sam prowadzic swoj samochod ?
No właśnie dlatego premierowi prawo jazdy jest najmniej potrzebną rzeczą.

A Kaczynski nie doil kierowcow ?
Oczywiście, że doił. Ja akurat mam prawko i o tym wiem. Jednak Tusk doi na większa skalę i planowo.

Rewolucja to zle slowo - kojarzy mi sie z czerwonym plugastwem.

I ja rewoloucji bym nie chcial bo rewolucja konczy sie zawsze przepotwarzeniem socjalizmu. Kto dokonuje rewolucji ? Przewaznie motloch.. a w imie jakich hasel ? Socjalistycnzych wlasnie...

NIe dzieki...chyba ze chodzi o "rewolucje gabinetowa" ale to mozliwe nie jes. Nie ma kto... a obecnie rzadzacy socjalisci - zlodzieje sami koryta nie oddadza.

Sytuacja dla mnie patowa.
Rzeczywiście. Pragniesz rewolucji konserwatywnej, zdając sobie sprawę, że to absurd, a jednocześnie nie możesz myśleć inaczej. Cóż począć? dlatego jak nie patrzę na politykę zero jedynkowo. Nie popieram nagonki na Kaczora, w imię nagonki na tych wszystkich złych socjalistów, bo zdaję sobie sprawę, że nagonka ta służy głównie umacnianiu się kolesiów, którzy mimo wszystko Kaczora się bali, oraz umacnianiu się złodziejstwa na niespotykaną dotąd skalę. Bo jeśli chodzi o skalę patologi to ostatnich czterech lat nie można porównać z czasami Milera nawet a co dopiero mówić o rządach Kaczyńskiego. Trzeba mieć wyobraźnie, aby twierdzić, że za Kaczyńskiego działy się takie przekręty jak z orlikami, NCS, e.t.c. Ale tłumacz to sobie. Nie wiem jaki masz interes żeby jeździć po Kaczorze? Pewnie jesteś w jakimś środowisku platformianym w domu czy pracy. Logicznie z Twoich poglądów to działanie na korzyść Tuska, bynajmniej nie wynika.

Przepraszam wszystkich za ostatnią moją pisaninę. Pisałem naprawdę ekspresowo, z braku czasu i jakie orty i inne błędy sadziłem, aż boję się patrzeć.
 

mavors.

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
20
Punkty reakcji
1
Nie popieram nagonki na Kaczora, w imię nagonki na tych wszystkich złych socjalistów, bo zdaję sobie sprawę, że nagonka ta służy głównie umacnianiu się kolesiów, którzy mimo wszystko Kaczora się bali, oraz umacnianiu się złodziejstwa na niespotykaną dotąd skalę. Bo jeśli chodzi o skalę patologi to ostatnich czterech lat nie można porównać z czasami Milera nawet a co dopiero mówić o rządach Kaczyńskiego. Trzeba mieć wyobraźnie, aby twierdzić, że za Kaczyńskiego działy się takie przekręty jak z orlikami, NCS, e.t.c. Ale tłumacz to sobie. Nie wiem jaki masz interes żeby jeździć po Kaczorze? Pewnie jesteś w jakimś środowisku platformianym w domu czy pracy. Logicznie z Twoich poglądów to działanie na korzyść Tuska, bynajmniej nie wynika.

@Lobo2007 od jakiegos czasu staram się dokładnie do takiego pkt widzenia przekonać usera Huehuecoyotl niestety myślę że sporo czasu minie zanim to do niego dotrze o ile intencje ma słuszne.

Wielu ludzi na prawicy zdaje sobie sprawę że by wygrac wojne trzeba tez wygrywać małe bitwy.PiS dla prawicy nie jest ideałem ale to ostatni bastion po którym będzie tylko gorzej....
 
M

MacaN

Guest
to nie ostatni bastion... ostatnim bastionem prawicy jest KNP i bynajmniej nie dlatego, że jej przywódca ( JKM ) jest jakiś znakomity, a dlatego że popierają ją ludzie młodzi i wykształceni, którzy mają dobre pomysły. lekka zmiana nastawienia KNP w zachowywaniu się i kulturze osobistej i ta partia może śmiało iść na czoło rządu.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Podziwiam Cię Macan.Ja mając szesnaście lat polityką się wprawdzie już interesowałem,ale nie z takim zaangażowaniem jak Ty.Pierwszy raz byłem na wyborach w pażdzierniku i głosowałem na PIS.Według mnie Korwin nie ma szans na objęcie władzy.On jest w polskiej polityce od samego początku i nigdy nie przekroczył kilku procent poparcia.Jakim cudem w przyszłości miałoby to się zmienić.Zresztą jest On dla mnie człowiekiem szalonym. Jego poglądy na UE,na sprawę podatków są absurdalne.Zresztą On chyba zdaje sobie z tego sprawę,że nigdy tych swoich poglądów nie będzie miał okazji wprowadzać w życie.Dlatego może gadać dyrdymały bez obawy,że kiedykolwiek będzie je musiał realizować.
 

askari

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
woj. lubuskie
Podziwiam Cię Macan.Ja mając szesnaście lat polityką się wprawdzie już interesowałem,ale nie z takim zaangażowaniem jak Ty.Pierwszy raz byłem na wyborach w pażdzierniku i głosowałem na PIS.Według mnie Korwin nie ma szans na objęcie władzy.On jest w polskiej polityce od samego początku i nigdy nie przekroczył kilku procent poparcia.Jakim cudem w przyszłości miałoby to się zmienić.Zresztą jest On dla mnie człowiekiem szalonym. Jego poglądy na UE,na sprawę podatków są absurdalne.Zresztą On chyba zdaje sobie z tego sprawę,że nigdy tych swoich poglądów nie będzie miał okazji wprowadzać w życie.Dlatego może gadać dyrdymały bez obawy,że kiedykolwiek będzie je musiał realizować.
Ależ Korwinowi o to dokładnie chodzi. Jest na świeczniku partyjnym (tylko On) do władzy nie dojdzie ale jego felietony dzięki temu czyta wiele osób
 

askari

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
woj. lubuskie
to nie ostatni bastion... ostatnim bastionem prawicy jest KNP i bynajmniej nie dlatego, że jej przywódca ( JKM ) jest jakiś znakomity, a dlatego że popierają ją ludzie młodzi i wykształceni, którzy mają dobre pomysły. lekka zmiana nastawienia KNP w zachowywaniu się i kulturze osobistej i ta partia może śmiało iść na czoło rządu.

Ja przypomnę się z Unią Polityki Realnej, która obecnie próbuje pozbyć się piętna JKMa. Zmowa milczenia w mediach przeciw UPR świadczy, że to ta partia jest postrzegana jako większe zło dla lewaków niż KNP. Podstawowym problemem KNP jest Korwin z jego łatką wariata. Wielu ludzi w KNP są tam tylko dlatego, że jest tam MIkke, ale co będzie jak On umrze?
 

mavors.

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
20
Punkty reakcji
1
to nie ostatni bastion... ostatnim bastionem prawicy jest KNP i bynajmniej nie dlatego, że jej przywódca ( JKM ) jest jakiś znakomity, a dlatego że popierają ją ludzie młodzi i wykształceni, którzy mają dobre pomysły. lekka zmiana nastawienia KNP w zachowywaniu się i kulturze osobistej i ta partia może śmiało iść na czoło rządu.

Miałem namyśli ostatni bastion w sejmie :) oczywiscie poza parlamentem jest sporo partii prawicowych które w głównych mediach nie istnieją.
 
Do góry