która papuga jest najlepsza?

maciek0920

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Chce kupić papugę ale nie wiem czy: NIMFA,NOWOZELANDZKA,ROZELIA, . POMÓŻCIE MI. słyszałem ze nimfa hałasuje czy to prawda . Która papuga nie jest za głośno ale i nie milczy oraz mało smieci???. chce ja postawic na biurku swoim na wywyższeniu. Więc która papuga jest najlepsza???
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Papuga to bardzo uciążliwy przyjaciel domu - wiem, bo miałem. Niestety, papugi hałasują, ale co gorsza - wszędzie rozsypują to, co mają w klatce. Warto też zwrócić uwagę na to, że to zwierzątko, z którym niestety dość ciężko się zaprzyjaźnić - lepiej kup sobie coś innego.
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Papugi dosyć łatwo się oswaja, oczywiście jeśli kupi się młodą z hodowli (nie ze sklepu) i poświęci jej się dużo uwagi.
Każda papuga będzie dużo śmiecić - taki już ich urok. Jednak duża klatka, odpowiednio osłonięty spód i częste usuwanie łusek z karmy zmniejszy ilość śmieci.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Dokładnie... papugi to bałaganiarze :]

Jednak duża klatka, odpowiednio osłonięty spód i częste usuwanie łusek z karmy zmniejszy ilość śmieci.
Dobra rada :] My zastosowaliśmy osłonki z folii na dolną część klatki i pomagało, bo jednak sprzątanie po nich dosłownie co chwilę może być trochę uciążliwe ;)
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Każda papuga hałasuje :) Ja mialam nimfę 15 lat, byla kochana, nauczyla sie mowic moje imie i swoje, nasladowala dzwiek telefonu.
 

iwasta89

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
nie ma papugi która by nie hałasowała i nie śmieciła. a co do przyzwyczajenia nie prawda ze nie da sie ich oswoić nawet falistą sie da i nawet z zoologicznego trzeba tylko poświęcić dużo czasu,uwagi i cierpliwości. Jesli chodzi o branie papugi od pisklęcia to tyczy sie to już papug większych typu żako czy ara. Moim zdaniem juz takimi fajniejszymi papugami a na każdą kieszeń są Nimfy i Rozelle. Aleksandretty tez są fajne ale z nimi jest taki problem że sa bardzo ciekawskie i troche trudniejsze z oswojeniem zawsze będą robiły to na co ma ochote. Mój kolega ma nimfe i wygwizduje z nią rózne melodie. Pójdz do jakiegoś dobrego sklepu a tam myśle że już ci najlepiej doradzą jaką papuge i jak pordzić sobie z jej brudzeniem
 

bartlomiej0

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
każda papuga śmieci, ale nie każda tak samo. np papuga kozia (modrosterka) grzebie we wszystkim co ma w klatce i wysypuje to, a rudosterka brązowoucha (ciężko dostępna- tylko u dobrego hodowcy) siedzi na żerdce i nie śmieci tak bardzo.
z papug poleciłbym ci na pewno rudosterkę jeżeli dostałbyś ją w swojej okolicy. są w miarę ciche i bezproblemowe.

tak samo jak aleksandretty obrożne. jeżeli są oswojone i 'dobrze wychowane' to są grzeczne ;)
 

miszczunio

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2010
Posty
96
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Która papuga nie jest za głośno ale i nie milczy oraz mało smieci???
i może jeszcze potrafi sprzątać pokoje? litości. Papuga to zwierzak, i każda jest inna. Jeśli masz takie wymagania to może kup sobie pluszową papugę , tylko najlepiej taką żeby się na niej kurz nie zbierał bo trzeba będzie sprzątać... :bag:
 
Do góry