Kto stworzył Boga?Jak powstał Bóg?

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
No tak,calkiem mozliwe ze to ludzie stworzyli boga w swojej wyobrazni.Nie mogac wytlumaczyc pewnych zjawikt przypisali je istocie nadprzyrodzonej.A potem to juz poszlo z gorki.
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
Bóg się sam zrobił;p jest bo jest i nie zastanawiam się nad tym, ważne że żyję i nie zostało mi już zbyt dużo czasu tutaj ;p
 

nikonem02

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Trudne pytanie... Z niczego powstało coś ? Głupie. Jeśli Boga "zrobił" Ojciec to kto w takim razie "Zrobił" Ojca ?
Pytanie nie na nasz mózg. Nie zrozumiemy tego.
 

adax 01

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Rybnik
Bóg zawsze był i będzie i nikt Go nie musiał stworzyć!
 

daimen4

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
.Gotham.
A ja ostatnio słyszałem od pani od religii że boga mógł stworzyć alfa i omega czy jakoś tak .XD
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
A ja ostatnio słyszałem od pani od religii że boga mógł stworzyć alfa i omega czy jakoś tak .XD
Toś Ci się chyba pomieszało. To bóg jest alfą i omegą. Poza tym gdyby został stworzony przez coś innego powstałoby pytanie jak powstał stwórca boga.
 

Prayer86

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Była kiedyś dywagacja na temat wszechmocy Boga. Czy skoro jest on wszechmogący, to może stworzyć kamień, którego nie podniesie, a następnie go podnieść?

Jak Wam się wydaje?
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Ale nawet jeśli by był ktoś kto stworzył Boga to kto stworzył stwórce Boga? Troszke to pokręcone prawda? :)
 

Nrage

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2009
Posty
209
Punkty reakcji
2
Wiek
30
No tak,calkiem mozliwe ze to ludzie stworzyli boga w swojej wyobrazni.Nie mogac wytlumaczyc pewnych zjawikt przypisali je istocie nadprzyrodzonej.A potem to juz poszlo z gorki.

Oraz z powodu strachu przed śmiercią, i w celach zarobkowych / władzy.
Od zawsze? Szamani, Faraoni itp mówili o sobie że są wysłannikami boga(i podobne, nie łapać mnie za słówka), dawało im to władze nad ciemnotą, nawet teraz cała ta sieć kościelna ma na świecie do powiedzenia znacznie więcej niż mieć powinna.

Co do samego pytania w temacie - nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć, bo tak naprawdę nie wiemy nawet co to jest "nic"
Myślimy schematem przyczyna - skutek, i to też przeszkadza.
 

Cobryn

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
314
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Z domu(chyba)
Po co zadawać pytanie retoryczne? Nie mam pojęcia, i tak sie nie dowiem prawdy o Bogu, więc niech zostanie tak jak jest.
 

Prayer86

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
To pytanie nie jest bez odpowiedzi. Jeżeli Bóg jest Wszechmogący to stworzy kamień, którego nie podniesie, a następnie go podniesie...

Aby zrozumieć istotę Boga należy przestać myśleć ziemskimi, czysto człowieczymi kategoriami. Dlaczego coś musi być skończone? Moja znikoma wiedza matematyczna podpowiada mi chociażby tyle, że prosta jest nieskończona.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Po co zadawać pytanie retoryczne? Nie mam pojęcia, i tak sie nie dowiem prawdy o Bogu, więc niech zostanie tak jak jest.
Poszukaj sobie definicję pytania retorycznego.

To pytanie nie jest bez odpowiedzi. Jeżeli Bóg jest Wszechmogący to stworzy kamień, którego nie podniesie, a następnie go podniesie...
To by znaczyło, że na początku nie stworzył kamienia którego nie podniesie. Zostawmy jednak ten paradoks, bo jest głupi.

Aby zrozumieć istotę Boga należy przestać myśleć ziemskimi, czysto człowieczymi kategoriami. Dlaczego coś musi być skończone? Moja znikoma wiedza matematyczna podpowiada mi chociażby tyle, że prosta jest nieskończona.
Narysuj więc nieskończoną prostą(czy nawet krzywą), dolicz do nieskończoności.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Haker dobrze mówi,nie ma Boga,JEST MOTÓR!!!! :p :D
Ludzie modlą się do chmurek,a księża na tym zarabiają grubą mamonę.
Dziwi mnie tylko że ludzie wierzą w te kłamstwa ponad 1000 lat.

Nawet jak byśmy doszli do tego kto stworzył Boga,to kto stworzył tego który stworzył Boga?a kto stworzył tego który stworzył stworzyciela Boga?
 

musi_ca

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
227
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Nawet jak byśmy doszli do tego kto stworzył Boga,to kto stworzył tego który stworzył Boga?a kto stworzył tego który stworzył stworzyciela Boga?

a ja wam powiem że przez takie pytania zwiększa się ilość ateistów :p
osobiście wiem że nigdy nie dojdziemy do odpowiedzi na to pytanie. Ale z drugiej strony dla wszystkich wierzących to plus bo cóż to by była za wiara jeśli mieli by pewność że Bóg istnieje? No cóż.. czymś sobie trzeba życie urozmaicać ;]
 

melostupro

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
133
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Springfield
Bóg jest i już. I był też.
wszystko skądś musiało się wziąć. nikt mi nie powie że drzewo, trawa i krzak co maja po milion gatunków, powstały z jakiegoś ubzduranego Big Bang. ktoś to stworzył. tak samo czlowieka.
po co drążyć temat. Bóg jest i tak ma pozostać.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Bóg jest i już. I był też.
wszystko skądś musiało się wziąć. nikt mi nie powie że drzewo, trawa i krzak co maja po milion gatunków, powstały z jakiegoś ubzduranego Big Bang. ktoś to stworzył. tak samo czlowieka.
po co drążyć temat. Bóg jest i tak ma pozostać.
To, że musiało się skądś wziąć nie znaczy, że zostało stworzone przez boga. Zapytasz mnie, jak nie przez boga to skąd? Nie wiem, ale nikt tego nie wie.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
a co powiecie na taka teorie, ze Boga stworzyli ludzie. ale nie w swoich umyslach tylko rzeczywiscie. gdy w wyniku ewolucji pojawil sie myslacy czlowiek, obdarzony wyobraznia wygenerowal rodzaj energii, ktora dzis nazywamy Bogiem. moze on wiec byc dzielem wspolnym umyslow od poczatku istnienia czlowieka. przeciez jeszcze nie wiadomo do czego nasz umysl jest zdolny.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
a co powiecie na taka teorie, ze Boga stworzyli ludzie. ale nie w swoich umyslach tylko rzeczywiscie. gdy w wyniku ewolucji pojawil sie myslacy czlowiek, obdarzony wyobraznia wygenerowal rodzaj energii, ktora dzis nazywamy Bogiem. moze on wiec byc dzielem wspolnym umyslow od poczatku istnienia czlowieka. przeciez jeszcze nie wiadomo do czego nasz umysl jest zdolny.
Powiedziałbym, że masz na to żadnych dowodów, poszlak, nic. Z wyjątkiem wyobraźni.
 
Do góry