książka rosyjska

leenka_88

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Witam,
Chciałabym poznać wasze opinie na temat literatury rosyjskiej, ja osobiście zafascynowana. Lubię książki rosyjskie nie tylko klasyki.
Może macie jakieś ulubione książki rodem z tego cudownego kraju. Uwielbiam rosyjską literaturę(chociaż od niedawna zaczęłam się nią interesować) tak jak język, muzykę, folk, Rosję w aspekcie kulturowym, społecznym, politycznym...ale tu książki przede wszystkim

jeśli chodzi o mnie - najpierw klasyki; Anna Karenina, Mistrz i Małgorzata, Zbrodnia i kara
reszta: książki Pielewina (Generacja P), Jerofiejewa( rosyjska piękność; dobry Stalin), Politkowskiej (Rosja Putina),

tak na szybko to mi tyle przychodzi na myśl; chociaż jeszcze Pasternak:'doktor żywago'(!) Nabokov 'lolita'(Nobel, ale ja zdecydowanie na nie) 'splendor' 'pnin'
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Z rosyjskiej literatury bardzo cenie i chwalę sobie książki autorstwa Wiktora Suworowa (Lodołamacz, Ostatnia Republika, Żołnierze Wolności, GRU, Kontrola, Czerwony Eszelon, Samobójstwo), Anny Politkowskiej (Udręczona Rosja) oraz Aleksandra Sołżenicyna (Archipelag Gułag)
 
P

Październik

Guest
Rosyjska literatura jest wg. mnie najbardziej pełna w znaczące przesłania, ALE JEST TO TYLKO MOJE ZDANIE. TAAAAAk Pielewin pisze mega książki, tylko utrudniają życie, jeśli człowiek oprze swoje postępowanie na ICH treściach ...
 

Marheri

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Po literaturę rosyjską sięgam bardzo często- ze względu na kierunek studiów, ale nie mogę powiedzieć, że to przykry obowiązek, bo bardzo lubię książki takich autorów, jak: Bułhakow, Turgieniew, Gogol, Tołstoj oraz mój ulubiony Dostojewski. Jeśli bym miała wymienić moje ulubione tytuły to na pewno są to m. in.: "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa, "Zbrodnia i kara", "Biesy", "Bracia Karamazow" Dostojewskiego, "Wojna i pokój" Tołstoja.
 

innervision

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
32
ja polecam "12 krzeseł" Eugeniusza Pietrowa i Iljii Ilfa
prześmieszna książka, opisuje i wyśmiewa paradoksy miedzywojennej Rosji.
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
Dostojewski świetny, za Gogola i Tołstoja chcę się zabrać kiedyś :p znowu "Mistrz i Małgorzata" to dla mnie nic ciekawego, coś dziwnego z dopiętą upychaną nam do głowy na siłę ideologią tego "dzieła" w szkołach
 

marinee

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Po literaturę rosyjską sięgam bardzo często- ze względu na kierunek studiów, ale nie mogę powiedzieć, że to przykry obowiązek, bo bardzo lubię książki takich autorów, jak: Bułhakow, Turgieniew, Gogol, Tołstoj oraz mój ulubiony Dostojewski. Jeśli bym miała wymienić moje ulubione tytuły to na pewno są to m. in.: "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa, "Zbrodnia i kara", "Biesy", "Bracia Karamazow" Dostojewskiego, "Wojna i pokój" Tołstoja.

hmm chciałabym coś dodać ale chyba nie mam co. Większość to bardzo psychologiczne czy głębokie utwory, które powinni sobie przeczytać współcześni pisarze typu Paula Coelho zanim zaczną pisać te swoje pseudo psychologiczne bzdury
 
Do góry