Krzywy Kręgosłup

madzia_ww

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam 16 lat. Jakieś 3 miesiące temu okazało się że mam skoliozę. Byłam u ortopedy i na dodatek okazało się ze dość poważną. Lekarz powiedział że za późno u niego sie pojawiłam ponieważ w tym wieku już powoli kościec jest ukształtowany. Mam nosic okropny gorset i powiedział że włsciwie to powinnam mieć operacje. We wczesnym stadium skoliozę powinien wykryć lekarz rodzinny, w moim przypadku sie tak nie stało i niestety jest jak jest. Ale jesli macie skolioze i boicie sie iść z tym do lekarza to radze wam to jednak zrobic jak najszybciej ponieważ im wczesniej tym lepiej, później podobno jest już tylko gorzej <_<
 

Amanda007

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Szczerze mowiac to nie wiem czy w dobrym miejscu załozyłam ten temat, szukałam i szukałam i nic nie znalazłam.
Chciałam ten temat dedykować ludziom, którzy wiedzą co to bol kręgosłupa, prenty Klinika w Zakopanem i nie tylko ... :)
Czy jest ktoś kto ma takie doswiadczenia jak ja tzn., jest po operacji kręgosłupa ?!
A moze jest ktos kto był w Klinice w Zakopanem na Biziela lub w Kuźnicach??


Witaj ja byłam w Kużnicach i tam mialam operacje.Nr.gg 1324104pa
 

artides

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Hello.Mnie bolo kregoslup jak szlag...mam schorzenie schayermana czy jakos tak.Jestem gotow na operacje,gdyz stwierdzam w wieku 27lat,ze nic mi nie daly dotychczasowe cwiczenia,baseny i cala sterta innych metod.Czy moze ktos mi polecic jakas dobra klinike,czy moze wybrac sie za granice.Prosze o pomoc... :(

artides@op.pl
 

monikaXx

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Radomsko
Szczerze mowiac to nie wiem czy w dobrym miejscu załozyłam ten temat, szukałam i szukałam i nic nie znalazłam.
Chciałam ten temat dedykować ludziom, którzy wiedzą co to bol kręgosłupa, prenty Klinika w Zakopanem i nie tylko ... :)
Czy jest ktoś kto ma takie doswiadczenia jak ja tzn., jest po operacji kręgosłupa ?!
A moze jest ktos kto był w Klinice w Zakopanem na Biziela lub w Kuźnicach??

Ja będę mieć operację w Zakopanem na ul. Balzera(serdecznie polecam, oni są najlepsi w Polsce razem z prof.Michalskim z Warszawy) .Mam skolizę 48*/56*, nosze gorset dynamiczny SpineCor, ale niestety nie pomaga, bo założono mi go za późno :/ Ale ciesze się ogromnie że będę miec operację i to W Zakopanem. Jeżeli chcecie wiedziec coś dużo więcej to piszcie :papa:
 

_zgubiłamanioła

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2008
Posty
192
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Cz-wa
A ja dowiem się czy będę mieć operacje w październiku ... mam 36 * / 42 * .... a wszystko przez to,że to zaniedbałam . :( strasznie sie boje operacji , podobno bardzo boli , bolało was bardzo po operacji.? z chęcią o tym pogadam ...
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Jejuś co się teraz dzieje.... Kiedyś ludzie neki mieli takich schorzeń, ja dziękuje pielęgniarce z podstawówki że kazała skontaktować sie z internista w 3 klasie podstawówki... Po 4 latach łażenia w gorsecie jakoś tam żyję, nie mam prostego kręgosłupa, mam dwa skrzywienia w pzreciwne strony, lekko odstaje mi łopatka, ale mimo to, mogę bez problemy założyć sukienkę z odkrytymi plecami, może nie są idealne, ale brzydkie nie są, a blizna po operacji wpędziłaby mnie pewnei w większe kompleksy i naprawdę!! Profilaktyka najważniejsza!!

Teraz przypomniało mi się jak miałam 11 lat i ryczałam w gabinecie ortopedy... A on powiedział tak: zamknij oczy i wyobraź sobie siebie jak będziesz miała 25 lat, na balu, w pięknej czerwonej sukni sięgajaćej ziemi, z pięknymi odkrytymi plecami... To na mnie zadziałało, na mnie jako małą dziewczynkę...

Pozdrawiam Was mocno, trzymajcie się! :*
 

absurd-alna

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
hmmm ja mam skolizoe 3 a moze juz i 4 stopnia i pewnie cos tam jeszcze;) kregosłup wchodzi mi pod lewa łopatke;) ale nie mam boli tz czasami pewnie sie kwaflifikuje na operacje tylko to nic nie da;) mam super lekarzy w miescie i dlatego mam jedno biodro wyzej niz drugie nie duzo bo tylko 13 mm i stad ta skolioza zeby wykryli mi w wieku 2-3 lat to bym nie miala problemu a wykryli gdy mialam 12;) i caly h. moge zrobic tz moge obcas podwyzszony ale hmmm jak to by wygladało...
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
mam 16 lat i chyba niestety mam solioze;/
byłam niedawno na bilansie i lekarka powiedziała ze mam krzywy kręgosłup.
przeraziłam sie;( podejrzewałam ze mam krzywy kręgosłup bo mam nierowne wcięcie w talii i ostatnio ciągle "strzela" mi w kręgosłupie;/
boje się ze bede musiała mieć operacje albo nosić gorset :(
boje się iśc z tym do lekarza :(
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Myśle ze w tak młodym wieku możesz jeszcze sie ratować pajączkami.One podciągną Twoja postawe ku górze.
Natomiast czasami warto zastanowić sie nad sposobem w jaki śpisz i nad tym na jakim materacu i poduszce.To ma wbrew pozorom najwieksze znaczenie.
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
własnie staram sie nie garbić i nawet zmieniłam torbe na plecak.
A i mam jeszcze jedno pytanie : jakie ćwiczenia wzmacniają mięsnie kręgosłupa?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Mysle ze takie rozciagające jak pilates czy joga.Ale oprócz ćwiczeń ja wziełabym pod uwagę jeszcze jedna rzecz ,to na czym śpimy.
Czesto wystarczy zmiana materaca na lepszy tzn.twardszy,nawet magnetyczny,zeby można było dać ulżyc kręgosłupowi i nawet wyleczyc pewne dolegliwosći.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Nie ma za co,ale powiem Ci szczerze,ze jeszcze poszłabym na Twoim miejscu do lekarza.
To nie sa żarty.Chyba nikt z nas nie chce wygladac jak przygarbiona staruszka.
Moze to sie jeszcze Tobie przyda
www.rehabilitacjawpolsce.pl/ artykuły
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
możesz jeszcze raz napisać tego linka? bo nie chce sie otworzyć
a co do lekarza to nie wiem czy pojde, bo strasznie sie boje:(
jeszcze mi powie ze musze iść na operacje albo nosić gorset a tego nie chce...
 

healer54

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
A może macie jakieś sposoby na kręgozmyk ? Bo mam właśnie i nie wiem co zrobić :-( Próbuję już wiele lat coś robić ale nie udaje się :/ Chyba ?
Śpię na desce, chodzę na pływalnie, wyciągam się itd. Co robić ? Boję się trochę nw WFie ćwiczyć :/ Pozatym nie chce się wyróżniać od innych i nie chce wstrzymać moich ćwiczeń na siłowni...
Kiedyś była już decyzja że pójdę na operacją i wstawią mi śruby, ale moja mama jako lekarz się nie zgodziła, miała dziwne sny i wątpliwości i chyba dobrze, bo potem się dowiedziała że przez te śruby ludzie w ogóle już nie mogli chodzić, albo dostawali raka... Miała kilka takich przypadków i tak los sprawił że nie poszedłem na operację... Ale trochę mnie już ten kręgozmyk denerwuje, tzn. boję się ćwiczyć i skakać itd. i nie wiem co zrobić... Może mi dojrzewanie pomoże na to coś ? A może w przysz

Z etykietą "hipochondryków" wędrujemy smutnie od jednego specjalisty do drugiego. Stajemy się pacjentami gabinetów lekarskich jako chorzy z przewlekłymi zaburzeniami, odwiedzającymi ośrodki zdrowia przez całe lata,bez nadziei na uzyskanie skutecznej pomocy.
W ciągu lat tego wiernego pielgrzymowania, grubieją teczki z historiami naszych chorób.
Dla lekarzy jest to oznaką, że pacjenta takiego należy traktowac, jako przypadek beznadziejny.
Kiedy jednak zabiegi diagnostyczne nie dają uchwytnych rezultatów, zaczynamy rozgladac się za uzdrowicielami.
Stworzyłem jedyną w swoim rodzaju "klinikę" terapii, a ja kieruję Was na nową drogę życia. Próbuję pacjentów nauczyc,ze ciepłe i bliskie stosunki międzyludzkie,
są równie potężnym środkiem leczniczym,jak najznakomitszy lek.
Napięcie jest czynnikiem, sprzyjającym utrzymywaniu się objawów chorobowych.
Przez obniżenie poziomu napięcia, odciągnięcie uwagi pacjenta od jego dolegliwości, spowodowanie, aby współdziałał z innymi i zachęcanie go do aktywności społecznej, dostarczam swym pacjentom sposobu przerwania błędnego koła choroby.
Prawdą jest, że niektóre fobie są wytworem zwykłego uwarunkowania na urazy psychiczne.
 
Do góry