Kredyty samochodowe analiza

Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jeżeli zamierzamy zaciągnąć kredyt mieszkaniowy wiemy że jest to spora inwestycja ,pomimo że musimy spłacać odsetki zazwyczaj z biegiem czasu wartość nieruchomości rośnie, więc mamy nadzieję że nasze comiesięczne wydatki w jakimś stopniu się zwrócą w razie sprzedaży nieruchomości .Często bywa tak że na tym interesie jesteśmy w stanie dużo zarobić oczywiście to nie jest zasadą i trzeba wiedzieć kiedy kupować a kiedy sprzedawać .Sprawa całkowicie inaczej wygląda w przypadku kredytu samochodowego .Już w chwili gdy kupujemy w salonie jesteśmy stratni a z biegiem lat wartość naszego pojazdu nieuchronnie spada .Powstaje więc pytanie czy opłaca się kupować samochód na kredyt. Jak dobrze wiemy życie nie składa się tylko z cyferek. Samochód nie jest inwestycją jest dobrem konsumpcyjnym które ulega zużyciu. Należy sobie zadać pytanie czy jest on nam potrzebny i czy faktycznie nie mamy innego wyjścia sfinansowania zakupu .Niema się co oszukiwać na kredycie samochodowym nigdy nie zarobimy .Jednak przyjemność z jego użytkowania jest bezcenna i nie mówię tutaj o szpanowaniu na jakiejś wiosce:) Banki oczywiście pomagają nam spełniać nasze marzenia i wychodzą z bogatą ofertą sfinansowania naszego motoryzacyjnego marzenia. W sumie mamy bardzo szeroki wachlarz możliwości taki kredyt można przeznaczyć na zakup samochodu ,motocykla czasami nawet łodzi . Przeważnie nie jest wymagany wkład własny co więcej Banki oferują możliwość kredytowania w wysokości wyższej niż wartość samochodu .Tą nadwyżkę możemy przeznaczyć na zakup ubezpieczenia opłaty rejestracyjne,czy zakup dodatkowego wyposażenia Wielkość kredytu waha się od 1000zł nawet do 100000zł okres kredytowania najdłuższy jaki udało się mi znaleźć to 10 lat Banki Finansują nowe samochody prosto z salonu jak i te używane kupowane od osoby fizycznej .Procedury upraszczane są do minimum czasami wręcz wystarczy dowód a decyzje o przyznaniu dostajesz w ciągu kilkunastu minut przez internet . Oprocentowanie takich kredytów wahasię 9,92% w MMultibankudo ponad 15 % w Mbanku oczywiście banki pobierają prowizję najmniej zapłacimy w BNP Paribas tylko 2% większość jednak pobiera ok 5% prowizje i oprocentowanie możemy nieco zmniejszyć np. kupując jakiś inny produkt finansowy przykładowo kartę kredytową lub wykupując ubezpieczenie jednak należy zwrócić na to uwagę czy naprawdę zaoszczędzimy obniżka o 1% prowizji przy kredycie 10000 zł to 100 zł a utrzymanie karty może nas kosztować nawet 500 zł . Wybrałem kilka propozycji : Mbank Maksymalna kwota kredytu tylko do 200 tys. PLN Minimalna kwota kredytu 5 tys. PLN. Spłatę kredytu można rozpocząć nawet 6-miesięczną karencją w spłacie kapitału. Automatyczna spłata rat kredytu dla z bezpłatnego rachunku eKonto. Informacje o kredycie 24 godziny na dobę - przez internet i mLinię. BNP Paribas Uproszczona procedura przyznania kredytu obowiązuje dla: - kredytów do 100 tys.zł. przy wkładzie własnym 0%, - kredytów od 100 tys. zł do 150 tys. zł, przy wkładzie własnym min. 10%, na zakup pojazdu. Okres kredytowania do 8 lat. Maksymalna kwota kredytu do 500 tys. PLN. Minimalna kwota kredytu 2 tys. PLN. Crédit Agricole Okres kredytowania nawet do 10 lat. Minimalna kwota kredytu 5 tys. PLN. Przy wpłacie własnej na poziomie 10%, w przypadku aut w wieku do 5 lat istnieje możliwość skorzystania z uproszczonej procedury przyznania kredytu. Bank korzysta wtedy z przewłaszczenia zawieszającego (nie jest wpisane w dowodzie) oraz przy szacowaniu zdolności kredytowej opiera się na oświadczeniu klienta. Brak precyzyjnych informacji w umowie dotyczących sposobu ustalania oprocentowania kredytu. Raiffeisen Bank Możliwość skredytowania do 100% wartości pojazdu. Maksymalna kwota kredytu tylko do 200 tys. PLN. Okres kredytowania nawet do 7 lat. Bank udziela kredytów samochodowych jednie w polskiej walucie. Multi Bank Maksymalna kwota kredytu nawet do 125 proc. wartości pojazdu. Nadwyżką skredytować można prowizję, składki na ubezpieczenia AC i dodatkowe wyposażenie samochodu. Minimalna kwota kredytu 5 tys. PLN. Karencja w spłacie kapitału nawet do 6 miesięcy. Maksymalna kwota kredytu tylko do 100 tys. PLN.
 
P

profipro

Guest
Kredyt samochodowy - co warto wiedzieć?
Kredyty samochodowe stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Wiąże się to z tym, że niewielu z nas ma możliwość kupna samochodu za zaoszczędzone pieniądze, a jednocześnie takie kredyty są tańsze o kilka punków procentowych od dostępnych kredytów gotówkowych. Banki mają pewność, że cel kredytu to zakup samochodu, a jednocześnie posiadają zabezpieczenie w postaci naszej ruchomości.
>...czytaj dalej<
 

pablo6666

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dużo słusznych rad, proponuję też zajrzeć na stronę czasnafinanse. Jest dużo ciekawych artykułów o takiej tematyce : kredyty, pożyczki itd :) Polecam
 

sebastianos

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja nie planowałem kupna samochodu, ale trafiła się okazja której ciężko było nie wykorzystać. Wziłąłem kredycik szybciutko i brykam nowym autkiem. Jasne pojawia się pytanie, czy warto kupowac na kredyt, ale nie było innej możliwości zakupu tego cudeńka :))) i nie sprawiłbym sobie takiej przyjemności. pozatym banki dają teraz dużo kredytów na preferencyjnych warunkach albo z fajnymi udogodnieniami. Ja np. trafiłem na promocję z obniżonym oprocentowaniem mini ratki w pko bp i nie musiałem nawet ustanawiać zabezpieczenia w postaci samochodu.
 
Do góry