Krawat do koszuli

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Mam koszulę wrzosową która ma biały kołnierzyk i mankiety. I tak się zastanawiam czy do takiej koszuli pasuje założyć krawat? Jeśli tak to jaki? W jakim kolorze?
Potrzebuję na uroczystość rodzinną.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Jacek23 napisał:
Mam koszulę wrzosową która ma biały kołnierzyk i mankiety. I tak się zastanawiam czy do takiej koszuli pasuje założyć krawat? Jeśli tak to jaki? W jakim kolorze?
Potrzebuję na uroczystość rodzinną.
hmm trochę nie mogę sobie wyobrazić takiej koszuli. Inne mankiety niż cała koszula?
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Dobrze by było dodać w tym samym kolorze, ale różnym odcieniu, by wytworzyć kontrast. Jako, że sam kołnierzyk jest czymś ozdobnym to nie szalej z szerokością i wzorami na krawacie. Kwestia podkreślenia. Jeżeli kształt kołnierzyka już zdobi koszulę, a impreza nie wymaga pełnej gali, to możesz pójść bez.
Jeśli koszula ma wzorek - kratkę, paseczki, to również uważaj z akcentem , jakim jest krawat. Zbyt wiele męczy i odstrasza. Oczywiście można być ekstrawaganckim i odważnym. Wszystko zależy od charakteru, upodobań i tego w czym się dobrze czujesz.

Oto kilka przykładów :

2agklz8.jpg


bffeq1.jpg



3r88i.jpg



Ostatni co prawda nie ma białego kołnierzyka, ale chodzi mi o ukazanie tej samej tonacji.
Bywa, że biały kołnierzyk ma jakby podwójne ubarwienie, czyli lekki akcent tkaniny, z której wykonana jest koszula. To już ozdobne same w sobie.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Dzięki, w takim razie przejrzę sobie trochę all.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Nigdy nie zakładaj krawatu do koszuli jeśli nie planujesz marynarki.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Ja mam dokładnie taką koszulę http://www.mojekrawa...l_201_1098.html
Jak widać są tam delikatne paseczki na niej a kołnierzyk jest śnieżnobiały. Nie chciałbym właśnie przesadzić. Może podpowiecie jakieś propozycje krawatów do tego moje modelu?
Konkretnie podpowiadając najbezpieczniejszy będzie granatowy, w miarę cienki i bez wzorów. Ewentualnie ciemniejszy szary, śliwkowy, czarny.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
SzklanaDama dziękuję bardzo za podpowiedź. Chyba faktycznie poszukam czegoś w granacie.

A w sumie to dlaczego nie ubiera się krawata jak nie planuje się marynarki? Aż tak źle to wygląda? Jak widać ja mało co obeznany w tematach modowych :p
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Jacek23 napisał:
A w sumie to dlaczego nie ubiera się krawata jak nie planuje się marynarki? Aż tak źle to wygląda?
Jak na wiejskiej potupajce. Rozepnij jeden guziczek od góry i masz problem krawata z głowy, wyglądasz 100% lepiej ;-)
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
To kwestia stylu,nawet jeżeli nie palnujesz mieć marynarki- możesz śmiało założyć krawat,w niczym to nie przeszkadza,przynajmniej moim zdaniem i podobają mi się tak ubrani faceci. A same koloru krawatu- proponuję fiolet.
 
B

basia1227

Guest
A może coś takiego: simplechic.pl/pl/50-ascot-sofia.html Moim zdaniem pasuje kolorystycznie.
 
Do góry