korzystanie z Hotfile

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
mam pytanie ,gdyż mam taką sytuację iż posiadam u siebie w domu 4 laptopy i każdy ma oddzielny net, oczywiście ze zmiennym IP oraz 1 komputer stacjonarny ze stałym IP.
Pytanie dotyczy korzystania z hotfile, gdyż stwierdziłem,że może być to duper opcja jako zarobek.Jeśli na stacjonarnym miałbym swoje konto(darmowe)i wysyłałbym pliki na serwer HF, a na pozostałych lapkach 4 oddzielne konta Premium i ściągał te pliki. Po każdym ściągniętym parcie rozłączałbym modem dzięki czemu każdy plik byłby na innym IP.
Czy takie coś wypaliloby i hotfile by się do niczego nie przyczepil i nie zablokowałby mnie?
 

Snappy

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Słupsk
Masz pakiet dynamicznych ip = masz jakąś tam określoną liczbę ich przydzieloną, a podejrzane będzie, że ciągle te same ściągają.
Wystarczy wtedy, że jakiś wścibski pan z obsługi zerknie na Twój adres host. I przepadasz, nie ma co kombinować z takimi numerami ;).
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
nie ma dwóch takich samych IP wogóle, za każdym razem zmienia się na inne;/
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
tzn miałem na myśli,że jedno IP może się pojawić tylko raz...
z drugiej strony jesli wysłalbym do każdego usera reflinka, to może byc to przecież mój jakiś znajomy, a tego typu serwisy slużą przecież do wymiany plików, także nie wiem jaki byłby problem.
Wiele osób ściga wiele plików nawet z tego samego IP i od tej samej osoby np na jakimś forum
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Masz 5umów na internet? nie wierzę:) Pewnie korzystasz z routera lub czegoś takiego ale mało wazne.
Snappy dobrze mówi masz zakres danych ip. Rekordów jest od kilkuset do kilkuset tysięcy, losowo ci wybiera więc wiesz możesz mieć przy każdym inne albo też za każdym to samo.
Co do HF to tak może i by ci się to opłacało, ale przecież ich serwisy lecą z tak niską prędkością, że szok. Dodaj do tego kupienie trzech czy czterech kont premium. Musiałbyś mieć upload na poziomie 1mb i download na jakieś 2mb, żeby gra okazała się warta świeczki.
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
nie no za każdym razem mam IP inne w iplusie. Mam wlaśnie 5 umów na neta. Iplus HSPA+ zwykle ściąga mi z torrentów w nocy bo wtedy mogę ściągać bez limitów -2-3 MB/s.
co do uploadu,wysyłanie mam na poziomie 150kb/s- oczywiście taki mam transfer a prędkośc neta 6 MB/s. Taki upload mi spokojnie wystarczy, bo mam zamiar najpierw wrzucć dużo plików i dopiero później je pobierać.
Co do prędkości na HF to jest maksymalna jeśli am się konto Premium,które nie jest jakoś starsznie drogie, jedno konto na rok kosztuje 55$ czyli niecałe 200 zł a to się opłaca jeśli np ściągalbym po około 11-12 h .
A nie ma znaczenia ile się ściąga plików od jednej osoby, w tym przypadku ode mnie? :) np jesli ściągałbym zalóżmy 700-800 partów po około 100 mb dziennie, każdy rzecz jasna na innym IP to ma jakieś znaczenie czy niezbyt jeśli każdy jest na innym IP ale ściągany przez tego samego użytkownika Premium, ale zalogowanego tylko i wyłącznie na Jdownloaderze,bo tam mam zamiar zasysać a nie dzięki przeglądarce.
W ten sposób wychwytali by mnie tylko przez IP jeśli bym miał statyczne oczywiście, co nie, jesli ciastek żadnych bym nie miał?
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Jeśli pliki ładujesz poprzez inny w ogóle komp i inną umowę to spokojnie nic ci nie zrobią. Ważne byś na to konto nie wchodził z komputerów których pobierasz. Przecież twoje pliki może ktokolwiek pobierać. Jednak dany plik pobierzesz drugi raz na tym samym koncie premium to ci nie zaliczy jesli pobranie było wciągu 7dni. 150kb/s to mało, powiedziałbym nawet bardzo mało jak na uploadera. przy 150kb/s zaupkujesz góra 400mb w ciągu godziny. Więc to jest malutko.
A konto premium nie jest takie pewne na hotfile. Sam miałem i leciało mi z połową łącza, a mam bardzo słabe łącze więc wiesz... Radziłbym się zastanowić na serwisem Oron, Ma chyba lepsze warunki.

Plus jak każdy dostawca ma ograniczoną pulę adresów więc masz pewnie jakiś zakres z którego korzysta plus.
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
nie no każdy plik jest inny, jeden plik zostanie pobrany tylko raz przez jednego użytkownika, przeciez wystarczy stworzyć wiele plików,nawet z jednego filmu można stworzyć kilka kombinacji parów i już jest inny:p
mam kumpla co posiada premium na hotfile i ściąga zawsze max prędkości. A co do puli adresów to się dowiem,bo nie pytałem się o to przy podpisaniu umowy.
Co do uploadu to tyle mi narazie wystarczy, nie pali mi się aż tak,że musze od razu pobieać,mogę nawet za miesiąc lub 2.

Na komputerach na których będe pobierał będe korzystal tylko i wyłącznie z Jdownloadera i nic poza tym. Na moje główne konto z którego będe pobieał bede wchodził na stacjonarce.
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
teraz wyczytałem na jakimś forum,że pula adresów ip w plusie wynosi 77.112.0.0 - 77.115.255.255. Taki zakres pozwala na wiele, w tym przypadku może być ok 200 000 możliwości,także dużo:)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Jak już mówiłem ja konto miałem gdzieś w wakacje w ogóle nie dało się pobierać jako tako. Pisałem do suportu ci mnie olali, klnąłem jak szewc. Ale teraz HF stracił na popularności to hosty pewnie będą mieli "pustsze" więc może nic nie będzie utrudniało. Jednak ja i tak wybrałbym oron lub coś innego, na hotfile się sparzyłem i już do niego nie wracam, a miałem jeszcze nie dawno na nim 2gb danych.
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
ok,ale spróbuje chyba jednak tutaj,bo tutaj chyba chyba jest tylko i wyłacznie opcja zapłaty za konto premium przez smsa a nie przez konto bankowe,dzięki temu mozna stworzyć więcej kont Premium później.
A HF jesli się ściąga dużo to blokuje konto,które inkasuje duże kwoty dzienne za pobrania czy to które ściąga dużo plików z jednego IP?
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Coś tam o tym słyszałem, ale czy prawda nie mam pojęcia. Co do konta zawsze możesz kogoś porpsoić by zapłacił a ty mu kasę wrócisz lub też poprzez zwykły przekaz choć ten troche by zakosztował pewnie.
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
no tak,ale takto nie ma żadnego problemu, wystarczy znać wiele osób i mieć wiele numerów koma.

A HF jeśli się ściąga dużo to blokuje konto,które inkasuje duże kwoty dzienne za pobrania czy to które ściąga dużo plików z jednego IP?
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Coś tam o tym słyszałem, ale czy prawda nie mam pojęcia.

Odpowiedź masz w poście powyżej dokładnie we fragmencie zacytowanym. Kolega uploader mówił, że mu zablokowali gdy miał do wypłaty około 200$.
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
200$ za tydzień tak? a on robil tak jak ja, czy ciągle z jednego konta zasysal, czy jak on robił szczegółowo, wiesz może?
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Miał 200$ nie wiem czy za tydzień czy za ile nie wnikałem, w końcu znaliśmy się tylko przez neta. On miał całkiem normalne konto i kto chciał mógł ściągać. Nic nie oszukiwał ani nic w tym stylu
 

arsen1502

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
to dziwne, no bo przecież jak załóżmy dużo osób ściąga i fakt faktem się troche zarobi więcej to od razu block.Nie powinno tak być,jeśli tak to lipny ten serwis,ale spróbuje, w sumie wiele nie stracę,a może wypali.
ja slyszałem,że blokują osobom,które ściągają ale na tym samym IP i na jednym koncie dużo leci,no a jesli na jednym koncie zarobiłbym dziennie mniej więcej 2$ w przypadku rangi: copper czyli tej najniższej,którą teraz mam dziennie to to nie jest dużo. Myśle,że nie powinni się przyczepiać jesli się nawet dużo uzbiera kasy ale każdy plik jest z innego IP ...
 
Do góry