Korupcja, łapówki

Tomek_22

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Wiele słyszymy w telewizji na ten teamat. Ten dostał tyle, tamten dostałe tyle. A czu Wy mieliście kiedy kolwiek doczynienia z korupcją z wręczaniem łapówek. Czy spotkaliście sie z tym?
Załozyłem ten temat aby opisać pewną sytuację jaką miałem dziś w pracy.

Otoż obsługiwałem dziś w pracy pewna parę Panią i Pana z NIemiec. Traktowałem ich jak każdego innego klienta, starając się byc miłym, starałem sie zaoferować nasza ofertę promocyjną itd
Udało sie. Sprzedałem im. Cała ta tranzakcja przebiegała w bardzo fajnej mozna powiedzieć atmosferze miło sie z nimi rozmawiało itp. Obaj widac byli bardzo zadowoleni z obsługi i po sfinalizowaniu wszystkiego chcieli że tak powiem "z wdzięczności" wręczyć pewien preznt w postaci gotówki, ile? - niewiem bo.... odmówiłem. Odmówiłem gdyz wiedziałem że nic specjalnego nie zrobiłem, wykonywałem poprostu swoją prace jak każdego dnia. Oni bardzo sie zdziwili ze odmówiłem, chwalili moją obsługe, mowiac że sie z taką jeszcze nie spotakali nigdzie - (miło było usłyszec takie słowa od klienta, to bardzo cieszy jak ktoś potrafi docenic swoją prace :) .
Po pracy a własciwie wracając do domu zastanawiaęłm sie nad tym czy moze mógłbym wziąś te ( nie wiem ile chcieli dac..) ale nawet choćby to miało byc 10 zł - miałbym na piwko po pracy!.

Ja niewziełem bo jak wspomniałem uważam ze nic specjalnego nie zrobiłem, wykonywałem poprostu swoją prace ...

a jak Wy byscie postąpili? Dobrze zrobiłem? A może Wy spotakaliście sie z taka lub podobną sytuacją?
 
F

faithless

Guest
Moim zdaniem zrobiłeś tak jak należało zrobić :)
Świetnie !!!
Niby powinna być to normalka niestety tak nie jest :(
<jupi> Dzięki Tobie nasz kraj normalnieje !!!
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Powiem tak, Twoje postępowanie jest godne pochwały :)
Jednak jako obywatel III RP i na obowiązującym prawie powinieneś (ale nie musisz) poinformować prokurature o próbie popełnienia przestepstwa w formie wręczenia łapówki...Prawidłowo ze odmowiłeś...Mozna powiedzieć ze gdyby wszyscy ludzie zachowywali sie tak jak Ty, to ta nasza Polska była by Normalniejsza....ale cuż...

Ja spotkałem sie z takimi propozycjami....we Wrocławiu jest to normą.
W NIK (Najwyzsza Izba Kontrkoi) jest skorumpowana ze nawet Sąd Wyzszej Instancji nie potrafił skazać odpowiedzialnych za popełnione przestepstwa...niestety Sąd tez jest skorumpowany nie mowiąc juz o ZUS czy tez US albo chociarz Wójtowi Gminy. Powiem ze juz mi sie nawet nie chce wymieniać ile osób wymaga łapówki aby dostać jakiś dokument...

Pozdrawiam i Oby tak dalej :)
 

!wEsOŁyŻn!w!aRz!

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
żYrardOOf C!ty
wow!! no jestem pod wrazeniem,naprawde....ciezko spotkac teraz tak uczciwego czlowiekai to w dodatku takiego ktory ''nie bierze''..hehe...bo teraz to tylko juz ryby w stawach nie biora.Ale gratuluje postawy!! Wielki + dla ciebie drogi kolego !! BRABVO !!
 

Tomek_22

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
41
I dziś znowu w pracy to samo!!!! :( co za ludzie - niby nie mają pieniedzy a tu prosze. mogli by dac na dom dziecka, wesprzec jakieś fundacje a nie :(
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Jak mój tata nie chciał kiedyś dać łapówki, to panowie policjanci byli oburzeni, najchętniej oblaliby jego samochód benzyną i podpalili :] Korupcja jest jak jad który trawi ten kraj, i podziwiam każdego kto się jej opiera.
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Bardzo dobrze się zachowałeś! :eek:k:
ale skoro dopiero po sfinalizowaniu tranzakcji chcieli tobie wręczyć pieniądze z wdzięczności to odrazu nie wyskakiwałbym, że to łapówka, chociaż jestem za prezentami w i formie upominków. Brakuje takich ludzi jak ty, zresztą ta para też się przyzwoicie zachowała.
 

Wais

BLiski Dla BLiskiCH , Z DySTaNseM dO WszytskiCH
Dołączył
9 Wrzesień 2005
Posty
732
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
północ...
Podziwiam :)
dobrze postąpiłeś ... Ja bym sie zastanawiał nad tym ..
Kłaniam sie :)
 

Icewind

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
Dobrze zrobiles .Ale ja jako chciwy czlowiek ( jestem zly ,zlo jest zle ) :eek: wzialbym bo co nawet groszem nie pogardze :)
 

dziama

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2005
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
katowice :)
I dziś znowu w pracy to samo!!!! :( co za ludzie - niby nie mają pieniedzy a tu prosze. mogli by dac na dom dziecka, wesprzec jakieś fundacje a nie :(

trzeba im bylo powiedziec zeby dali te pieniazki potrzebujacym a nie Tobie gdyz nie sa Ci az tak potrzebne by je przyjac.
i nie wiem czy traktowalabym to jako lapowke.. jesli to juz bylo PO zalatwieniu sprawy to chyba faktycznie mialo to byc odwdzieczenie sie za good job :) nastepnym razem powiedz zeby oddali wlasnie na szczytny cel albo Ci czekoladki kupili :)


Tomku naprawde podziwiam. oby wiecej takich osob :)
 
Do góry