Konwenty

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Często osoby interesujące się mangą, anime czy Fantasy odwiedzają konwenty.
Byliście już na jakimś? Jakie wrażenia? Który był najlepszy?

A może macie w planach jechać na jakiś?


Ja byłam 3 razy na Asuconie i raz na BAKA.
Moje wrażenia?

Pierwszy Asucon był SUPER! Nie było tak, że ludzie trzymają się w grupkach, każdy rozmawiał z każdym, wspólne zabawy i rozmowy do rana, gry i super cosplaye ;D
Drugi zaczął sie psuć... a trzeci już całkiem do niczego....... ludzie nie zwracają uwago na innych, trzymają ze sobą. Jakby mniej osób.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Szczerze... to pierwszy raz słyszę. Mogłabyś wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi ?
 

soulleader

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Leszno
Konwent to spotkanie większej ilości miłośników danej formy spędzania wolnego czasu.
Kiedyś bardzo popularne były konwenty RPG,gdzie zatrudniani byli prawdziwi MG a do gry ustawiała się kolejka ;)

Myślę,że konwent anime odbywa się na tych samych zasadach-z tą różnicą,że nie gra się w RPG,a dyskutuje/ogląda anime ;)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Konwenty mangi i anime wyglądają mniej więcej tak:

Jest to większe spotkanie fanów mangi, anime, Fantasy oraz RPG (niektóre są tylko i wyłącznie danej tematyki). Trwa przeważnie 2 dni i noc, czasem 3 dni i 2 noce zjeżdzają się na to ludzie z całej polski jest ich nie raz ponad tysiąc. Organizatorzy musza zadbać o bezpieczeństwo oraz wygodę w każdym calu. W tym nieustanne oglądanie Anime (zupełnie jak w kinie - wielki ekran), gry RPG, dyskoteka Japońska nocami, konkursy na temat wiedzy, rysunkowy, gry, Cosplaye (przebieranie się w dane postanie z anime, lub pokazywanie scenek w kilka osób z jakiegoś anime - ha! raz brałam w tym udział :p), możliwość nabycia i sprzedawania różnych gadzetów, dostania autografu od np. Mr. Jedi ^^ poznania Japończyków i kupienia od Nich różnych oryginalnych mang.
Oj dużo by opowiadać. Trzeba by jechac by dowidziec się co to takiego tak naprawdę.

Mam zamiar zabrać ze Sobą kiedyś Męża by dowiedział się jak jest fajnie a w przyszłości Syna ;D
Wszystko zostanie w rodzinie ^^
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
O proszę musi być ciekawie. :) Nigdy nie słyszałem o żadnych zjazdach fanów anime, fantasy...ale chętnie bym się wybrał. Kto organizuje takie konwenty ?
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Zorganizować może każdy, wystarczy że znajdzie miejsce (najczęściej jest to szkoła lub dom kultury). Ale teraz już tylko doświadczeni organizują takie imprezy- jest z tym dużo roboty, potrzeba dużo rzeczy i czasu.

Tu masz przykład jednego z konwentów z Wrocławia:

http://baka.swat.pl/
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
no ja np. wiem... i wybieram się już od kilku lat tylko jakoś nie mogę się w sobie zebrać :p
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Byłem na Dojiconie w tym i w tamtym roku. Było świetnie. Na terenie konwentu co prawda moją grupę można było tylko zastać na nocce. :) Ogólnie było fajnie. Jak za rok zorganizują to znowu pojadę. Może się jeszcze w tym roku na Magnificon wybiorę.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Dojicon znajomi mnie co roku namawiali.
Może kiedyś sie skuszę ^^
 

Hinata

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
35
byłam kiedyś na jakimś, (oj nie wiem jaki) wiem że było duużo ludzi a moje wrażenia takie były jakieś straszne, płakałam i te sprawy .. moze dlatego że byłam tam jak miałam 7 lat bo mnie siostra zabrała ze sobą i się zgubiłam <_< ale wiem że od tamtej pory lubię anime i mange :]
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, przynajmniej polubiłas mange ;)
 

Katka1989

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja bywam na wszystkich krakowskich konwentach ^^ Chyba, że jakimś cudem nie mogę xD Na najbliższym (Magnificon pod koniec marca) też się pewnie pojawię. Wybiera się ktoś? ^^
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ostatnio z powodów studiowania niezałapałem sie na Falcon, konwent ogólno fantastyczny... biednemu wiatr w oczy wieje... wie ktoś jakie konwenty w lublinie bywają organizowane jeszcze?
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Ja byłam w tamtym roku w grudniu na Ecchiconie i to był mój pierwszy konwent, ale na 100% niezapomniany! Muszę się wybrać na jesio jakiś, bo takie zloty to cudna sprawa :) W te wakacje ma coś być w stolicy, to pewnie się wybiorę :)
 
Do góry